Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Екологія arrow Ботаніка
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Питання для самоперевірки

  • 1. Яка загальна будова та функції листка?
  • 2. Охарактеризуйте розвиток листка.
  • 3. Що таке листопад? Які причини та біологічне значення опадання листків?
  • 4. Дайте класифікацію листків.
  • 5. Що таке листкорозташування та які його типи?
  • 6. Встановіть особливості анатомічної будови листка у зв'язку з його функціями.
  • 8. Які особливості будови листків хвойних, тіньовитривалих, світлолюбних, водяних рослин?
  • 9. Охарактеризуйте метаморфози листка.
  • 10. Що таке вегетативне розмноження рослин?У чому полягають його переваги і недоліки?
  • 11. Які шляхи вегетативного розмноження рослин у природі?

Цікаво знати, що

^ Найдовше листя - майже 20 м - у пальми рафії з тропічної Африки (для порівняння: стебло цієї рослини завдовжки 4 м). З молодого листя пальми одержують натуральні волокна, які використовують для плетіння кошиків.

У гігантської водяної лілії з басейну Амазонки листя може мати у поперечнику 2 м. Такий листок витримує дитину.

^ Чимало рослин тропічних джунглів навчилися "ловити" дощову воду ще до того, як вона дістанеться землі. Листя бромеліад формують щось подібне до чаш, куди потрапляє і де зберігається дощова вода.

^ Листя юкки коротколистої може жити 20 років. Листя містить волокна, і тому іноді використовується для виробництва паперу.

^ Чай одержують із листя рослини, яка належить до роду камелій. Чайні кущі висаджують на схилах пагорбів, головним чином в Індії,

Шрі-Ланка, Індонезії, Японії та Китаї. Верхівки пагонів і молоді листочки висушуються і подрібнюються - чай готовий.

^ Мухоловка - хижа рослина, яка живиться комахами та іншими дрібними тваринами. Пастка являє собою пласку, м'яку, обрамлену щетиною і злегка загнуту догори поверхню на кінці кожного листка. Коли сюди сідає комаха і торкається однієї з чутливих волосинок, пастка швидко скручується, а щетина не дає вирватись жертві.

^ Найбільший кактус - це сагуаро, чи гігантський кактус, який росте на південному заході США і в Мексиці. Сагуаро 20 м заввишки і 60 см завтовшки. Ного маса може досягати 12 тонн, а живуть сагуаро до 200 років.

^ Що таке "живе каміння"? Так називають рослини з пустель Південної Африки, що мають м'ясисте листя і ростуть дуже низько, гублячись серед піску та каміння. Вони і самі дуже схожі на уламки скель, і тільки в період цвітіння розкривається їхня справжня сутність.

^ Чимало чагарників в Арктиці протягом зими зберігають зелене листя. Сформовані наприкінці літа, вони зимують надійно вкриті опалим листям. З настанням весни одразу починається процес фотосинтезу, щоб не втрачати дорогоцінні дні короткого арктичного літа.

^ Арктичні й високогірні рослини, які живуть під снігом, мають темне листя та стебла. З настанням весни вони притягують сонячні промені і таким чином розтоплюють біля себе сніг.

^ Листя осики тремтить на вітрі і треться одне об одне. Навіть легкий вітерець викликає шелест, за яким можна одразу визначити, де росте осика.

Важливо знати, що

^ Хвоя сосни живе 3-5, хвоя тиса - 6-10, хвоя ялиці - 3-10 років, хвоя ялини - 5-12 років.

^ Модрина, на відміну від своїх хвойних співродичів, скидає голки на зиму - зовсім як широколисті дерева. Є листяні вічнозелені рослини, наприклад, дуб середземноморський.

З історії науки

У П.О. Генкель і М.І. Марголіна виявили, що стійкість сукулентів до високої температури пояснюється високою в' язкістю цитоплазми та відносно великою кількістю зв' язаної води.

Для допитливих

У Банан - найвища у світі трава, яка досягає 15 м заввишки. Ця багаторічна гігантська рослина росте у тропіках і субтропіках. Батьківщина банана - Африка. Стебло банана несправжнє, його утворюють піхви листків, які щільно обгортають одна одну. Листки величезні, сягають 8 м. Плодоносить банан лише раз у житті і дає до 300 плодів. Завдяки поживності плодів банани мають величезне господарське значення. їх називають "хлібом тропіків".

^ Яка рослина може ходити? Це - кактус анданте (крокуючий), житель перуанських пустель. Замість коренів у нього є відростки, покриті гострими шипами. Такий кактус за допомогою вітру пересувається на великі відстані, дістаючи вологу і живлення не з ґрунту, а з повітря.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші