Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Державний фінансовий аудит
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ПЕРЕДМОВА

Демократизація суспільно-економічного розвитку, глобалізаційні процеси, міжнародна економічна інтеграція, становлення цивілізованих ринкових відносин суттєво впливають на розвиток всіх економічних інститутів, в тому числі державного фінансового контролю. Це стосується також становлення інституту державного фінансового аудиту, який найбільшою мірою відноситься до діяльності Рахункової палати та Головного контрольно-ревізійного управління України. Цей процес передбачає не лише адаптацію структури і функцій державних контролюючих органів до світових стандартів і аналогів, а й набуття нової якості фінансового контролю, підвищення його дієвості та результативності у досягненні цілей прогресивного економічного розвитку.

Становлення інституту державного фінансового аудиту в Україні відбувається суперечливо, нединамічно, під час тривалих дискусій – від цілковитого копіювання зарубіжних аналогів до пошуку національних особливостей і вільного трактування його методологічних та організаційних засад. Відсутність наукового забезпечення цього процесу стримує прийняття нормативно-правових актів, які б регламентували діяльність органів державного фінансового контролю, забезпечили б розмежування їх функціональної ролі та закріпили відповідальність за результативність і ефективність контрольних дій, сприяли б утвердженню довіри суб'єктів господарювання, державних установ, громадян України до роботи інститутів влади.

У монографії подано результат наукового дослідження актуальних проблем теорії і практики державного фінансового аудиту, оцінки його гносеологічних коренів, історії становлення і розвитку в країнах світу, а також визначені економічні передумови їх запровадження в Україні. Розкрито сутність державного фінансового аудиту, його цілі, завдання, предмет і об'єкти, особливості проведення у різних секторах державного управлінні. Особливу увагу автори приділяють визначенню його методологічних та організаційних засад в оцінках бюджетних програм, діяльності бюджетних установ, роботи підприємств державного сектору економіки та діяльності органів державної влади. Зроблено спробу регламентації державного фінансового аудиту у діяльності Рахункової палати України та Головного контрольно-ревізійного управління України.

Враховуючи специфіку аудиторської діяльності, автори виділили особливість даного виду контрольних дій, яка пов'язана з аналітичними процедурами аудиту та узагальненням і реалізацією його результатів в практиці державного управління.

Автори не претендують на абсолютну істинність їх суджень і трактувань, оскільки набутий досвід, практична результативність та історичні узагальнення потребують подальшого пошуку. Проте, ця праця є однією із піонерних у даній предметній галузі і може бути корисною для науковців і практиків, викладачів і студентів, які мають безпосереднє відношення до такого роду діяльності.

Автори висловлюють велику вдячність керівникам Рахункової палати України, Головного контрольно-ревізійного управління України, а також науковцям, які надали реальну допомогу у підготовці та рецензуванні цього видання.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси