Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Роль води та умов водопостачання у поширенні інфекційних захворюваньЗапобігання і лікування інфекційних захворюваньЕтико-правові засади профілактики, примусового лікування та надання...
Каналізація населених місцьРоль і місце цивільного захисту в державній системі захисту...Очищення димових газів від зали в електрофільтрах
Каналізація населених місцьРоль і місце цивільного захисту в державній системі захисту...Очищення димових газів від зали в електрофільтрах
 
Головна arrow БЖД arrow Гігієна та екологія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Роль грунту у виникненні і поширенні інфекційних та неінфекційних захворювань, інвазій, принципи їх профілактики

Епідеміологічна роль грунту тісно пов'язана зі ступенем його забруднення органічними речовинами. Забруднений грунт є сприятливим середовищем для збереження і розвитку мікроорганізмів, серед яких можуть бути збудники інфекційних хвороб. Найбільша кількість мікробів знаходиться на глибині 1–2 см, далі їх число поступово зменшується, і на глибині 4-5 м грунт зазвичай буває стерильним.

У ґрунті живуть збудники ранових інфекцій (правець, газова гангрена), збудники ботулізму, сибірки. Це спорові мікроорганізми, їх спори зберігають життєздатність до 25 років. Середній термін виживання бактерій тифо-паратифозної групи становить 2-3 тижні, дизентерії – 1,5–5 тижнів, холерного вібріона – 1–2 тижні, палички туляремії – 1–2 тижні, бруцельозу – 3 тижні, мікобактерій туберкульозу – близько 13 тижнів, поліомієліту – до 110 днів.

Для профілактики розвитку правця необхідно навіть при невеликих пошкодженнях тканин, забруднених землею, вводити підшкірно 1 мл адсорбованого правцевого анатоксину, а через 30 хв. іншим шприцом і в іншу ділянку тіла вводити 3000 ME протиправцевої сироватки.

Збудники гострих кишкових інфекцій (черевний тиф, паратифи А і В, бактеріальна дизентерія, холера) потрапляють з грунту, головним чином, в Грунтову воду або поверхневі водойми і поширюються далі водним шляхом.

Ґрунт відіграє специфічну роль в передачі гельмінтозів, так як є основним середовищем для розвитку і дозрівання яєць геогельмінтів, які зберігаються в грунті тривалий час (яйця аскарид – 7-10 років). Вони надходять до нього з випорожненнями хворих людей і розвиваються тут до стадії личинок. В організм людини яйця та личинки геогельмінтів (аскариди, гострики) потрапляють при вживанні немитих овочів та ягід.

Для профілактики гельмінтозів необхідно мати впорядковані туалети, не допускати забруднення дворів нечистотами та використовувати останні для удобрення городів і садів тільки після попереднього знешкодження (компостування та ін.).

Ґрунт є також середовищем розмноження носіїв хвороб – синантропних "кімнатних" мух (дуже активно розносять збудників, в першу чергу, кишкові інфекції) і гризунів, які є джерелами і рознощиками збудників особливо небезпечних інфекцій (сказ, чума, туляремія).

Очищення населених місць

Принципи очищення населених місць

Санітарна очистка населених місць – це комплекс заходів щодо збору, тимчасового зберігання, вивезення, знешкодження та утилізації відходів, які утворюються в населених місцях.

Відходи – це залишки речовин і предметів, які утворилися внаслідок побутової, господарської та промислової діяльності людини. їх накопичення і зберігання погіршує санітарний стан навколишнього середовища.

Класифікація відходів:

1) рідкі: нечистоти з туалетів; помиї від приготування їжі, миття посуду, підлоги, прання білизни; стічні води: господарсько- побутові, промислові, зливові, міські;

2) тверді: сміття; відходи кухні; відходи лікувально- профілактичних закладів, у тому числі специфічні (використаний перев'язувальний матеріал, використані одноразові системи та шприци, залишки ліків, залишки органів і тканин після операцій, трупи лабораторних тварин); відходи інших громадських установ (шкіл, дитячих дошкільних закладів, середніх і вищих навчальних закладів, офісів); відходи підприємств громадського харчування; відходи тваринного походження; відходи торгівельних закладів; відходи промислових підприємств; будівельне сміття.

Санітарна очистка від твердих побутових відходів являє собою одну з найактуальніших проблем населених місць. Значення цієї проблеми визначається тим, що в усьому світі йде процес збільшення кількості побутових відходів на і людину. Чим вищий рівень благоустрою, рівень культури нашого життя, тим більша кількість відходів припадає на людину.

Санітарна очистка завжди має три етапи: збір відходів, їх зберігання, вивезення на місце знешкодження.

Існує дві системи збору сміття:

1) Унітарна система – коли всі складові частини відходів надходять спільно в сміттєзбірники. Вивезення відходів повинно проводитися через день.

2) Роздільний збір – при цій системі окремо збираються харчові відходи. Зазвичай ця система застосовується в будинках не вище З поверхів. Збір харчових відходів здійснюється зацікавленими підприємствами сільського господарства. Причому збір та вивіз харчових відходів повинен проводитися щодня.

У будинках вище 5 поверхів передбачено влаштування сміттєпроводів з сміттєприймальною камерою. Розташування сміттєзбірників в дворах повинно бути зручно для населення, і за умови хорошого санітарного стану збірників вони можуть бути розташовані в будь-якій близькості від будинку.

Існує три системи видалення відходів:

1) Планово-поквартирна – в певний час приїжджає транспорт, і населення виносить сміття з квартир та перевантажує в транспорт.

2) Планово-регулярна – вивіз сміття з дворових сміттєзбірників та прийомних камер сміттєпроводів.

3) Планово-подвірна – тверді побутові відходи збирають у спеціальні сміттєзбірники, розташовані на обладнаних майданчиках на території домоволодінь, а потім спецавтотранспортом за графіком вивозять до місць знешкодження.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси