Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Право arrow Господарське право України
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Умови укладання та виконання договору підряду на капітальне будівництво

Договори підряду (субпідряду) на капітальне будівництво укладаються та виконуються на загальних умовах укладання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених Кабінетом Міністрів, відповідно із законом. 1 серпня 2005 р. була прийнята Постанова Кабінету Міністрів "Про затвердження загальних умов укладання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві" № 668. Згідно з цією постановою загальні умови відповідно до Цивільного та Господарського Кодексу України визначають порядок укладання та виконання договорів підряду на виконання робіт щодо нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту будівель, споруд, технічного переоснащення підприємств, а також окремих комплексів та видів робіт, пов'язаних з будівництвом об'єктів.

Договори підряду на капітальне будівництво за участі іноземних суб'єктів господарювання укладаються та виконуються в порядку, передбаченому Господарським кодексом, міждержавними угодами, а також особливими умовами укладання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затвердженими в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів.

Договір підряду на проведення дослідних та проектних робіт

Ст. 324 ГК України дає визначення договору підряду на проведення дослідних та проектних робіт. Згідно з цією статтею за договором підряду на проведення дослідних та проектних робіт підрядник зобов'язується розробити на замовлення замовника проектну документацію чи виконати обумовленні договором проектні роботи, а також виконати дослідні роботи, а замовник зобов'язується прийняти та оплатити їх.

За цим договором замовник зобов'язаний передати підряднику завдання на проектування а також інші вихідні дані, які необхідні для складання проектно-кошторисної документації. Завдання на проектування може бути підготовлено за дорученням замовника підрядником. В такому випадку завдання є обов'язковим для сторін з моменту його затвердження замовником. Підрядник зобов'язаний дотримуватись вимог, які містяться в завданні та інших вихідних даних для проектування та виконання дослідних робіт, і має право відступити від них тільки за згодою замовника.

Зміст договору підряду на проведення проектних та дослідних робіт.

Замовник зобов'язаний: виплатити підряднику обумовлену плату після закінчення всіх робіт або виплачувати її частинами після завершення окремих етапів роботи, чи в іншому порядку, передбаченому законом чи договором; використовувати проектно-кошторисну документацію, отриману від підрядника, тільки на цілі, які передбачені договором; не передавати проектно-кошторисну документацію іншим особам та не розголошувати дані, які містяться в ній, без згоди підрядника; надавати послуги підряднику у виконанні проектних та дослідних робіт в обсязі та на умовах, передбачених договором; брати участь разом з підрядником в узгодженні готової проектно-кошторисної документації з компетентними органами державної влади та органами місцевого самоврядування; відшкодовувати підряднику додаткові затрати, які викликані зміною вихідних даних для проведення проектних та дослідних робіт внаслідок обставин, які не залежать від підрядника.

Обов'язки підрядника: виконувати роботи відповідно до вихідних даних для проведення проектування і згідно з договором; узгоджувати готову проектно-кошторисну документацію із замовником, а у разі необхідності - також з компетентними органами державної влади та органами місцевого самоврядування; передати замовнику готову проектнокошторисну документацію та результати дослідних робіт; не передавати без згоди замовника проектно-кошторисну документацію іншим особам; гарантувати замовнику відсутність у третіх осіб права перешкоджати чи обмежувати виконання робіт на підставі підготовленої за договором проектно-кошторисної документації.

Ч. 3 ст. 324 ГК України передбачає відповідальність підрядника за недоліки проекту, в тому числі, які виявлені в процесі його реалізації та експлуатації побудованого за цим проектом об'єкта.

У випадку виявлення недоліків у проектно-кошторисній документації чи в дослідних роботах підрядник на вимогу замовника зобов'язаний безоплатно переробити проектно-кошторисну документацію чи здійснити необхідні додаткові дослідні роботи, а також відшкодувати спричинені збитки, якщо інше не встановлено договором чи законом. Позов про відшкодування замовнику збитків, які викликані недоліками проекту, може бути пред'явлений протягом десяти років, а якщо збитки замовнику спричинені протиправними діями підрядника, що спричинили руйнування, аварії, обвали, - протягом тридцяти років з дня прийняття побудованого об'єкта.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші