Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Туристичне країнознавство. Європа
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Чорногорія

Офіційна назва - Республіка Чорногорія. Площа: 13,8 тис км2. Столиця: Подгоріца. Населення: 650 тис. осіб. Офіційна мова - сербська. Час відстає від київського на 1 год. Найбільші міста, тис. осіб: Подгоріца - 118, Ніксіч - 74,7. В країні переважає православ'я. У Чорногорії знаходиться два міжнародних аеропорти: Подгоріца і Тіват. Грошова одиниця - євро.

Географічне положення

Чорногорія розміщена на Балканському півострові. Межує з Хорватією (14 км), Боснією і Герцеговиною (225) на північному заході, Сербією (203) на північному сході та Албанією (172) на південному сході. Довжина узбережжя становить 293,5 км. Найбільше озеро - Скадарське (391км2). Найглибший каньйон - річка Тара. Найвища гірська вершина Боботов кук - 2522 м вище р. м. Клімат середземноморський. Середня температура липня - 27 оС, максимальна температура моря - 27 оС . Прозорість води - від 38 до 56 метрів.

Історичні факти

У часи Романської Імперії територія Чорногорії називалась Дукля, отримала свою незалежність у 1040 р. і була оголошена королівством у 1077 р. Назва "Чорногорія" (Монтенегро) уперше згадується в документах короля Мілутіна у 1276 р. Упродовж XV-XVII ст. була під владою турків, повної незалежності країна набула з 1645 р. Упродовж XVIII-XIX ст. збільшувалася площа країни, та її вплив на завнішньополітичній арені. На Берлінському конгресі країна одержала повне міжнародне офіційне визнання незалежності й суверенітету. Чорногорія - єдина країна на Балканах, що успішно боролася проти Османської імперії. У 1910 р. Чорногорія стала королівством. ХХ ст. було важким періодом для Чорногорії, вона втратила незалежність і зникла з політичної карти Європи. У 1918 р. після капітуляції Австро-Угорщини король Нікола залишив Чорногорію. Наприкінці ХХ ст. після розпаду Югославії, Чорногорія зберегла державний союз із Сербією. У 2007 р. - здобула незалежність.

Туризм

Півострів Святий Стефан. З лівої і правої сторін піщаного перешийка, що зв'язує острів із берегом, знаходяться два пляжі червонуватого кольору. Місто було створено торговцями і рибалками в XV ст., у 1960 р. відреставроване і перебудоване. Святий Стефан приймав багато відомих людей, таких як: Софі Лорен, Моніка Вітті, Віллі Брант, Боббі Фішер, Сильвестер Сталоне, Клаудія Шиффер, Інгемар Стенмарк.

Ульцинь - знаходиться на півдні Чорногорії. В межах міста знаходяться найдовший піщаний пляж Адріатики - Великий

Пляж, що простягається на 13 км. Відреставроване Старе Місто в Ульцині багате ресторанами, кафе, галлереями і готелями.

Бар - сучасне місто, яке щодня розширюється. Найбільше туристичних об'єктів зосереджено в Старому Місті, зокрема, залишки фортеці (XV ст.), замок короля Ніколи і маслинове дерево, якому понад 2000 р. У місті щорічно проходять численні фестивалі й культурні заходи: міжнародний телевізійний фестиваль, зустрічі під старим маслиновим деревом, хроніки міста тощо. В межах міста обладнані пляжі.

Петровац - маленьке місто, розташоване поруч із містом-готелем святий Стефан. Пляжі цього міста є найкрасивішими пляжами Будвинської Рив'єри. В місті варто відвідати фортецю Кастелло, збудовану венеціанцями у XVI ст. і два маленьких острови: Катіц і Свята Неділя.

Будва приваблює туристів своєю красою і численними пляжами. Крім природної краси заток, островів і пляжів місто багате історичними пам'ятками. Старе Місто розташоване на маленькому півострові, на його вулицях і кварталах розміщено багато туристичних об'єктів - церкви св. Трійці, св. Івана, Пресвятої Богородиці та св. Сави; монастирі Станєвічі, Подострог, Резевічі. У Старому Місті розташовані відомі бутіки, кафе, ресторани і галереї. Острівна лінія Будви складає 21 км. На ній розташовано 17 пляжів.

Тіват розміщений на березі однойменної затоки, яка є частиною Которської затоки. В межах міста розміщено міжнародний аеропорт, який приймає чартерні рейси. Згідно з архівами м. Ко-тор назва міста Тіват вперше згадується в XIV ст. В місті збереглися церкви римського і візантійського періодів - св. Віда, св. Луки, св. Гавриїла; середньовічні церкви св. Антона і св.Петра, башта палацу сім'ї Буча. З відомих культурних заходів у місті проходить олімпіада Боцарські лєтні фесте (літні свята).

Котор. Старе Місто занесене у список Світової національної і культурної спадщини ЮНЕСКО завдяки середньовічній архітектурі та численним унікальним пам'ятникам. У центральній частині міста розташований кафедральний собор св. Тріпуна (1166); церкви св. Лука (1195), св. Марії (1221), Богородиці (XV ст.), палац Буча (XIV ст.), Наполеонівський театр (XIX ст.). Довжина оборонних стін (XV! ст.) міста становить 4,5 км, висота - до 20 м. На висоті 260 м над р. м. розміщена фортеця св. Іоанна.

Пераст. Місто побудоване у стилі старого бароко, найкрасивіші будинки цього маленького містечка були збудовані в період з XVII по XVIII ст. Водночас завершила свій розвиток приморська зона, капітани побудували величезні вілли, що дотепер вражають людей своєю красою. Головні історико-архітектурні пам'ятники: церква св. Миколая (XVI ст.), острів, що пролягає уздовж міста, на якому розташована церква св. Георгія (XII ст.), церква Богородиці на рифах (XVII ст.) в стилі бароко, збудована на штучно створеному острові.

Рісан. Найстаріше місто Которської затоки, збудоване у ІІІ ст. до н. е. Це було місто ремісників і моряків, а також торговий центр усієї держави. Ще в часи перебування римлян були збудовані палаци з грецького мармуру. Чудові скульптури і мозаїка збереглися до наших часів і представляють безцінну культурну спадщину. Серед численних мозаїк знаходиться мозаїка бога Гі-пноса - єдина мозаїчна фігура бога, що існує в світі.

Герцег Нові. Його називають містом сонця через значну кількість сонячних днів у році. Найпопулярнішою частиною серед туристів є Старе Місто, де знаходяться будівлі різних історичних епох: міський годинник (1667), фортеці Спаніола (1538) і Форте маре (1687), які є лише частиною культурної спадщини міста. Багатий своєю рослинністю Герцег Нові є місцем розвитку численних видів тропічних квітів. Наприкінці січня все місто просочене ніжним ароматом жовтої і зеленої мімози й в зв'язку з цим у місті є свято - фестиваль мімози. Уздовж узбережжя простягається шлях "Сім Даніц", що пов'язує Герцег Нові з Ігало - знаменитим середземноморським лікувально-туристичним центром. Він розташований на березі Адріатичного моря, під горою Орієн. Це найбільший і найвідоміший центр реабілітації здоров'я, профілактичної медицини, хвильотерапії та європейського курортного лікування в басейні Середземного моря. Інститут Ігало визнаний в усьому світі завдяки успішному лікуванню пацієнтів із широким спектром захворювань. Інститут пропонує своїм пацієнтам прекрасні умови для лікування і відпочинку: м'який середземноморський клімат, чисте море, лікувальні морські грязі, джерела мінеральної води "Ігалка" для прийняття лікувальних ванн, а також сучасне устаткування і висококваліфікований персонал. При Інституті є готель категорії "А".

Забляк - найвище місто на Балканах, розташоване на висоті 1456 м, на схилах гори Дурмітор, є найпривабливішим місцем для туристів у зимовий час. По сусідству розташований найглибший каньйон у Європі, величний каньйон р. Тара. Містечко розташоване у північній частині Чорногорії оточене безліччю озер і гірських вершин. Завдяки своїй природній красі Забляк залучає безліч туристів у літню пору, святкування "Дні гірських квітів" і

"Ангельська чаша" наповняють відпочинок особливим змістом, а монастирі та церкви поблизу міста сприяють розвитку релігійного туризму. Рафтинг на р. Тара - особливий вид розваги для тих, хто любить екстремальний туризм.

Подгоріца - офіційний, комерційний і культурний центр Чорногорії. Місто розташоване на п'ятьох ріках: Зета, Морача, Риб-ніца, Цієвна і Ситніца. Під час Другої Світової війни було цілком зруйновано, поступово відбудоване. Сучасні споруди оточені значними площами зелених насаджень і парків. У місті варто відвідати Чорногорський народний і Міський театри, театр Додест та ін. Поруч із містом розташовано декілька культурних та історичних пам'ятників.

Бококоторська затока - найкрасивіша затока у світі, яку прикрашають сім островів: св. Марка, Мамула, св. Жоржа, Милосердя та ін. Уздовж Бококоторської затоки розміщений ланцюг міст.

Гора Ловчен розташована над узбережжям міста Котор. Цей гірський масив є символом держави і національної ідеології. Гора Ловчен проголошена Національним парком і є найвищою центральною частиною гірського масиву Ловчен. На вершинах Стіровнік і Єзерскі розташований мовзолей Петра II Петровича Негуш, одного з найвідоміших поетів, філософів і державних діячів Чорногорії.

Ада Бояна - штучно створений річковий острів, який утворився в XIX ст. коли між двома невеликими островами затонув корабель Меріто. З одного боку, його омиває Адріатичне море, з іншою - р. Бояна. Піщаний морський пляж острова довжиною 3 км ідеальний для відпочинку та рибалки.

Озеро Скадар - найбільше на Балканах (391 км2) із багатою флорою і фауною, розміщене на кордоні з Албанією. В межах Чорногорії знаходиться 219 км2 поверхні озера. Середня глибина озера - 6 м, в окремих випадках досягає 90 м. Символом Ска-дарського національного парку є рідкісний вид - хвилястий пелікан. На території національного парку (40 тис. га) є багато культурних та історичних пам'ятників. На західному березі розміщена селище Ріжека Крножевіца, головною атракцією якого є Старий міст (1853), збудований князем Данилом. Популярністю серед туристів користується пляж Муріна, а на островах Беска і Старцево розміщені церква св. Дорда (XV ст.) і монастир XIV ст.

Гора Дурмітор і довколишня територія у 1952 р. була оголошена національним парком, який простягається уздовж гірського масиву Дурмітор і каньйонів рік Тара, Сусіца і Драга с каньйоном долини р. Комарніца. Каньйон р. Тара з його унікальною природою є другим за величиною у світі після каньйону р. Колорадо.

Колашин заснований турками в XVII ст., розміщений на висоті 954 м, біля міста протікають ріки Тара і Морача. Колашин є прекрасним місцем зимового і літнього відпочинку. Головним атракційним об'єктом є Біоградське озеро, розташоване в національному парку Біоградська гора. Біоградське озеро розміщене на висоті 1094 м над р. м. навколо нього прокладено декілька пішохідних маршрутів. Національний парк Біоградська гора розташований між ріками Тара і Лім на схилах гори Бєласіца. Унікальність Біоградської гори зумовлене наявністю значних площ незайманих лісів серед, яких розташоване Біоградське озеро льодовикового походження.

На заході країни розміщене м. Ніксіч, яке було засноване в IV ст. і спочатку називалося Оногост. Зараз місто є історичною і культурною пам'яткою. Біля Ніксіча, в напрямі до Подгоріце, розташований знаменитий духовний центр Чорногорії - монастир Острог. Цей монастир заснував метрополит Василій у XVII ст. Найвеличніша частина монастиря - Гірський Острог. Там розташовано дві церкви: верхня церква, збудована на честь Святого Хреста і нижня церква, розміщена в гірському монастирі. Острог відвідують прихильники всіх релігій і націй. Ця святиня є одним із найвідвідуваніших місць в християнському світі. Біля Ніксіча знаходяться озера Крупач, Слано і Ліверовічі. У літній сезон ці озера є головними місцями відпочинку.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші