Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Товарознавство arrow Товарознавство продовольчих товарів
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Бобівник трилистий

Вахта трёхлистная

Родима бобівникові

На болотах, заболочених луках, у вільшняках по всій Україні розсіяно зростає ця декоративна досить приваблива рослина, що часто утворює суцільні зарості. Бобівник - багаторічна невисока (15-30 см заввишки) гола рослина з довгим повзучим товстим кореневищем, яке у висхідній частині несе два-три листки. Листки чергові, довгочерешкові, трійчасті, з овальними цілокраїми листочками. Квітки правильні, з подвійною зрослопелюстковою оцвітиною, зібрані у густу китицю на верхівці безлистого стебла. Вони мають 5-роздільну чашечку, лійкоподібний 5-роздільнии білий або блідо-рожевий віночок, п'ять тичинок і одну матомку. Цвіте у травні-червні, запилюється комахами. Плід - округло-яйцевидна коробочка. Бобівник - лікарська, харчова, медоносна та фарбувальна рослина. Препарати з листків застосовують у медицині та ветеринарії. З листків також готують різні напої, їх використовують як сировину для одержання зеленої фарби. Рослина охоче відвідується бджолами. У зв язку з осушенням боліт рослина потребує раціонального використання та охорони.

Буяхи, лохина

Голубиш

Родина брусничні

У сирих та заболочених соснових, мішаних лісах, по краю лісових боліт і торфовищ Полісся та Карпат часто зустрічається цей привабливий кущик, що нерідко утворює значні зарості. Буяхи - невисока (3060 см заввишки) ягідна рослина з розгалуженими округлими пагонами, що рясно вкриті листками. Листки дрібні, еліптичні або оберненояйцевидні, тонкі, чергові, цілокраї, короткочерешкові, зісподу сизо-зелені з добре помітними жилками. Квітки дрібні білувато-рожеві, пониклі, містяться по два-три в пазухах листків на верхівках пагонів. Оцвітина подвійна, зрослопелюсткова, 4-5-членна. Віночок яйцевид-но-глечиковидний, тичинок вісім - десять, маточка одна. Цвіте у травні, запилюється комахами. Плід - синя ягода, достигає у липні. Ягоди схожі на плоди чорниці, проте більші за розміром і вкриті сизою поволокою. Ягоди буяхів ціняться за значний вміст вітамінів. Рослина медоносна, декоративна та танідо-носна. З її плодів та листків виготовляють медичні препарати. Потребує бережливого ставлення та охорони, особливо в зв язку з осушенням боліт.

Валеріана лікарська

Валериана лекарственная

Родина валеріанові

Валеріана лікарська, що розсіяно зростає у травостоях вологих луків, трав'янистих боліт, псг берегах річок, узліссях майже по всій Україні, широко відома як важлива лікарська рослина. Препарати з її підземної частини здавна застосовують у науковій медицині та гомеопатії. Валеріана лікарська - це багаторічна висока (50-130 см заввишки) рослина з коротким бурим кореневищем і численними тонкими корінцями, що мають сильний своєрідний запах. Стебло поодиноке, прямостояче, циліндричне, порожнисте з супротивними непарнопе-ристорозсіченими листками. Стеблові листки-сидячі з 6-11, а прикореневі - довгочерешкові з 3-6 парами вузьких, по краю зубчастих, листочків. Квітки дрібні, духмяні, зібрані у верхівкове щитковидно-волотевидне суцвіття. Чашечка малопомітна п'ятизубчаста. Віночок білий або блідо-рожевий, зросло-пелюстковий, трубчасто-лійковидний, п'ятилопатевий. Тичинок три, маточка одна. Цвіте у травні - червні, запилюється комахами. Плід - ребриста сім'янка з чубком на верхівці.

Верба

Ива

Родина вербові

Серед деревостанів мішаних та листяних лісів, у підліску або другому ярусі, серед чагарників та дерев, що зростають на вологих місцях, болотах, у заплавах річок часто зустрічаються різні види верб у вигляді дерев або великих кущів. З деревних видів верб найбільш розповсюджені верба біла, верба козяча, верба ламка, а з кущових - верба попеляста та верба прутовидна. Листки у всіх видів верб коротко-черешкові, чергові, цілокраї або пилчасті від лінійних до майже округлих за формою. Квітки дрібні, невиразні, одностатеві, зібрані в суцвіття - тичинкові або маточкові сережки, які розташовані на різних деревах. Зацвітають, залежно від виду, до розпускання листків або одночасно з ними. Цвітуть у квітні-травні, запилюються комахами. Плід - коробочка з багатьма волосистими насінинами. У корі всіх видів верб багато дубильних речовин, які є джерелом для одержання високоякісних дубильних екстрактів. Верби цінять у зеленому будівництві, зокрема при залісненні берегів водойм та як гарні весняні медоноси і пилконоси.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші