Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Відсутністю рекомендацій щодо сфери застосування альтернативних...Розвиток Супер-ЕгоМетодичні аспекти складання та застосування звітів (висновків)...Рекомендації щодо рішення основних завдань за модулем IIIРекомендації та резолюції Комітету Міністрів РЄ. Рекомендація № R...
Загальна характеристика зернових культурЗагальна характеристика зернових культурЗагальні поняття про систематику зернових культурОбчислення собівартості продукції зернових культур.Характеристика та основні групи показників якості продукції
 
Головна arrow Агропромисловість arrow Системи сучасних інтенсивних технологій у рослинництві
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Рекомендації щодо застосування Гумісол-супер

Передпосівна обробка

1-а позакоренева обробка (підвищення врожайності)

2-а позакоренева обробка* (покращання якості)

Культури

норма

витрати

препарату

концент. робочого розч. (об'єм, л)

спосіб застосування

фаза

застосування

норма

витрати

препарату

(л/га)

фаза

застосування

норма

витрати

препарату

(л/га)

1

2

3

4

5

6

7

8

Пшениця озима та яра, озиме жито, озимий та ярий ячмінь, овес, рис, сорго, гречка та ін.

4,0 л/т

1:1,5

(10)

Насіння допускається обробляти як самим препаратом, так і разом

Кінець кущіння та початок виходу в трубку

2,0

Колосіння

2,0

Кукурудза на зерно, МВС

4,0 л/т

1:1,5

(10)

цьому норма витрати протруйника зменшується на 30-50% Термін зберігання

3-5 лист.

2,0

9-11 лист.

2,0

Горох, квасоля, соя

4,0 л/т

1:1,5

(10)

5-7 лист.

2,0

Початок

бутонізації

2,0

Соняшник

8,0 л/т

1:1,5

(10)

обробленого насіння не більше 2 днів

2-3 пари лист

2,0

Формування

кошика

2,0

Цукровий буряк

0,2 2/кг

1:10

(2,2)

Замочувати протягом 2-х діб. Термін зберігання обробленого насіння не більше 2 діб. Просушувати в тіні.

2-3 пари справж. лист.

2,0

Початок

змикання

рядків

2,0

Тютюн

Фаза ''вушок”

2,0

Через 14-18 дн. після висадки розсади

2,0

Однорічні та багаторічні трави

Утворення 3- 4 пари лист.

2,0

Бутонізація, 10-14 дн. після першої обробки

2,0

Морква, цибуля, капуста, редька, редис, салати, столовий буряк

0,02 л/кг

1:100

(2,02)

Замочувати протягом 16-18 год. Термін зберігання обробленого насіння не більше 2 діб.

ПІСЛЯ сходів

2,0

Через 10-14 днів

2.0

Картопля

8,0 л/т

1:3

(32)

Бульби обприскують і вкривають поліетиленовою плівкою. Зберігання бульб до 5 днів

Через 15-20 днів після висаджування

2,0

Бутонізація

2,0

Ріпак озимий

4,0 л/т

1:1,5

(10)

Напівсуха обробка (можлива обробка разом із протруйником)

Початок

стеблування

2,0

Бутонізація

2,0

Ріпак ярий

4 справж. лист.

Льон

4,0 л/т

1:1,5

(10)

Напівсуха обробка (можлива обробка разом із протруйником)

Фаза

''ялинки”

2,0

Бутонізація

2,0

Дерева, кущі, виноград, полуниця

0,6 л/100 коренів

1:15

(9,6)

Замочувати саджанці та чубики протягом доби 10 л на 100 коренів

До цвітіння

6,0

Формування

зав'язі

8,0

Примітка.. *Можлива одна позакоренева обробка за умови збільшення норми витрати до 3 л/га Препарат необхідно вносити за температурного режиму тіп +3°С тах +25 °С.

Застосовується на посівах озимих культур, кукурудзи, цукрових буряків, ріпаку, сої, гороху, соняшнику та картоплі.

На озимих культурах обробку насіння (300-500 г/т) РРР Вимпел можна проводити в баковій суміші з фунгіцидами або інсектицидними протруювачами.

Солі гумінових кислот, що входять до складу препарату, містять мікроелементи, які дають первинне живлення для рослинної клітини.

Поліетиленоксиди сприяють більш інтенсивному поглинанню рослиною макро- і мікроелементів, внаслідок чого підвищується схожість та енергія проростання.

РРР “Вимпел” збільшує ефективність застосування протруювача, за рахунок більш швидкого перенесення діючої речовини, та запобігає його осипанню з поверхні зерна, оскільки має властивості прилипача; кількість продуктивних пагонів та врожайність, підвищує морозостійкість і зимостійкість озимих культур (знижує температуру замерзання клітинного соку за рахунок збільшення вмісту цукрів і біологічної фіксації вільної води); сприяє активному розвитку кореневої системи, що особливо необхідно рослинам в осінній та весняний періоди або в умовах недостатнього зволоження та має захисну функцію проти хвороб; стабілізує та активує життєдіяльність агрономічно корисної мікрофлори грунту навколо насіння.

Обробка Вимпелом озимих культур у фазі “кущіння” (до початку виходу в трубку) норма витрати 300-500 г/га: 1) стимулює процес закладання генеративних органів, що сприяє більш повному розкриттю генетичного потенціалу сорту; 2) підвищує обмінні процеси у рослинній клітині; 3) збільшує жаростійкість і посухостійкість; 4) знімає стресовий стан після обробки пестицидами і збільшує імунітет; 5) при сумісному внесенні з пестицидами збільшує ефективність їх дії, за рахунок властивостей прилипача; 6) підсилює поглинання рослиною макро- та мікроелементів.

Обробка в кінці фази “вихід у трубку” проводиться для збільшення якісних показників продукції зернових культур (клейковини, білка, ВДК) (табл. 18).

Застосування РРР “Вимпел” на посівах цукрових буряків збільшує урожайність на 1,0-1,2 т/га та вміст цукру на 0,5-1,0 %; ріпаку ярого – на 0,37-0,82 т/га; сої та гороху – на 0,23-0,27 т/га та вміст білка на 1,7-2,1 %; соняшнику – на 0,25-0,47 т/га, картоплі – на 1,2-4,9 т/га.

Хлормекватхлорид (ССС) – один із найбільш поширених регуляторів росту (ретардантів), що запобігає виляганню хлібів. Він блокує біосинтез гормону росту гібереліну, проникаючи в рослину переважно через листки і частково засвоюється кореневою системою з грунту. Хлормекватхлорид переміщується в рослині до точки росту. Його дія проявляється у гальмуванні розтягування клітин субапікальної меристеми, внаслідок чого інгібується ріст у довжину, сповільнюється диференціація конуса наростання. Це спричинює збільшення тривалості окремих етапів органогенезу і зростання продуктивності колоса завдяки збільшенню його довжини, кількості колосків і зерен у ньому.

Окрім захисту посівів від вилягання, регулятори росту впливають на процес кущіння рослин. Вони зменшують апікальне домінування головного стебла, формується більше бічних стебел, які рівномірно розвинуті і мало відстають у рості від основного стебла, тобто забезпечується синхронне кущіння. У зв'язку з цим морфорегулятори з успіхом використовують для підсилення кущіння зріджених і середньогустих посівів, а також: на полях з пізніми (жовтневими) строками сівби озимих культур.

Характеристика якісних показників продукції зернових культур при застосуванні РРР “Вимпел”

Види обробки

Дозування

Витрати

грн./га

Прибавка,

т/га

Вартість

прибавки

грн./га

Окупність,

%

Обробка насіння

300 г/т 500 г/т

8,66

14,44

0,25

0,40

300

400

3464

2770

Обробка в фазу кущіння

500 г/га

57,75

0,56

672

1164

Обробка в фазу виходу в трубку

500 г/га

57,75

0,7-0,8

960

1662

Примітка. При вартості зерна 1200 грн. або 171,4 $ за 1 т

Застосування морфорегуляторів гарантує економічну доцільність внесення підвищених норм азотних добрив та пестицидів. Це своєрідне "технологічне страхування" посівів від негативного впливу природних явищ (сильні вітри, заливні дощі з поривами вітру та ін.).

Найвища ефективність хлормекватхлориду (д. р. 460 г/л) проявляється при його внесенні у фазі кущіння, коли ще не настало видовження стебла (перший вузол прощупується на висоті 1 см над поверхнею грунту). Не рекомендується зміщувати його внесення на середину та кінець четвертого етапу органогенезу через жорстку дію на рослини пшениці, що триває 14 днів та інтоксикуючу дію на конус росту на п'ятому етапі. Оптимальна температура після внесення препарату упродовж 5-6 днів повинна становити 12°С, але не нижче 8°С.

У разі використання морфорегуляторів для інтенсифікації та синхронізації процесу кущіння (зі збереженням захисної дії від вилягання) строки їх внесення мають бути більш ранні.

Не рекомендується застосовувати ретарданти з метою захисту від вилягання в суху погоду, на слаборозвинутих посівах, при потенціалі врожайності нижче ЗО ц/га, на забур'янених площах таза норми внесення азоту не більше N60-

Отже, застосування регуляторів росту рослин дає результати, які не можуть бути досягнуті іншими агроприйомами. Регулятори росту рослин (стимулятори росту рослин, ріст регулюючі речовини, біостимулятори) дають змогу не лише підвищувати урожай, покращувати його якість, але й зміщувати строки дозрівання, суттєво підвищувати стійкість рослин до несприятливих факторів середовища, значно покращувати екологічний стан навколишнього середовища за рахунок зменшення норм використання пестицидів, зниження впливу радіонуклідів.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси