Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Вимоги до освітленості в стоматологічних поліклініках та кабінетахПЕРЕЛІК ОБЛАДНАННЯ ТА ЛІКУВАЛЬНИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ...Карта поверхонь байдужостіМетодика контролю протирадіаційного захисту персоналу і радіаційної...МОДЕЛЬ БАЖАНОГО, АБО ПОВЕРХНІ БАЙДУЖОСТІМікроклімат і його гігієнічне значення. Методика визначення та...Повітряне середовище та його роль у створенні сприятливих умов праціПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОХОРОНИ І ВИКОРИСТАННЯ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯГігієнічні вимоги до розміщення, обладнання, утримання та...Місце Кабінету Міністрів України в системі органів державного...
 
Головна arrow БЖД arrow Гігієна та екологія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Використання бактерицидних ламп для знезараження повітря і поверхонь в стоматологічних кабінетах

Повітря, пил, предмети оточення, обладнання, одяг персоналу, інвентар стоматологічних кабінетів містять велику кількість мікроорганізмів (патогенні та умовно-патогенні штами).

Для знезараження вищезазначених об'єктів можна використовувати джерела короткохвильового ультрафіолетового випромінювання –дугові бактерицидні газорозрядні лампи низького тиску типів ДБ-15, ДБ-30-1, ДБ-60, які встановлюються в опромінювані, що призначені для обробки приміщень, як у присутності, так і за відсутності людей.

Кількість та потужність ламп підбирають з таким розрахунком, щоб знезаразити приміщення хірургічного кабінету від золотистого стафілококу з бактерицидною ефективністю 99% за 0,5 години (не менше 1 Ват/м2).

Застосування неекранованих бактерицидних ламп, які можуть опинитися в полі зору персоналу та пацієнтів, категорично забороняється, щоб уникнути опіків очей, шкіри і слизових оболонок.

Для дезінфекції повітря в присутності людей застосовують настінний опромінювач типу ІБО або стельовий типу ОБШ-150, який має дві лампи ДБ-30-1 та відбивач з кутом повороту 180°. Потужність цих опромінювачів встановлена в межах 0,75–1,0 Вт/м2 приміщення, щоб забезпечити необхідну дозу опромінення (не менше 8,3 МБК г/м2 і не більше 40 МБК г/м2). Важливо знати, що недостатнє опромінення може стимулювати ріст мікроорганізмів.

Опромінення повітря в присутності людей в приміщеннях рекомендується проводити протягом усього часу їх перебування та протягом 30 хв. після виходу основної маси людей і завершення прибирання.

При постійному перебуванні людей у приміщенні застосовують опромінювані – рециркулятори, які знезаражують приміщення в присутності людей. Повітря знезаражується при проходженні через закриту камеру рециркулятора, внутрішній об'єм якої опромінюється випромінюванням бактерицидної лампи.

Знезараження повітря при відсутності людей проводиться неекранованими лампами. Для цього призначений пересувний опромінювач типу ОБПе-450 з шістьма відкритими бактерицидними лампами ДБ-30-1 потужністю 2,0-2,5 Вт/м2, який включають на 4-6 год. Ефект отримують вже через 15 хв. опромінення в приміщенні об'ємом до 100 м3.

У стоматологічних кабінетах, операційних та баклабораторії можна використовувати й опромінювач настінного типу з двома бактерицидними лампами різного призначення при роздільному керуванні верхньою та нижньою лампами.

Верхньою лампою, прихованою за відбивачем і призначеною для дезінфекції повітря в присутності людей, слід керувати вимикачем, встановленим в опромінюваному приміщенні. Нижньою відкритою лампою, яка призначена для знезараження повітря та поверхонь приміщення при відсутності людей, – іншим вимикачем, розташованим перед входом в приміщення, що опромінюється та зблокованим з сигнальним табло "Не заходити! Увімкнені бактерицидні лампи!".

Для видалення озону та оксидів азоту, що утворюються в процесі роботи бактерицидних ламп, рекомендується часто провітрювати приміщення через відкриті вікна, кватирки або фрамуги.

Бактерицидні лампи необхідно утримувати в чистоті, тому що навіть тонкий шар пилу істотно затримує потік випромінювача. Один раз на день ультрафіолетові опромінювані протирають сухою марлевою серветкою.

Бактерицидна дія УФ випромінювання характеризується ступенем ефективності (на скільки % зменшилася кількість мікроорганізмів) та коефіцієнтом ефективності (у скільки разів зменшилося число мікроорганізмів в тому ж об'ємі повітря до і після опромінення).

Ступінь ефективності – виражене у відсотках відношення різниці між кількістю колон|й до санації та після санації до кількості колоній до санації.

Коефіцієнт ефективності – число, яке показує, у скільки разів в результаті санації зменшилося число колоній. Санація вважається ефективною, якщо ступінь ефективності становить 80%, а коефіцієнт ефективності – не менше 5.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі теми

Вимоги до освітленості в стоматологічних поліклініках та кабінетах
ПЕРЕЛІК ОБЛАДНАННЯ ТА ЛІКУВАЛЬНИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ ДОПОМОГИ В СТОМАТОЛОГІЧНОМУ КАБІНЕТІ
Карта поверхонь байдужості
Методика контролю протирадіаційного захисту персоналу і радіаційної безпеки пацієнтів при застосуванні радіонуклідів та інших джерел іонізуючих випромінювань в лікувальних закладах, зокрема в рентгенологічному відділенні (кабінеті) стоматологічної поліклініки
МОДЕЛЬ БАЖАНОГО, АБО ПОВЕРХНІ БАЙДУЖОСТІ
Мікроклімат і його гігієнічне значення. Методика визначення та гігієнічна оцінка температури, вологості, швидкості руху повітря та радіаційної температури
Повітряне середовище та його роль у створенні сприятливих умов праці
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОХОРОНИ І ВИКОРИСТАННЯ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ
Гігієнічні вимоги до розміщення, обладнання, утримання та експлуатації окремих структурних підрозділів стоматологічних закладів
Місце Кабінету Міністрів України в системі органів державного управління
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси