Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Маркетинг туристичного бізнесу
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Pull-і Push- моделі

Традиційні ЗМІ, до яких відносяться телебачення, радіо, газети і журнали і т.п. реалізують push- модель доставки інформації споживачам, в якій ті відіграють пасивну роль і володіють тільки достатньо обмеженою можливістю вибору каналів інформації.

На противагу традиційним ЗМІ, в основі Інтернету лежить pull- модель, в якій інформація надається за запитом. Ця особливість середовища Інтернету пов'язана з активною роллю споживачів, обумовленою контролем над пошуком інформації за рахунок різних пошукових і навігаційних механізмів. Це ставить перед менеджерами туристичних фірм, що використовують Інтернет як середовище комерції, складне завдання, що полягає в необхідності прикладання максимуму зусиль для залучення користувачів, і вимагає від них пильнішої уваги до потреб клієнтів, нових підходів і сучасних технологій.

Інтернет дає можливість здійснити таку співпрацю туристичних фірм і їх клієнтів, при якій саме останні займають активну позицію. При цьому вони самі можуть ставати постачальниками, наприклад інформації про свої потреби.

У Інтернаті також існує можливість реалізація push- моделі, вживаної традиційними ЗМІ. Наприклад, вона лежить в основі списків розсипки. Користувач один раз підписується на отримання інформації з тематики, що цікавить його, а потім з певною періодичністю одержує її по електронній пошті.

Сучасний розвиток технологій Інтернету відбувається шляхом синтезу push- і pull-моделей. Завдяки високій функціональності Інтернету існує можливість навігації користувачів з метою пошуку необхідної інформації або яких-небудь ресурсів. З іншого боку, користувачі мають можливість вибору джерел інформації і можливості подальшого автоматичного отримання від них відомостей, що їх цікавлять, - новин, оглядів" що цікавлять тощо.

Очевидна якість середовища Інтернету - інтерактивність. Інтерактивність - це характеристика протікання процесу комунікації, яка визначається як відношення поточного комунікаційного повідомлення до попереднього. Характерною межею інтерактивної взаємодії є необхідність негайної реакції у відповідь на отримання повідомлення або інформації, яка повинна знаходитися в контексті попередніх повідомлень.

Інтерактивність розширює і доповнює функції комп'ютера як учасника діалогу, здатного оцінити дії користувача і відповісти відповідно до цих оцінок. У процесі туристичного маркетингу з використанням комп'ютерного гіперсередовища звернення до клієнта може бути модифіковано самим гіперсередовищем на початковій стадії встановлення відносин залежно від того, як клієнт відреагував на попередні дії.

Можна сказати, що інтерактивність в Інтернеті утілюється вже не на рівні персонального спілкування через комунікаційне середовище, а на рівні безпосередньої взаємодії з самим середовищем Інтернету.

Інтерактивний характер дозволяє істотно підвищити ефективність взаємодії учасників комунікації. На практиці, наприклад, це може скоротити час, необхідний для отримання інформації, потрібної для укладення угоди або здійснення покупки. В той же час, інтерактивний характер середовища пропонує безпрецедентні можливості пристосування зв'язку відповідно до особливостей індивідуального клієнта, а для туристичних фірм - отримання максимуму інформації від споживачів для ефективнішого їх обслуговування в майбутньому.

Не менш важливою особливістю середовища Інтернету є її гіпертекстова природа.

Гіпертекст характеризується нелінійною мережевою формою організації матеріалу, розділеного на фрагменти, для кожного з яких вказаний перехід до інших фрагментів за певними типами зв'язків. Особливістю гіпертекстової технології є її орієнтація на обробку інформації разом з людиною, яка, як наслідок, стає авторською. Зручність її полягає в тому, що користувач сам визначає підхід до освоєння або створення матеріалу з урахуванням своїх здібностей, знань і кваліфікації.

Гіпертекст містить не тільки інформацію, але і апарат її ефективного пошуку. Таким чином, гіпертекстове представлення інформації має значні переваги перед звичайним способом, так як дозволяє її ефективніше сприймати і засвоювати.

Мультимедіа - відтворення в єдиному програмно-технічному комплексі різних фізичних середовищ, за допомогою яких людина спілкується з навколишнім світом: звук, текст, статична і динамічна графіка, мультиплікація (анімація) і відео. Завдяки появі засобів мультимедіа, стала можливою комп'ютерна інтеграція статичної (текст, графіки, малюнки) і динамічної (аудіо, відео, анімація) інформації. Комбінація вузлів і зв'язків в системі гіпертексту із засобами мультимедіа дозволила створити нове середовище, принципово відмінне від простого поєднання цих двох компонентів - гіпермедіа.

Гіпермедіа - це новий спосіб представлення інформації і доступу до неї, що базується на моделі інформаційного простору, представленого у вигляді графи, вузли якої містять інформацію, а семантичні зв'язки представлені дугами графи. Інформація, що зберігається в системі гіпермедіа, повинна бути представлена всіма можливими формами, які може відтворити сучасний комп'ютер. Таким чином, за допомогою гіпертекстових зв'язків, які лежать в основі комп'ютерного гіперсередовища, гіпермедіа суміщає в собі радіо (аудіо), телебачення (динамічне зображення), пресу (текст, малюнки, фотографії) і комп'ютер (відеотермінал).

Важливою складовою комунікаційної моделі Інтернету є поняття ефекту присутності, що характеризує процес спілкування клієнта з навколишнім середовищем, що складається з обстановки, приміщення, робочого місця з комп'ютером і т.п. і середовища, що створюється комп'ютерними гіперзасобами. Співвідношення ступенів впливу на клієнта цих двох складових визначає ступінь ефекту присутності.

Порівняння Інтернету з традиційними ЗМІ показує, що він володіє рядом значних особливостей і переваг:

  • - інтерактивний характер комунікації;
  • - багатофункціональна модель комунікації, яка лежить в основі Інтернету, що дозволяє реалізувати широкий діапазон типів комунікаційної взаємодії, виходячи з потреб клієнтів і використовуваних засобів;
  • - наявність контролю над пошуком і отриманням інформації, що дозволяє споживачам займати активну позицію в комунікаційному процесі;
  • - широкий діапазон видів представлення інформації;
  • - висока гнучкість і масштабованість;
  • - можливість нелінійного пошуку інформації, обумовлена гілермедійним способом її представлення;
  • - можливість інтерактивного укладення угод і проведення платежів.
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші