Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Про нас
Правила користування
Політика конфіденційності
Угода користувача
Політика Cookies
Контакти
 
Головна arrow Туризм arrow Маркетинг туристичного бізнесу
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Бронювання готельних номерів в режимі он-лайн

Методи продажу цих, на перший погляд схожих, турпродуктів значно розрізняються. Більшість готельних номерів бронюються на місці або безпосередньо постійними клієнтами. Стандартна модель готельного маркетингу зводиться швидше до роботи в цих напрямах, чим до спроб розширити бізнес. Основними методами розподілу є наступні: готельні каталоги; реклама на туристичну тематику в друкарських виданнях; попередній продаж (через туроператорів) - оскільки ризик в значній мірі перекладений на них, тарифи на розміщення знижуються; прямі клієнти "з вулиці"; прямий маркетинг.

Готельна база дуже індивідуальна, і її турпродукт не є стандартним. Продаж готельного продукту по електронній системі потребує більш докладної характеристики, ніж це необхідно для такого стандартизованого продукту, як авіаквиток. Традиційно, для готелів це досягається через друкарські видання. Спроби дати характеристику готелю на маленькому дисплеї ГРС, обмежуючись такими категоріями, як "люкс" замість повного опису готелю, недостатні. Крім вказівки категорії готелю ГРС технічно нездатні передати зображення або докладний опис характеристик.

Операції, пов'язані з готелями, набагато складніші, ніж ті, що відносяться до продуктів авіакомпаній. Пропозиції повинні враховувати не тільки різні варіанти розміщення в одному і тому ж готелі, але і можливості розміщення в сусідніх готелях. Обсяг даних, необхідних для введення в систему, значно перевищує технологічні можливості нинішніх ГРС. Що ж до технологічних аспектів, існують дві основні проблеми:

  • 1. Доступ до ГРС - готелі дійшли висновку, що складне устаткування і ефективна система зв'язку з ГРС виявилися дуже дорогими.
  • 2. Щоб представити, яким чином ситуація може змінитися в майбутньому, щоб зробити системи типу ГРС більш прийнятною, необхідно зрозуміти, по-перше, причину основних змін у сфері готельного бізнесу, і по-друге, в чому вони полягають.

Вже сьогодні можна бачити структурні зміни у сфері розміщення. По-перше, спостерігається швидке зростання готельних ланцюжків. їх популярність росте завдяки великим можливостям, які вони мають в своєму розпорядженні. Вони мають переваги в маркетинговій стратегії просування і продажу турпродукту за рахунок економії, обумовленої великими обсягами операцій. Вважається, що у міру ускладнення технологій зростають можливості використання каналів прямого маркетингу (таких, як Інтернет). Готельні ланцюжки мають в своєму розпорядженні навики і можливості для використання численних каналів просування і продажу турпродукту. Зрештою ефективні методи просування і продажу турпродукту є такими, що визначають бізнес-стратегії туристичної індустрії. Розвиток, зумовлений появою нових розподільних каналів (таких, як Інтернет) і технологічні удосконалення в ГРС означають, що для готельних ланцюжків традиційна структура просування і продажу турпродукту, що використалася в готельному господарстві, безумовно змінюється.

У секторі курортного розміщення великий обсяг операцій досягається завдяки "масовим" туроператорам. Деякі готелі у піковий сезон повністю заброньовані і не потребують інших розподільних каналів. Для цього сектора туристичні технології, можливо, не матимуть великого значення. Зростання числа людей, що використовують прямі методи бронювання в режимі онлайн, не зможе значно змінити ситуацію. Не дивлячись на те, що багато курортних готелів представлені в Інтернеті самостійно або через інші партнерські організації, що мають Web-сайти, очікується, що бронювання в основному здійснюватиметься по традиційних каналах. Таким чином, туроператори зможуть додавати до готельного продукту інші елементи, створюючи повний пакет туристичних продуктів.

Туристичні компанії, охочі самостійно здійснювати прямий маркетинг в режимі он-лайн, опиняються перед складною дилемою. Вони не можуть протиставити себе туроператорам, пропонуючи нижчі ціни, але в той же час не можуть добитися прямих продажів, не пропонуючи конкурентоздатні ціни.

Підводячи підсумок, можна відзначити, що не дивлячись на принципову схожість з послугою авіаперевезень, послуга розміщення має свої особливості, оскільки, як правило, вона більш масштабніша, що робить ГРС не найвдалішим засобом розподілу. Готельний продукт пропонує мандрівнику значно більший вибір, ніж стандартний продукт авіаперевезень. Проте, технологічний прогрес і поява великих готельних ланцюжків розширюють можливості прогресу в цій області. Малоймовірно, що продукт розміщення буде стандартизований і зможе визначатися простими категоріями, проте технологічні рішення, що дозволяють передати зображення або зміст брошури по Інтернету, роблять електронний розподіл реальнішим.

Дослідження на прикладі компаній Pegasus Systems і TravelWeb. Pegasus Systems Inc. надає світовій готельній індустрії послуги з електронної обробки комерційних операцій. Pegasus була утворена в 1980-і роки, коли з'явилися перші технологічні розробки у області традиційного готельного бронювання. До кінця 1980-х років турагенти бронювали засоби розміщення по телефону або телексу, що забирало багато часу і засобів. Підтверджене розміщення могло бути пізніше анульоване, а процедура бронювання могла займати до двох тижнів. У 1960-х pp. авіакомпанії вже зробили перші кроки, упровадивши комп'ютерні системи бронювання (КСБ) (computer reservation systems -CRS), відомі тепер як глобальні розподільні системи (КСБ) (global distribution systems - GDS). Як подальше продовження автоматизованого бронювання авіаперевезень, в кінці 1980-х pp. ГРС почали включати центральні системи бронювання.

Деякі крупні готельні компанії здійснюють до 80% просування і продажу турпродукту через агентську мережу по ГРС. За останні три роки операції Electronic Distribution через ГРС показали сукупне річне зростання "Нове покоління" технологічно грамотних агентів при відповідній підготовці і підтримці забезпечить подальше збільшення бронювання через ГРС.

У 1992 році була створена організація The Hotel Clearing Corporation. Ця служба, відома сьогодні як Pegasus Commission Processing, автоматизувала процес виплати агентам комісійної винагороди. Сьогодні в ній перебувають 23,5 тис. туристичних фірм і 82 тис. агентств з 206 країн. У 1994 році був запущений Tzavel Web. один з перших туристичних каталогів в Інтернеті в режимі он-лайн, розрахований на прямого споживача, корпоративного покупця і турагента. У 1995 році TravelWeb.com став першим туристичним Web afir ОМ, що бронює готельні номери в - режимі он-лайн. До 1999 року TravelWeb.com представляв: більше 26 тис. готелів в 170 країнах для доступу в режимі реального часу через систему ТЙОКСС, відому сьогодні як Pegasus Electronic Distribution System. TravelWeb.com тепер мас можливості для бронювання авіаперевезень і інформаційну сторінку під назвою "Click it! Weekends", де готелі можуть пропонувати гарячі місця, за гарантованими низькими тарифами. Користуючись своїм положенням провідного гравця в електронних операціях у сфері засобів розміщення Pegasus запустила також програми Pegasus IQ і Driving Revenue в новому діловому, розділі Pegasus Business Intelligence, який пропонує порівняльний якісний аналіз ринку і спеціальні аналітичні огляди індустрії туризму.

Завдання TravelWefe.com полягає в зниженні витрат на розподіл, обслуговуючи тих споживачів, які інакше здійснювали б пряме бронювання по традиційних каналах. Електронна база даних TravelWeb.com у режимі он-лайн і механізм бронювання складають основу системи Pegasus Electronic Online Distribution (раніше відомої як Netbooker), приватної маркірованої системи, яка використовується в сайтах третіх сторін, таких як Preview Travel, MSN Expedia в США і, з недавнього часу, Recruit Go. Ltd. у Японії. Ця ділова пропозиція компанії дала можливість 31 туристичній компанії розмістити власні Web-сайти зі своєю торговою маркою, наприклад, Hyan.com і Sheraton.com. База даних Pegasus в режимі он-лайн дає можливість власникам готелів вирішити маркетингову стратегію просування і продажу турпродукту через Інтернет, забезпечуючи їм допомогу в гнучкому використанні своїх логотипів, зображень, передачі змісту брошур та іншої інформації, яка може бути оновлена у будь-який час, дозволяючи швидко реагувати на зміни ринку.

Підводячи підсумок, можна відзначити, що готельні системи просування і продажу турпродукту розвиваються у напрямі створення декількох інтерактивних партнерських об'єднань в режимі он-лайн, що зменшують можливість домінування якого-небудь одного порталу. Pegasus продовжує задовольняти потреби туристичних організацій по трьох напрямах: електронний розподіл, обробка комісійної винагороди і аналіз ділової інформації. Докорінно змінюється відношення до проблеми, чи є ГРС оптимальним інструментом електронної системи розподілу. На думку HEDNA (Hotel Electronic Distribution Nerworlc Assotiation), бронювання розміщення через ГРС продовжує зростати високими темпами з 1975 року.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>