Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Маркетинг туристичного бізнесу
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Інтернет і його технічна організація

З інформаційної точки зору, Інтернет - це сукупність мільярдів інформаційних центрів, які називаються веб-сайтами, що містять різноманітну інформацію і тісно зв'язані безліччю взаємозв'язків.

З соціальної і економічної точки зору, Інтернет - це єдине середовище спілкування, комунікацій, розваги і ведення бізнесу.

З технічної точки зору Інтернет - це сукупність сотень тисяч незалежних мереж і мільйонів комп'ютерів, що базується на єдиному комунікаційному протоколі ТСР/ІР.

З погляду кінцевих користувачів, Інтернет є єдиною віртуальною мережею, до якої підключені всі комп'ютери - незалежно від їх реальних сполучень.

Основним і найбільш поширеним пристроєм доступу в Інтернет для кінцевого користувача є комп'ютер.

Доступ в Інтернет, який надається організаціями, які називаються постачальниками послуг Інтернету (провайдерами), користувач може одержати, наприклад, з будинку через модем або з офісу через локальну мережу організації. Для підключення до постачальника послуг Інтернету можуть використовуватися звичайні телефонні лінії, кабельні мережі телебачення, цифрова абонентська лінія, радіоканали зв'язку або супутниковий зв'язок.

Постачальник звичайно має одне або декілька підключень до магістральних каналів або крупних мереж, які утворюють головну комунікаційну систему Інтернету.

Веб-сервери, на яких розміщуються інформаційні ресурси, можуть знаходитися в будь-якій частині Інтернету: у постачальника послуг, в локальній мережі туристичної компанії і т.п., необхідне лише дотримання головної умови - вони повинні бути підключені до Інтернету, щоб його користувачі могли дістати доступ до їх служб.

Інформаційними ресурсами можуть бути дані, що поступають від туристичних агентств і з фінансових ринків, фотографії, документація, звукові фрагменти, інформація, прислана користувачами і т.п.

В Інтернеті використовуються універсальні ідентифікатори (адреси) підключених до нього комп'ютерів, тому будь-які дві машини мають можливість взаємодіяти одна з одною. У ньому також реалізований принцип незалежності призначеного для користувача інтерфейсу від фізичної мережі, тобто існує безліч способів встановлення сполучень і передачі даних, однакових для всіх існуючих мережевих технологій.

Для того, щоб звернення до всіх ресурсів Інтернету було найбільш простим і прозорим для користувачів, в Мережі діє система доменних імен. Вона призначена для того, щоб будь-який ресурс окрім унікальної ІР-адреси мав доменне ім'я, що легко запам'ятовується. Система доменних імен необхідна для того, щоб співвідносити ІР-адреси з доменним ім'ям машини, і навпаки.

Доменне ім'я будь-якого ресурсу складається з наступних основних частин: назви зони, власної назви домену і назви імені машини. Наприклад: meta.ua. Це доменне ім'я говорить, що ресурс розташований в географічному домені uа, має власну назву meta і функціональне ім'я www, тобто виконує функції WWW-сервера.

Імена зон умовно можна розділити на "організаційні" і "географічні". У старшій зоні (доменах першого рівня) зареєстровані наступні організаційні зони:

com - commercial (комерційні); edu - cducational (освітні); gov - goverment (урядові); mil - military (військові);

net -network (організації, що забезпечують роботу мережі); org - organization (некомерційні організації).

Кожна країна (держава) має свій географічний домен з двох букв, наприклад: са - Канада; de - Німеччина; fi - Фінляндія; fr - Франція; jp - Японія; ru - Росія; uа - Україна; uк - Великобританія.

З лівого кінця доменного імені знаходяться імена машин: власні і функціональні. Імена власні кожен придумує в міру своєї фантазії, а імена функціональні витікають з функцій, що виконуються комп'ютером, наприклад: www - НТТР-сервер (WWW-сервер); ftp - FTP-сервер.

Служби Інтернету - це системи, що надають послуги користувачам Інтернету. До них відносяться: електронна пошта, WWW, телеконференції, списки розсилки, FTP, IRC, а також інші послуги, що використовують Інтернет як середовище передачі інформації.

Найпершою і найпоширенішою службою Інтернету є електронна пошта (e-mail). Основними достоїнствами електронної пошти є простота, дешевизна і універсальність.

Служба телеконференцій складається з безлічі тематичних телеконференцій - груп новин, підтримуваних серверами новин. Сервер новин - це комп'ютер, який може містити тисячі груп новин найрізноманітніших тематик. У обговоренні теми телеконференції може брати участь безліч людей, незалежно від того, де вони знаходяться.

Разом з описаною формою служб телеконференції широкого поширення набули WWW- телеконференцій також їх називають форумами. Відмінність полягає в тому, що вони працюють через web- інтерфейс, і розміщуються не централізовано на серверах новин, а на web-сайтах.

Списки розсилки (mail lists) - служба, що не має власного протоколу і програми-клієнта і що працює виключно через електронну пошту. Ідея роботи списку розсилки полягає в об'єднанні під однією адресою електронної пошти адрес багатьох людей - отримувачів, які підписались, у списку розсилки. Одержувачами листів є люди, що власноручно підписалися на список. Крім того, у них є право і можливість у будь-який момент відмінити свою підписку, чим розсилка відрізняється від спама.

Чати - служби Інтернету, що дозволяють проводити текстові дискусії в режимі реального часу. Від традиційної форми розмови їх відрізняє те, що вони ведуться в текстовому вигляді - шляхом набору тексту на клавіатурі.

Найпопулярнішим відкритим стандартом, що лежить в основі чатів, є IRС (Internet Relay Chat). Сьогодні все більш популярними стають чати, що проводяться на окремих web-сайтах і ґрунтуються на мові HTML, або Java.

Проміжне положення між електронною поштою і чатами по динамічності і інтерактивності спілкування займають Інтернет-пейджери або служби миттєвих повідомлень. Частиною процесу обміну в подібних системах можуть ставати текстовий діалог, передача графіки, голосовий і відеозв'язок, обмін файлами. Прикладом подібних програм служать ICQ, MSN, AOL Instant Messenger та інші подібні ним.

FTP (file transfer protocol) - протокол передачі файлів, проте при розгляді FTP як служби Інтернету мається на увазі не просто протокол, а саме служба доступу до файлів у файлових архівах. Одна з причин досить високої її популярності пояснюється величезною кількістю інформації, накопиченої в FTP-архівах за десятиліття експлуатації комп'ютерних систем. Інша причина криється в простоті доступу, навігації і передачі файлів по FTP.

WWW (World Wide Web) - служба прямого доступу, що вимагає повноцінного підключення до Інтернету і що дозволяє інтерактивно взаємодіяти з представленою на web-сайтах інформацією. Це найсучасніша і найзручніша служба Інтернету. Вона ґрунтується на принципі гіпертексту і здатна представляти інформацію, використовуючи всі можливі мультимедійні ресурси: відео, аудіо, графіку, текст тощо.

World Wide Web - пропонує простий у використанні інтерфейс і дає можливість користувачам, навіть не дуже обізнаним з комп'ютером, діставати доступ до web-служб в будь-якій частині Інтернету.

Будь-яке використання Інтернету забезпечується спеціалізованими компаніями, які називаються Інтернет-провайдерами, або постачальниками послуг Інтернету. До числа послуг, що надаються ними, входить:

  • - забезпечення доступу в Інтернет по комутованих (телефонних) і некомутованих (виділених) лініях;
  • - реєстрація і підтримка доменного імені;
  • - хостинг - оренда дискового простору для розміщення web-сайту, e-mail.

Окрім основних послуг, провайдер може пропонувати ряд додаткових: розробку web-дизайну, рекламу ресурсу в Інтернеті тощо.

Не дивлячись на те, що Інтернет асоціюється переважно з ПК, існують також інші засоби виходу в Інтернет - Мережеві термінали. їх ще можна розглядати, як потенційні можливості для споживача отримати доступ до туристичного продукту. До мережевих терміналів належать:

  • - мережеві комп'ютери - сильно спрощені ПК. Вони одержують дані з мережі через сервери, до яких підключені, і їх доступ до мережі здійснюється дистанційно. Користувачі мережевих комп'ютерів мають такий же доступ до Web-сайтів з туризму і подорожей, як користувачі ПК;
  • - ігрові приставки останнього покоління мають вихід в Інтернет через вбудовані або зовнішні модеми. Головне завдання таких пристроїв - надати можливість їх користувачам у всьому світі грати одне з одним через Інтернет. Проте побічним ефектом цього продукту стане вихід в Інтернет для тих, хто раніше не мав такої можливості, збільшуючи тим самим число споживачів, що одержують доступ до Web-сайтів з туризму і подорожей;
  • - інтерактивні приставки - пристрої, що дозволяють користувачам виходити в Інтернет через телевізори. Як правило, інтерактивні приставки підключаються до телефонної лінії через модем, а як монітор використовують телевізор.
  • - мобільні телефони і кишенькові комп'ютери з виходом в Інтернет;
  • - телефони з екраном - телефони, забезпечені екраном для виходу в Інтернет.
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші