Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Менеджмент arrow Антикризовий менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Висновки до Теми 8

1. Головний принцип маркетингу полягає в тому, щоб виробляти тільки те, чого вимагають споживачі, а відповідно й продавати тільки те, що купляють, а не те, що може й хоче виробляти підприємство.

Маркетинг служить для того, щоб необхідна ринку продукція за оптимальними цінами доходила до покупця, що її жадає. Всі ділові рішення повинні здійснюватися через призму інтересів споживачів підприємства. Тільки через задоволення потреб покупця підприємство може домогтися свого процвітання.

По-перше, маркетинг - це філософія підприємства, відповідно до якої центральною задачею підприємства є задоволення потреб споживачів, без чого вона не зможе ні вижити, ні домогтися успіху на ринках конкурентних продавців.

По-друге - це комплекс заходів і завдань, спрямованих на реалізацію стратегій сегментування і позиціонування, які й складають маркетингову стратегію підприємства.

Наразі підприємства набагато більше часу приділяють таким сферам, як реалізація і збут продукції, збільшення доходів і зміцнення свого фінансового стану.

2. Кон'юнктурні дослідження передбачають короткострокові дослідження, що уловлюють поточні тенденції і найближчу перспективу ринкової динаміки.

Центральна завдання аналітичного маркетингу - дослідження ринку. Вона дозволяє вирішити дві ключові проблеми, заради яких робиться вся аналітика маркетингу:

  • o знайти цікаві, вигідні для підприємства можливості збуту його товарів і послуг і розвитку діяльності взагалі;
  • o заздалегідь передбачати найбільш великі небезпеки, що підстерігають фірму на ринку сьогодні й у перспективі.

Перш, ніж розпочати справу, підприємець повинен бути впевнений, що його продукція комусь потрібна і визначити у якій кількості. Тобто він повинен знати ємність свого ринку, а також конкурентів, що працюють на цей ринок. Саме з цією метою здійснюється дослідження ринку.

  • 3. Ринок зазвичай поділяється на визначені частини за різного роду ознаками, зокрема, демографічним - вік, стать, рівень освіти, національність, місце проживання тощо. На ринку ведеться пошук однорідних за своїм поводженням груп споживачів, які й розглядаються як окремий ринковий сегмент. Сегментація ринку є основою і початком розробки стратегії підприємства. Планування стратегії підприємства має на меті насамперед попередити несприятливий вплив зовнішніх чинників. Найважливішою його функцією є прогнозування майбутнього.
  • 4. Складність економічних явищ і процесів у світовому господарстві і посилення впливу зовнішніх чинників на підприємство роблять стратегічне планування обов'язковою умовою господарської діяльності. До того ж, потреба в зваженій, ефективній політиці і передбачення процесів діяльності фірм зростає зі збільшенням кількості ринків, де вони здійснюють свою виробничу і комерційну діяльність.

Процес стратегічного планування являє собою замкнену систему, функціонування якої пов'язане з виконанням двох умов: спостереження і забезпечення гнучкості. Систематичне спостереження дає можливість вимірювати результати і своєчасно виявляти відхилення; забезпечення гнучкості дає змогу здійснювати відповідне коригування. Отже, підприємство повинне прагнути виконувати обидві ці умови.

Загальний стратегічний план підприємства формується на основі її стратегічної маркетингової програми підприємства шляхом нарощування на ньому фінансово-економічного, технічного й організаційного наповнення.

5. Ринкова ситуація безперервно змінюється, тому постійно існує необхідність коригування стратегічного плану, тобто підприємство завжди повинна мати стратегічну маркетингову програму на наступні три-п'ять років.

У більшості маркетингових програм викладаються зміст і план маркетингових досліджень, методика інформаційного забезпечення і побудови банку даних, план підготовки і підвищення кваліфікації персоналу підприємства, у тому числі й у сфері маркетингу. Визначаються також потреби в ресурсах для реалізації поставлених завдань (матеріальних, трудових тощо).

У підсумковій частині програми наводиться кошторис витрат на її реалізацію в цілому і за окремими статтями, видами маркетингової діяльності; дається попередня оцінка її ефективності. Передбачаються також засоби контролю за ходом виконання програми.

  • 6. Управління маркетингом базується на такому формуванні товарних пропозицій та послуг, за яким враховуються потреби ринку (як наявні, так і прогнозовані), використовується ефективна політика цін, а також засоби інформації для формування, стимулювання, обслуговування ринку. При цьому визнається необхідність пристосування виробництва та збуту до запитів та оцінки ринку. Функціонуючому на основі принципів маркетингу підприємству переваги дає й те, що всі технічні, комерційні, збутові заходи, так чи інакше пов'язані з товаром, вони завжди розглядає комплексно, системно, враховуючи "зворотний зв'язок" від споживачів, що дає можливість регулювати якість продукції та ефективно витрачати свої кошти.
  • 7. Маркетинг матеріалізується в системі заходів з вивчення проблем, пов'язаних із виробництвом і продажем продукції підприємства. Процес управління маркетингом базується на аналізі ринкових можливостей; виявленні цільових ринків; розробці усього комплексу маркетингу; впровадження в життя намічених заходів.
  • 8. Перехід до маркетингової орієнтації будь-якого підприємства визначає необхідність вирішення кадрових та організаційних проблем.

Організаційна побудова служби маркетингу може здійснюватись різними способами. Вона залежить від можливостей підприємства та її стратегічної орієнтації.

9. Необхідно розділяти на сегменти ринки різних споживачів, а потім зрозуміти потреби окремих груп. "Якщо підприємство не зуміє розбити ринок на сегменти, то ринок розіб'є на сегменти саму фірму". Сегментування - ключ до "замка на воротах у маркетинг", оскільки воно пропонує фірмі можливості задовольнити потреби споживачів більш ефективно, ніж конкуренти, і забезпечувати ріст обсягу продажів і прибутку. Сегменти ринку постійно змінюються і постійно пропонують можливості для інновацій і творчого підходу у співробітників підприємства.

Вибравши цільові сегменти, підприємство створює відмітну перевагу. Всі сегменти є або стають конкурентними, і підприємство повинне сформулювати підстави для переваги споживачами саме її пропозиції.

10. Сучасні ринки відрізняються високою динамікою. Поточні потреби покупців, показники активності конкурентів і застосовувані технології постійно розвиваються. Підприємствам-першопрохідникам ринку необхідно усвідомлювати, що досягнуті ними переваги носять короткочасний характер, оскільки новачки ринку можуть скористатися наданими можливостями для атаки на лідера. Фронтальна атака проти успішно працюючого лідера рідко призводить до позитивного результату. Успіх визначається нестандартністю підходів до виявлення нових сегментів ринку і додаткових якостей товару, якими ще не встиг скористатися лідер. Розвиток ринку супроводжується взаємними атаками оперуючи на ньому конкурентів. При цьому ростуть як інтенсивність, так і масштаби конкуренції. Це створює труднощі для фірм, які орієнтуються на єдину нішу, оскільки згодом ніші товарів підвищеної цінності привертають увагу великих компаній, які шукають нові шляхи розвитку.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші