Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Маркетинг туристичного бізнесу
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Процес ухвалення рішення про покупку

Процес покупки це віртуальне просування турпродукту до споживача з моменту, коли в свідомості виникає потреба в ньому, до того моменту, коли проводиться аналіз здійсненої покупки.

З урахуванням широкого діапазону джерел інформації завдання туристичних фірм полягає в тому, щоб скласти відомості про себе і пропоновані турпродукти якомога доступнішими для потенційних клієнтів. Для цього слід:

 • - виявити основні джерела, з яких клієнти одержують інформацію;
 • - оцінити важливість різних джерел для ухвалення рішення.

Аналіз оцінок споживачами різних турпродуктів дозволяє туристичній фірмі розробити різноманітні варіанти маркетингових дій. У першому випадку може буде потрібно якісно поліпшити пропонований турпродукт, в іншому - спробувати змінити ставлення клієнтів до своїх турпродуктів, доводячи їх переваги в порівнянні з пропозиціями конкурентів, в третьому - змінити значущість споживчих властивостей турпродукту. Іншими словами, спонукати клієнта приділяти більше уваги тим характеристикам турпродукту, яким він раніше не надавав значення. Туристична фірма може спробувати і ввести нові, можливо малозначні ознаки, які б зробили її пропозицію привабливішою для споживача.

Процес планування маркетингу й повноцінність розуміння поведінки споживача турпродукту включає:

 • - планування специфічних ринкових часток,
 • - правильне позиціонування турпродукту,
 • - проект ефективного маркетингу синтезує й віддзеркалює поведінку споживача турпродукту у всіх своїх компонентах: турпродукт, просування, ціна і методи продажу,
 • - огляд того, як нові турпродукти були одержані й дослідження ставлення до них споживача.

Існує багато випадків правильного визначення можливостей і розвитку турпродукту, не використовуючи детального дослідження.

Проте, більшість туристичних фірм ретельно аналізують процес ухвалення рішення про покупку для того, щоб відповісти на такі питання: що, де, як, скільки і чому споживачі купують.

Покупець на основі досвіду здійснює вибір варіантів покупки. Досвід - найбільш важко оцінюваний чинник. Покупець же, перш за все, використовує при вирішенні саме досвід. Якщо цей досвід негативний, то ніяке просування не допоможе.

При фізичній наявності продукту перспективний покупець оцінює його відповідність власному стилю життя.

Ціна, - звичайно, менш важливий чинник навіть у туристичному маркетингу.

Баланс цих чинників залежить від індивідуальних здібностей покупців. Етапи, які проходить покупець при ухваленні рішення про покупку, - це:

 • 1. усвідомлення потреби,
 • 2. пошук інформації,
 • 3. оцінка варіантів,
 • 4. рішення про покупку,
 • 5. реакція на покупку.

При повторних покупках процес проходить лише три стадії:

 • 1. інформування,
 • 2. випробування,
 • 3. повторна покупка.

Очевидно, що процес покупки починається задовго до факту придбання і не закінчується цим моментом. Туристична фірма повинна розуміти весь процес у цілому, а не фокусувати увагу винятково на ухваленні рішення.

Теоретично покупець проходить усі п'ять етапів при кожній покупці. Проте на практиці споживач часто пропускає або міняє місцями деякі етапи.

Усвідомлення потреби

Процес ухвалення рішення про покупку починається з усвідомлення покупцем потреби або необхідності - споживач усвідомлює різницю між реальним і бажаним станами. Потреба може виникнути під дією внутрішніх подразників, коли одна з природних людських потреб - голод, спрага, статеве ваблення - стає настільки насущною, що перетворюється на спонуку. Потреба може стати результатом і зовнішніх подразників. Менеджер із туризму повинен поцікавитися, які потреби або запити майбутнього туриста, чим вони викликані і що наштовхнуло його на думку саме про цей курорт, готель та ін.

Збираючи інформацію такого роду, туристична фірма може дізнатися, які чинники найчастіше пробуджують у покупцеві інтерес до того або іншого турпродукту, і розробити маркетингові програми, що враховують ці чинники.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші