Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Менеджмент arrow Ділова кар'єра
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Професії

У цьому підрозділі подамо інформацію, що оприлюднювалася у газетах і яка стосувалася професій, які існували в Україні і за її межами. Зрозуміло, що цю інформацію вичерпною вважати не можна. Порядок подачі інформації - алфавітний.

Антиколектори

Професія антиколектора з'явилася як реакція на виникнення професії колектора. Коли людство свого часу винайшло меч, то невдовзі з'явився і щит. Основне завдання антиколекторів полягає у захисті своїх клієнтів від неправомірних дій колекторів. Станом на перший квартал 2009 року пересічна помісячна зарплата складала 3-3,5 тис. грн.

Банкіри

Портал job.ukr.net виконав аналіз понад 5 тисяч вакансій та склав огляд зарплат у банківській сфері України. Найвищі зарплати були у керівників банків - 3-4 тис. доларів щомісячно. Найменше у банках отримували охоронці - 400 доларів. Дані наводяться станом на літо 2008 року.

Членами правління, зазвичай, були власники банків. Окрім них, гарні гроші отримували у банках директори напрямів (4 тис. доларів). Вони відповідали за широке коло завдань. Достатньо високо цінувалася робота начальників відділів. Щомісячно вони отримували приблизно 2 тис. доларів. Багато що залежало від спеціальності і рівня відповідальності. Лідирували керівники ІТ - проектів (2,5 тис. дол.). Фінансові контролери пересічно отримували 2 тис.

дол.

До їх обов'язків належало:

  • o аналіз затрат;
  • o складання фактичної фінансової звітності втрат від неефективного використання грошей.

Окрім професіоналізму у контролерів особливо цінувалися порядність. Її мотивували високою зарплатою.

У всіх банках високо цінували роботу програмістів. Їх щомісячна пересічна платня складала 1,5-1,8 тис. доларів. Відчувався дефіцит висококваліфікованих програмістів. Впродовж перших шести місяців 2008 року кількість вакансій для програмістів збільшилася на 96 відсотків.

Невеликими були зарплати у економістів офісу. Щомісячно вони пересічно отримували 500 доларів. Їх головне завдання полягало у бухгалтерському супроводженні банківських операцій. Від працівника вимагалося знання основ бухгалтерії, володіння персональним комп'ютером, уважність та відповідальність. Вітався досвід роботи, бажано понад рік.

В інформаційних колцентрах співробітники пересічно щомісячно отримували 400-500 доларів. Окрім цього вони могли розраховувати на бонуси від продаж, адже вони безпосередньо спілкувалися з клієнтами. Додаток до зарплати міг щомісячно сягати 600-700 доларів.

Вакансії в інформаційних відділах, як правило, швидко закривалися оскільки не вимагали вищої освіти. Роботу можна було виконувати за гнучким графіком та частковою зайнятістю. Це приваблювало, зокрема, студентів та молодих мам. Головні вимоги: комунікабельність, грамотна мова, володіння персональним комп'ютером. На посади охоронників підшукувалися молоді чоловіки віком 25-40 років з досвідом служби в МВС, внутрішніх військах, СБУ.

Жорсткі вимоги до освіти були відсутніми. Вимагалася лише добра фізична підготовка.

Внутрішні аудитори

Впродовж першого кварталу 2009 року попит на них зріс на 6%. Внутрішні аудитори опікувалися контролем прибутків і витрат компанії, складанням бюджету компанії і аналізом ефективності його виконання.

Наприкінці осені 2008 року внутрішніх контролерів наймали переважно великі фірми, які переходили на режим жорсткої економії. Приблизно 70 відсотків роботодавців належали до цієї категорії підприємців. На початку 2009 року внутрішніх аудиторів розпочали наймати і середні фірми. Їх частка сягнула 30 відсотків.

Зарплата внутрішніх аудиторів залежала від знання ними міжнародних стандартів фінансової звітності IAS, IRFS та від наявності у компанії іноземного капіталу.

Пересічна щомісячна заробітна плата внутрішніх аудиторів коливалася у межах 6-15 тис. грн.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>