Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Облік операцій з підкріплення банків готівкоюОблік операцій з видачі готівки операційною касою банкуОблік операцій з приймання готівки операційною касою банкуОперації банків з готівкоюЯкий порядок здачі готівкової виручки до каси банку?
Порядок видавання готівки установами банківПорядок здачі готівки до каси банкуЗагальні вимоги до організації готівкових розрахунків в Україні....Купівля-продаж банками цінних паперів на вторинному ринкуЯкий порядок здачі готівкової виручки до каси банку?
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Облік у банках
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Облік операцій з передавання готівки між банками

Продаж готівки банкам. Начальник відділу касових операцій визначає суму вільних коштів у касі банку, веде переговори про продаж готівки іншому банку та вартість послуг. За результатами переговорів відбувається підготовка угоди про надання послуг. За допомогою програмного забезпечення відправляється повідомлення про продаж готівки до управління НБУ. Згідно з договором складається опис цінностей, які пересилаються.

Видача готівки виконується за прибутково-видатковим касовим ордером, описом цінностей та дорученням. Після видачі готівки до управління НБУ відправляється підтвердження про вивезення готівки.

Купівля готівки в інших банків

Начальник відділу касових операцій визначає суму готівки, якою необхідно підкріпити операційну касу банку, та веде переговори з іншими банками про її купівлю. На підставі результатів переговорів готуються договори про надання послуг з підкріплення операційної каси готівкою. За допомогою програмного забезпечення відправляється повідомлення до управління НБУ про купівлю готівки.

Згідно з договором готується розпорядження (підкріплення операційної каси, плата за купівлю готівки, плата за послуги інкасації) бухгалтерії на перерахування коштів.

Відповідно до наданого розпорядження бухгалтер формує та роздруковує один примірник меморіального ордера, завіряє його штампом банку, підписує та разом з розпорядженням надає начальнику відділу для подальшого контролю.

Приймання готівки здійснюється касовим працівником згідно з прибутково-видатковим ордером, дорученням та описом цінностей за пачками та корінцями.

Після одержання готівки до управління НБУ відправляється підтвердження про перевезення готівки.

Операції щодо продажу чи купівлі готівки відображаються на таких рахунках: 1811 А "Дебіторська заборгованість за операціями з готівкою"; 1200 А "Кореспондентський рахунок банку в Національному банку України"; 1600 АП "Кореспондентські рахунки інших банків"; 1001 А "Банкноти та монети в касі банку"; 1002 А "Банкноти та монети в касі відділень банку"; 1007 А "Банкноти та монети в дорозі"; 1500 АП "Кореспондентські рахунки, що відкриті в інших банках".

Основні бухгалтерські проведення щодо купівлі-продажу готівки банками вказані в табл. 4.8.

Таблиця 4.8

Бухгалтерські проведення з обліку купівлі та продажу готівки комерційними банками

Зміст операції

Кореспонденція рахунків

Дт

Кт

Купівля готівки в інших банків

Перерахування коштів для отримання готівки

1811

1200, 1600

Отримання готівки

1001,1002

1811

Продаж готівки

Відправлення готівки до інших банків через інкасаторів

1007

1001, 1002

Отримання повідомлення від банку-покупця щодо отримання готівки

1811

1007

Отримання коштів за відправлену готівку

1200, 1500

1811

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси