Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Безготівкові розрахунки із застосуванням платіжних доручень,...Розрахунки із застосуванням платіжних вимог-доручень.Що таке платіжна вимога-доручення?Розрахунки із застосуванням платіжних доручень.Бухгалтерський облік розрахунків з використанням платіжних...Розрахунки платіжними дорученнямиРозрахунки із застосуванням платіжних дорученьРозрахунки із застосуванням платіжних дорученьЗа якими формами розрахункових документів можуть здійснюватись...Платіжне доручення (за формою додатка 2 до Інструкції про...
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Облік у банках
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Облік розрахунків із застосуванням платіжних доручень, платіжних вимог та платіжних вимог-доручень

Платіжне доручення – розрахунковий документ, що містить письмове доручення платника обслуговуючому банку про списання зі свого рахунка зазначеної суми коштів та її перерахування на рахунок отримувача.

Банк платника приймає платіжне доручення до виконання протягом 10 календарних днів з дати його виписки (день оформлення платіжного доручення не враховується) за умови, що його сума не перевищує суму, яка є на рахунку платника.

Платник має право зазначати в платіжному дорученні дату валютування (дата, починаючи з якої кошти, переказані платником отримувачу, переходять у власність отримувача), яка не може бути пізніше 10 календарних днів після складання платіжного доручення.

Банк, що обслуговує отримувача, зобов'язаний зарахувати кошти на рахунок отримувача на початок операційного дня, який визначений датою валютування. Якщо дата валютування припадає на неробочий день, то банк отримувача зараховує кошти на його рахунок на початок першого робочого дня, наступного за днем, який визначений датою валютування.

Операцію з перерахування коштів з відповідного рахунка на рахунок отримувача банк отримувача оформляє меморіальним ордером.

Платник до настання дати валютування може відкликати кошти. Лист про відкликання коштів платник подає до свого банку, який того самого дня надає банку отримувача вказівку про повернення коштів. Банк отримувача, одержавши цю вказівку, цього самого операційного дня перераховує кошти з відповідного рахунка на той самий рахунок у банку платника, з якого вони надійшли, та повідомляє отримувачу про відкликання коштів платником.

Платіжна вимога – розрахунковий документ, що містить вимогу стягувана або в разі договірного списання отримувача до банку, що обслуговує платника, здійснити без погодження з платником переказ визначеної суми коштів з рахунка платника на рахунок отримувача.

Платіжна вимога використовується у випадку примусового списання коштів на підставі виконавчих документів, що видані судом, та договірного списання, коли платник заздалегідь дат банку доручення перекачувати гроші чі свого рахунку в разі настання строку платежу банк платника приймає до виконання платіжну вимогу незалежно від наявності достатнього залишку коштів на рахунку платника.

Платіжна вимога-доручення – розрахунковий документ, який складається з двох частин:

– верхньої – вимоги отримувача безпосередньо до платника про сплату визначеної суми коштів:

– нижньої – доручення платника обслуговуючому банку про списання чі свого рахунка визначеної ним суми коштів та перерахування її на рахунок отримувача.

Банк платника приймає вимогу-доручення від платника протягом 20 календарних днів з дати оформлення її отримувачем.

Сума, яку платник погоджується сплатити отримувачу та зазначає в нижній частині вимоги-доручення, не може перевищувати суму, яку вимагає до сплати отримувач і яка зазначена у верхній частині вимоги-доручення. Платіжна вимога-доручення повертається без виконання, якщо сума, що зазначена платником, перевищує суму, що є на його рахунку.

Під час проведення розрахунків між юридичними особами за допомогою платіжного доручення, платіжної вимоги, платіжної вимоги- доручення банк відображає операції на рахунках у такий спосіб:

1. Якщо клієнти обслуговуються в одному банку:

Дт – рахунок 2600 АП "Кошти на вимогу суб'єктів господарювання" – поточний рахунок платника;

Кт – рахунок 2600 АП "Кошти на вимогу суб'єктів господарювання" – поточний рахунок одержувача коштів;

2. Якщо клієнти обслуговуються в різних банках:

а) списання коштів з рахунка клієнта-платника:

Дт – рахунок 2600 АП "Кошти на вимогу суб'єктів господарювання" – поточний рахунок платника коштів;

Кт – рахунок 1200 А "Кореспондентський рахунок банку в Національному банку України";

б) зарахування коштів клієнтові-одержувачу:

Дт – рахунок 1200 А "Кореспондентський рахунок банку в Національному банку України";

Кт – рахунок 2600 АП "Кошти на вимогу суб'єктів господарювання" – поточний рахунок одержувача коштів.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси