Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Маркетинг туристичного бізнесу
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Формування продуктово-ринкової стратегії

Для ефективної господарської діяльності готелю слід розробити належну стратегію з надання послуг. Стратегічні дії в області просування і продажу товарів та послуг мають найважливіше значення в маркетинговій діяльності готельного комплексу. Грамотно розроблений готельний продукт і ефективні канали просування та продажу його на ринку готельних продуктів дають можливість готелю зайняти свою нішу на ринку і одержувати прогнозовані доходи.

Продуктова стратегія в готельному комплексі - це комплекс маркетингових рішень і дій, спрямованих на формування продуктів із заданими споживчими властивостями, які здатні задовольняти потреби клієнтів, забезпечуючи комплексу певне місце в готельній індустрії.

Значення рішень і дій в області продуктів постійно зростає, тому що науково-технічний прогрес і реалії конкурентної боротьби стимулюють діяльність в області розробки нових і модифікованих продуктів, що, безумовно, забезпечує конкурентні переваги комплексу.

Продуктова стратегія комплексу розробляється на перспективу й передбачає вирішення принципових завдань:

 • - оптимізація структури асортиментів пропонованих продуктів;
 • - розробка й впровадження продуктів-новинок.

Сам процес формування продуктової стратегії готелю умовно можна представити наступними блоками:

 • 1) розробка базового рівня готельних продуктів;
 • 2) розробка комплексу додаткових готельних продуктів;
 • 3) формування пакету готельних продуктів;
 • 4) розробка готельних "продуктів-новинок";
 • 5) розробка спеціалізованих готельних продуктів;
 • 6) розробка готельних продуктів на стику індустрії.

Розробка базового рівня готельних продуктів - початковий момент продуктової стратегії готелю.

Необхідно продумати раціональний мінімум зручностей для клієнтів, а список додаткових платних готельних продуктів застосовувати обґрунтовано й розумно. Основні позиції базового рівня узагальнено можна представити в такий спосіб:

 • - безпека місця проживання;
 • - чистота й комфортабельність номера;
 • - увічливість і професіоналізм персоналу;
 • - достатність і гарний стан інфраструктури готелю.

Базовий рівень продуктів повинен регулярно контролюватися для того, щоб забезпечити стабільність його якості. Контроль здійснюється через практику зворотного зв'язку із клієнтами шляхом анкетування, вибіркового тестування, інтерв'ю. Такий підхід дозволяє з'ясувати, що клієнт очікує одержати, які готельні продукти не можуть запропонувати йому інші готелі й за що в остаточному підсумку він не готовий платити.

Розумно продуманий базовий рівень дозволяє контролювати всі застосовувані в практиці діяльності маркетингові інструменти, а крім того, сприяє зміцненню іміджу готельного комплексу й розвитку його потенціалу.

Розробка комплексу додаткових послуг - вузловий елемент продуктової стратегії готелю, тому що послуги - це основна частина готельного продукту. Частина пропонованих послуг включена в ціну номера, деякі послуги пропонуються за додаткову плату. До першої частини, насамперед, відносять послуги розміщення й харчування. Список же додаткових послуг коливається в широкому діапазоні й залежить від класності готелю. Готелі верхнього ринкового сегмента пропонують від 20 до 30 і більше видів додаткових послуг. До найпоширеніших видів додаткових послуг у готелях відносять: транспортне обслуговування, екскурсійне обслуговування, побутові послуги, послуги анімації, замовлення квітів, продуктів і напоїв у номер та ін.

Оскільки життєвий цикл готельного продукту значно довший за життєвий цикл продуктів промислового виробництва, готельний продукт має потребу в постійному відновленні, що неможливо без широкого спектра додаткового обслуговування.

Формування пакета готельних продуктів також є частиною продуктово-ринкової стратегії готелю. Пакет послуг являє собою комплекс різноманітних пропозицій, об'єднаних однією ціною. При цьому, чим різноманітніше пропозиція, тим вище його цінність. Світовий досвід свідчить, що гостям часто пропонують безкоштовно шоколад, пляшку вина, можливість користуватися автостоянкою та інші послуги.

Пакетування послуг успішно вирішує два завдання. По-перше, керівництво готелями може знизити ціни на деякі послуги, компенсувавши зниження ціни ростом обороту, тому що частина послуг продається за більш низькою ціною, ніби як навантаження до основної послуги. По-друге, застосовуваний комплексний підхід, тобто зв'язування різних видів послуг однією ціною (пакетування), дозволяє більш активно просувати на ринок нові, незнайомі споживачам послуги.

Продаж послуг пакетами в сполученні з активною рекламою формує привабливий імідж готелю й підвищує конкурентоздатність його пропозиції.

Незважаючи на те, що запас "міцності маркетингу" для гарного готелю досить великий, а ринок готельних продуктів більш консервативний, ніж ринок товарів, при швидкій зміні технологій і запитів споживачів будь-який готель не може покладатися тільки на свої традиційні асортимент готельних пропозицій.

Розробка готельних продуктів-новинок - самий складний і ресурсномісткий елемент продуктової стратегії готелю. Це складний творчий процес, що вимагає значних матеріальних й інтелектуальних витрат, при цьому не може бути гарантій маркетингового успіху нових готельних продуктів, незважаючи на професійні дослідження й розробки.

Істотним елементом процесу розробки продуктової стратегії готелю є розробка спеціалізованих продуктів індустрії гостинності. Створення таких продуктів допомагає задовольняти специфічні індивідуальні, групові або корпоративні потреби готельної клієнтури. Яскравим прикладом такого напрямку ділової активності готелів є їхня активна участь у конгресовому бізнесі.

Як показують дослідження конгресового ринку, більшість компаній - улаштовувачів конгресових заходів воліють одержувати всі необхідні для цього послуги "під одним дахом", крім того, 25 % із числа найбільш вимогливих замовників, якими є організатори міжнародних конференцій, обирають для їхнього проведення готелі. У свою чергу, готелі, особливо ті, чиїми основними клієнтами є ділові люди" інвестують великі суми в створення власних конгрес-центрів, вони дуже високо оцінюють конгресовий бізнес як джерело високого стабільного доходу. Для цього готелі підтримують постійні контакти з організаторами заходів, щоб мати точну уяву про їх потреби.

Як приклад можна привести активну інвестиційно-маркетингову політику, що проводиться Британським готельним ланцюгом з метою завойовування зростаючого конгресового ринку. Розроблений інвестиційний план охоплює 81 готель, орієнтуючи їх на обслуговування ділових людей, що беруть участь у семінарах, симпозіумах і конференціях. Відповідно до цього плану намічено витратити понад 100 мли. фунтів стерлінгів на перепланування, сучасний дизайн і забезпечення такого набору і якості послуг, які б створювали теплу атмосферу готелю.

Визнаними лідерами в області проведення заходів конгресового характеру є готелі США, саме вони широко впровадили практику розробки спеціальних конгрес-пакетів, які полегшують організаторам заходів вибір і дають можливість швидко підрахувати суму передбачуваних витрат. Так, наприклад, у стандартний денний конференц-пакет, пропонований ланцюгом Hilton Hotels, включені:

 • - мебльований зал для засідань;
 • - дошка (flipchart), overhead, екран;
 • - прохолодні напої на робочих столах;
 • - дві кава-паузи (кава, чай, напої);
 • - ланч.

Серйозні кроки в освоєнні ринку конгресових послуг і створенні спеціалізованих готельних продуктів роблять багато українських готелів. У цьому зв'язку дуже показовий досвід київського готелю "Президент готель Київський", що активно працює на ринку конгресового бізнесу. Організаторам заходів пропонують послуги бізнес-центра: концертний зал з устаткуванням для синхронного перекладу, з аудіо- і відео устаткуванням, оновлені конференц-зали, багатофункціональні банкетні зали, виставкові площі, офісні приміщення в оренду. Цікавим напрямком у створенні спеціалізованих готельних продуктів є широке використання культурних програм, у тому числі балетних і циркових фестивалів, концертів, оперних вечорів та ін.

Широкий спектр культурних програм пропонують своїм гостям готелі, що мають концертні зали й площадки. Наприклад, новорічний пакет готелю "Президент готель" включає балет, новорічний бал під звуки камерного симфонічного оркестру, колоритне шоу та інші заходи.

Сучасною тенденцією у формуванні продуктової стратегії готельних комплексів є розробка готельних продуктів на стику різних індустрій.

Тут готельний комплекс тісно взаємодіє з медициною, курортною справою, індустрією краси та ін. Готелі активно співробітничають із медичними центрами для надання своїм клієнтам широкого спектра оздоровчих і діагностичних програм і послуг.

Активне використання у готельному комплексі послуг і програм, пропонованих індустрією краси: косметичні салони, фітнес-клуби, салони краси, масажні зали урізноманітнює пропоновані готельні продукти і сприяє популяризації цих готельних установ.

Крім того, у готелях усе активніше ведуть пошук нових можливостей формування своєї продуктової стратегії, залучаючи досвід новітніх і високоприбуткових індустрій, зокрема SPA-індустрії, що означає "spa pro aqua" -"здоров'я через воду". У більшості західноєвропейських країн SPA-салон - це відтворення в міській зоні часточки курортної зони, де пропонуються комплексні програми загального оздоровлення й догляду за тілом, що дозволяють максимально точно моделювати умови курорту. В SPA-салонах використовується гідротерапія у вигляді різних душів, масажів, лазень, каскадів. Крім того, широко використаються можливості грязелікування й аромотерапії. Застосування можливостей БРА-індустрії характерне не тільки для санаторіїв і курортних готелів, але й для широкого кола готельних комплексів.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші