Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Ревізія товарно-матеріальних цінностей та інших запасівРевізія операцій з основними засобами і товарно-матеріальними...Особлива частина контролю і ревізіїСЕМІНАРСЬКЕ ЗАНЯТТЯ 3. Ревізія операцій розрахункових та з оплати...Завдання, послідовність і джерела ревізії операцій з...Ревізія цінностейДокументальна ревізія касових і банківських операційРевізія доходів і фінансових результатівРевізія розрахункових операційУзагальнення, розгляд і реалізація результатів ревізії
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Облік у банках
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Ревізія цінностей

Ревізія грошових білетів, монет та інших цінностей, які зберігаються в грошових сховищах і касах установ банків, а також перевірка їх зберігання проводяться:

– за розпорядженням керівника установи банку не рідше одного разу на півріччя, а також щорічно за станом на 1 січня нового року;

– у разі зміни службових осіб, відповідальних за схоронність цінностей;

– у разі тимчасової зміни службових осіб, відповідальних за схоронність цінностей.

Ревізія грошових білетів, монет та інших цінностей проводиться складом осіб, що призначається письмовим наказом керівника установи банку, у присутності службових осіб, відповідальних за схоронність цінностей. До проведення ревізії залучаються підготовлені працівники, які не пов'язані з виконанням операцій з цінностями. Відповідальність за організацію й виконання правил проведення ревізій несе керівник установи банку, який призначив ревізію.

Ревізія проводиться раптово, з перевіркою Всіх цінностей, за станом на одну й ту саму дату і в такій послідовності, яка б виключала можливість приховування розкрадання й недостач грошей і цінностей. При цьому грошові білети, монети та інші цінності для контрольного перерахування відбираються особисто керівником ревізії. Пачки й мішки з пошкодженою упаковкою і неправильно оформленими накладками (ярликами) підлягають поаркушному й поштучному перерахуванню.

Ревізія грошових білетів, монет та інших цінностей проводиться таким чином;

а) грошові білети оборотної каси спочатку перевіряються за пачками й корінцями, монета, а також заздалегідь підготовлені для видачі й запаковані гроші – за надписами на ярликах, прикріплених до мішків. Загальна сума грошей звіряється з даними Книги обліку готівки оборотної каси й інших цінностей. Готівка, що знаходиться в операційній касі установи банку, при піврічних раптових ревізіях, на 1 січня і ревізіях цінностей, пов'язаних з тимчасовою зміною службових осіб, відповідальних за схоронність цінностей, може бути піддана перерахуванню в обсязі, що визначається керівником установи, за розпорядженням якого проводиться ревізія.

б) грошові білети й монети, які знаходяться у вечірній касі, перевіряються за пачками, корінцями й надписами на ярликах, прикріплених до мішків, а гроші, запаковані в сумки для видачі заробітної плати, – за надписами на ярликах. Загальна сума грошей порівнюється з даними касового журналу вечірньої каси або контрольної стрічки касового апарата, а також контрольної відомості щодо перерахування виручки. Сума прибуткових касових документів звіряється з підсумком касового журналу або контрольної стрічки й контрольною відомістю;

в) іноземна валюта, дорожні чеки в іноземній валюті й відрізні чеки перевіряються за пачками, корінцями й надписами на ярликах, прикріплених до мішків, і, крім того, поаркушним перерахуванням у розмірі, який визначає керівник ревізії або уповноважена особа банку, за розпорядженням якого проводиться ревізія;

г) усі інші цінності перевіряються за їх номінальною або умовною ціною.

Після перерахування грошових білетів, монет та інших цінностей, які зберігаються в грошових сховищах, ревізори проводять звірку наявних цінностей з даними Книг обліку готівки операційної каси й інших цінностей, обліку грошей у фондах та наявності іноземної валюти та платіжних документів в іноземній валюті, щоденного балансу, аналітичного обліку і, крім того, перевірять, чи всі вилучені для ревізії цінності повернені до грошового сховища. Суми розписок та інших документів, не проведених через бухгалтерський облік, у виправдання залишку каси не приймаються і вважаються недостачею у касира.

Про проведену ревізію цінностей складається акт за підписами всіх працівників, які брали участь у ревізії, і посадових осіб, відповідальних за схоронність цінностей.

Про виявлені надлишки або недостачі під час перерахування грошей складається відповідний акт. До акту додаються особисте пояснення касового працівника, який допустив недостачу (надлишок), повідомлення керівника установи банку про вжиті заходи щодо відшкодування з винних осіб збитків, усунення причин, які породжують касові прорахунки й недостачі цінностей.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси