Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Гігієнічні вимоги до розміщення, обладнання, утримання та...Методика контролю протирадіаційного захисту персоналу і радіаційної...Основні вимоги до виробничого освітленняЯкі існують гігієнічні вимоги до виробничого освітлення ?Контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних та протиепідемічних...Мікроклімат стоматологічних поліклінікВикористання бактерицидних ламп для знезараження повітря і поверхонь...ПЕРЕЛІК ОБЛАДНАННЯ ТА ЛІКУВАЛЬНИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ...Вимоги до оснащення кабінету засобами навчання та навчальним...Основні вимоги до виробничого освітлення
 
Головна arrow БЖД arrow Гігієна та екологія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Вимоги до освітленості в стоматологічних поліклініках та кабінетах

Всі приміщення стоматологічних поліклінік, зуботехнічних лабораторій повинні мати загальне штучне освітлення за рахунок ламп розжарювання або люмінесцентних ламп.

Для загального люмінесцентного освітлення у всіх стоматологічних кабінетах та основних приміщеннях зуботехнічної лабораторії рекомендуються лампи з таким спектром випромінювання, який не змінює кольору, наприклад: ЛДК (люмінесцентні лампи денного світла з виправленою передачею кольору) або ЛХП (люмінесцентні лампи холодного природного освітлення). Тип лампи зазвичай зазначений на її цоколі.

Світильники загального освітлення повинні розміщуватися таким чином, щоб світло не потрапляло в поле зору працюючого лікаря. Світильники місцевого і загального освітлення повинні мати відповідну захисну арматуру, призначену для захисту органів зору персоналу від сліпучого дії ламп. Люмінесцентні світильники повинні укомплектовуватися пускорегулювальними апаратами з низьким рівнем шуму.

Стоматологічні кабінети, загальні та полірувальні приміщення зуботехнічної лабораторії повинні мати, крім загального освітлення, і місцеве освітлення у вигляді:

– рефлекторів біля універсальних стоматологічних установок На робочих місцях терапевтів та ортопедів;

– спеціальні (бажано безтіньові) рефлектори на робочому місці хірурга;

– світильники на кожному робочому місці зубного техніка в основному і в полірувальних приміщеннях;

Рівень освітленості, що створюється місцевим джерелом, не повинен перевищувати рівень загальної освітленості більше ніж в 10 разів, щоб не викликати втоми органа зору при світловій переадаптації (переведення зору з неоднаково освітлених поверхонь).

Світловий потік від місцевих джерел повинен бути вузьким, концентрованим і точно спрямованим на потрібну поверхню (обличчя пацієнта, порожнину рота). Бажаний рівень освітленості 4000-5000 лк. Норми загального штучного освітлення у стоматологічних поліклініках представлені у таблиці 3.2.

Таблиця 3.2

Норми загального штучного освітлення у стоматологічних поліклініках

Назва приміщення

Рівень загального освітлення лампами, лк

Люмінесцентними

Розжарювання

Лікувальні кабінети лікарів, процедурні, маніпуляційні, основні приміщення зуботехнічних лабораторій

500

200

Кабінети головних лікарів, зав. відділеннями, гіпсувальні, полімеризаційна

400

200

Кабінети медичних сестер, сестер- господарок, мийні приміщення

300

150

Ливарні, паяльні, рентгенівські кабінети, передстерилізаційні

200

100

Реєстратура, чекальні, коридори, стерилізаційні, автоклавні, приміщення для приймання та зберігання стерильних та нестерильних матеріалів

150

75

Сходи, тамбури

100

50

Приміщення для зберігання дезінфекційних засобів

-

30

Приміщення санвузлів

75

30

При розгляді деталей, які мають розміри менші ніж 0,1 мм освітленість повинна становити 400-1500 лк, 0,1-0,3 мм – 300-1000 лк, 0,3–1 мм – 200-500 лк, 1-10 мм – 100-150 лк. Дані нормативи наведені для ламп розжарювання. При освітленні люмінесцентними лампами всі перераховані норми збільшуються в 2 рази.

При гігієнічній оцінці штучної освітленості враховують показники рівномірності та достатності. Рівномірність освітлення визначають за величиною площі приміщення. Освітлення вважається рівномірним, якщо кожна світлоточка освітлює не більше 8-9 м2. Достатність освітлення визначається за кількістю Вт на 1 м2. Для ламп розжарювання достатня питома потужність складає 36 Вт/м2; для люмінесцентних ламп достатня питома потужність складає 24 Вт/м2.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі теми

Гігієнічні вимоги до розміщення, обладнання, утримання та експлуатації окремих структурних підрозділів стоматологічних закладів
Методика контролю протирадіаційного захисту персоналу і радіаційної безпеки пацієнтів при застосуванні радіонуклідів та інших джерел іонізуючих випромінювань в лікувальних закладах, зокрема в рентгенологічному відділенні (кабінеті) стоматологічної поліклініки
Основні вимоги до виробничого освітлення
Які існують гігієнічні вимоги до виробничого освітлення ?
Контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних та протиепідемічних вимог у стоматологічних установах
Мікроклімат стоматологічних поліклінік
Використання бактерицидних ламп для знезараження повітря і поверхонь в стоматологічних кабінетах
ПЕРЕЛІК ОБЛАДНАННЯ ТА ЛІКУВАЛЬНИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ ДОПОМОГИ В СТОМАТОЛОГІЧНОМУ КАБІНЕТІ
Вимоги до оснащення кабінету засобами навчання та навчальним обладнанням
Основні вимоги до виробничого освітлення
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси