Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Поняття обмеження у використанні земельних ділянок, обтяження прав на...Оптимальне використання ресурсів в умовах обмеженняОбмеження щодо використання земельних ділянокОбмеження та контроль за використанням інсайдерської інформаціїВикористання нетарифних обмежень в сучасних умовах
Використання ЕМ-препаратів на озимому ріпакуЗЕРНОВІ КУЛЬТУРИЗагальні поняття про систематику зернових культурЗернові культуриОзимі зернові у сівозмінах
 
Головна arrow Агропромисловість arrow Системи сучасних інтенсивних технологій у рослинництві
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Протипоказання та обмеження до використання

Змішування та одночасне використання ЕМ – препаратів із пестицидами не допускається. Повторний обробіток вже протруєного пестицидами посівного матеріалу забороняється. Використання ЕМ – препаратів і пестицидів повинно бути розмежовано у часі на 7-10 діб, але не менше 4-5 діб.

Не можна вносити ЕМ-бокаші (ЕМ-компост) у пристволову зону та одночасно використовувати з високими нормами хімічних добрив та хлорумісними речовинами.

Не можна обробляти саджанці або розсаду ЕМ – препаратами раніш, ніж через 3-14 діб після висадки у ірунт. ЕМ можуть, і через наявність пошкоджень кореневої системи, визнати рослину як об'єкт для харчування й ферментувати її.

Також треба, при визначенні кількості та періодичності застосування ЕМ-препаратів, брати до уваги наявність органіки у ґрунті – у деяких випадках може статися конкуренція кореневої системи рослин і ЕМ за наявні поживні речовини.

Особливості використання. ЕМ-препарати можна змішувати та одночасно використовувати з регуляторами росту природного походження, деякими біологічними препаратами та добривами (крім сильних окислювачів), при концентрації останніх до 1,5% у робочому розчині.

Використання ЕМ-препаратів на озимих та ярих зернових культурах

Зразу після збирання попередника, де використовується подрібнення рослинних решток, проводиться обробіток ґрунту ЕМ-А в дозі 60-90 л/га. Через 14 діб вносять ЕМ-бокаші в кількості 5-10 т/га, але за тиждень до висіву посівного матеріалу. У випадку, якщо як попередник використовується чорний пар, спочатку вноситься ЕМ-бокаші в кількості 3-7 т./га під дискування грунту, а потім через 14 діб вноситься ЕМ-А – 60-90 л./га.

Обробка посівного матеріалу- розчином ЕМ-А проводиться в пропорції 1:1000. Обробляється зерно цим розчином методом занурення або безперервно розпилюється на насіння, або обробляється в протруювальних машинах. Норма витрати становить 10–20 л/т. робочого розчину (0,322-0,625 л/т ЕМ-А). Насіннєвий матеріал у той же день висівається.

При настанні фази 3-4 листків зернових культур (початок кущіння) вноситься ЕМ-А в дозі 20-60 л/га, але до 5-10 жовтня.

Навесні, через 7-14 діб після настання +10°С повітря та фізичної стиглості грунту (ранньовесняного боронування, закриття вологи) у період ІІІ-ІУ етапу органогенезу (фазу кущіння, початку виходу в трубку), вноситься ЕМ-А в дозі 20 л/га. За потреби, якщо прогнозується поява шкідників і хвороб, проводиться обробка посівів ЕМ-5 в дозі 2-3 л/га. Препарати вносять ввечері, вранці або в похмурі прохолодні дні. ЕМ-А можна вносити по росі або перед дощем.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси