Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Технологія зберігання продовольчих товарівЗберігання цінностей у банкуЗбирання, товарна обробка плодів і завантаження сховищ. Вимоги до...Зберігання цінностей у банку (ст. 969 ЦК)Створення сховищ даних. Технології OLAP та Data MiningОб'ємно-планувальні рішення сховищТехнологія зберігання овочевої продукціїДодаткові фактори, що покращують збереженість продукції в...Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання,...Зберігання цінних паперів клієнтів
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Облік у банках
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Зберігання цінностей у грошовому сховищі

Усі гроші та інші цінності зберігаються в грошовому сховищі в металевих шафах, які замикаються на ключ.

У грошовому сховищі окремо зберігаються:

– готівка Операційної каси;

– іноземна валюта, чеки в іноземній валюті;

– банківські метали;

– інші цінності.

Усі бланки суворої звітності обліковуються на відповідних позабалансових рахунках яку книжках, так і в окремих аркушах, в умовній одиниці за кожну книжку або аркуш. Облік бланків суворої звітності, що зберігаються в грошовому сховищі, ведеться за їх видами в Книзі обліку залишків бланків суворої звітності.

Гроші та інші цінності можуть виноситись із грошових сховищ для виконання операцій з їх обробки, контрольного перерахування і ревізії тільки в приміщення каси;

Сейфи й металеві шафи незалежно від наявності в них цінностей мають бути замкнені на ключ.

Вхід до грошового сховища дозволяється тільки службовим особам, відповідальним за схоронність цінностей; Інші працівники банку можуть входити в грошове сховище лише з дозволу керівника або його заступника, якщо йому надано право здійснення операцій з цінностями, обов'язково в присутності службових осіб, відповідальних за схоронність цінностей.

Усі печатки й ключі від грошових сховищ (сейфів), штампи касирів реєструються в спеціальних журналах, які ведуться уповноваженими особами банку, та видаються касовим працівникам під розпис у цих журналах. У разі перебування касового працівника у відпустці (або за тимчасової відсутності з інших причин) закріплені за ним печатки, ключі від грошових сховищ (сейфів) на цей період здаються під розпис в Книзі передачі ключів та печаток завідуючому касою. Зіпсовані печатки, ключі, пломбіри, штампи повинні відразу списуватися з обліку і знищуватися у встановленому порядку.

У разі Е;трати ключа від грошового сховища (сейфа, металевої шафи) повинен бути змінений секрет замка. До цієї роботи залучаються перевірені особи, які мають відповідний допуск. Про зміну секрету замка й виготовлення нових ключів комісією, призначеною керівником установи банку, в обов'язковому порядку складається акт, у якому, зазначаються причини зміни секрету замка й виготовлення нових ключів, прізвище особи, що виконувала цю роботу, з посиланням на наявність допуску. Акти зберігаються постійно в спеціальній справі в керівника установи банку.

Для зберігання цінностей протягом робочого дня касири забезпечені сейфами. Касирам категорично забороняється в разі тимчасової відсутності на робочому місці залишати гроші, цінності, печатки, штампи, ключі від грошових сховищ у відкритому вигляді, незамкненими в сейфи, металеві шафи, візки або шухляди столів, Власні гроші касирів, верхній одяг та інші предмети, що не стосуються здійснення касових операцій, повинні зберігатись у спеціально відведеній кімнаті або в шафах, розташованих у касовому вузлі, але не в приміщеннях кас.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси