Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow БЖД arrow Охорона праці в авіації
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ОХОРОНОЮ ПРАЦІ

Терміни і визначення. Загальні питання системи управління охороною праці

Розглянемо терміни і визначення, які вживаються в нормативній документації з охорони праці, відповідно до ДСТУ 2293-99 [44].

Нагляд. Обстеження

Державний нагляд за охороною праці -це діяльність уповноважених державних органів і посадових осіб, яка спрямована на забезпечення виконання органами виконавчої влади, суб'єктами господарювання і працівниками вимог актів законодавства та інших нормативно-правових актів про охорону праці.

Державні міжгалузеві та галузеві нормативні акти про охорону праці — правила, стандарти, норми, положення, інструкції та інші документи, яким надано чинність правових норм, обов'язкових для виконання.

Обстеження експертне (технічне діагностування) — візуальний та інструментальний огляд вантажопідіймальних машин, що здійснюється спеціалізованою організацією по кранах, з метою визначення технічного стану машини, можливостей та умов її подальшої експлуатації.

Огляд (технічний огляд) — контроль, що здійснюється в основному за допомогою органів відчуття і, у випадку необхідності, засобами контролю, номенклатура яких встановлена відповідною документацією.

Охорона праці - система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження здоров'я і працездатності людини в процесі праці.

Технічний огляд - визначення технічного стану об'єкта за допомогою огляду та випробувань щодо його відповідності паспортним даним та вимогам чинних нормативно-технічних документів з метою встановлення можливості подальшої експлуатації цього об'єкта в паспортному режимі.

Технічний огляд вантажопідіймальних кранів — візуальний огляд, статичні та динамічні випробування, які проводять в строки і в обсягах, визначених у відповідних правилах з метою встановлення технічного стану об'єкта та можливості його подальшої експлуатації;

  • • повний технічний огляд - візуальний огляд; статичні та динамічні випробування;
  • • частковий технічний огляд - візуальний огляд. Технічний огляд парових та водогрійних котлів і посудин, які

працюють під тиском, трубопроводів пари та гарячої води - зовнішній та внутрішній огляди, гідравлічні випробування, що проводяться в строки і в обсягах, визначених у відповідних правилах з метою встановлення технічного стану об'єкта та можливості його подальшої експлуатації;

  • • повний технічний огляд — зовнішній та внутрішній огляди, гідравлічні випробування;
  • • частковий технічний огляд - зовнішній та внутрішній огляди.

Умови праці

Виробниче середовище — це сукупність фізичних, хімічних, біологічних, соціальних та інших чинників, які діють на людину під час виконання нею трудових обов'язків.

Категорія робіт - розмежування робіт за тяжкістю їхнього виконання, напруженістю, ступенем професійної небезпеки (шкідливості).

Напруженість праці - характеристика трудового процесу, яка відображає переважне навантаження на центральну нервову систему.

Працездатність - здатність людини виконувати певну роботу, яка визначається рівнем її фізичних і психофізіологічних можливостей, а також станом здоров'я і професійною підготовленістю.

Тяжкість праці — характеристика трудової діяльності людини, яка визначає ступінь участі у роботі м'язів та відображає фізіологічні витрати людини внаслідок фізичного навантаження.

Умови праці - сукупність чинників виробничого середовища і трудового процесу, які впливають на здоров'я і працездатність людини під час виконання нею трудових обов'язків.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші