Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Фінанси arrow Казначейська система
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Операції за коштами, тимчасово віднесеними до доходів державного бюджету, що підлягають розподілу

Платежі, які тимчасово віднесені до доходів державного бюджету і відповідно до законодавства підлягають розподілу між бюджетами та державними цільовими фондами, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті в головних управліннях казначейства за балансовим рахунком 3411 "Кошти, тимчасово віднесені на доходи державного бюджету, що підлягають розподілу" в розрізі кодів класифікації доходів бюджету та територій.

Інформація щодо надходження та повернення помилково та надміру зарахованих до бюджету платежів одночасно відображається на аналітичних рахунках, відкритих за рахунком бюджетного обліку 6411 "Кошти, тимчасово віднесені на доходи державного бюджету, що підлягають розподілу".

Кредитовий залишок за кожним аналітичним рахунком 6411 відображає інформацію про надходження (з урахуванням повернення помилково або надміру зарахованих платежів до бюджету) кожного виду платежу, який тимчасово віднесено до доходів державного бюджету і підлягає розподілу, наростаючим підсумком з початку року. За окремими аналітичними рахунками 6411 допускається від'ємний залишок, який свідчить, що повернень окремих платежів у поточному бюджетному періоді відбулося більше, ніж надходжень.

Кошти, які надійшли за день (з урахуванням повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету платежів) на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3411, у регламентований час розподіляються головними управліннями казначейства за встановленими нормативами.

Після розподілу кошти у відповідних обсягах засобами програмного забезпечення шляхом формування меморіальних документів перераховуються (списуються) за призначенням на відповідні аналітичні рахунки, а саме:

  • - на аналітичні рахунки з обліку доходів загального (спеціального) фонду державного бюджету, відкриті за балансовим рахунком 3111 (3121);
  • - на аналітичні рахунки з обліку доходів загального (спеціального) фонду відповідного місцевого бюджету, відкриті за балансовим рахунком 3141 "Надходження до загального фонду місцевих бюджетів" (3151 "Надходження коштів спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки").

Частина коштів, яка належить іншим одержувачам (фондам загальнообов'язкового державного соціального страхування тощо), на підставі платіжних доручень перераховується органами державної казначейської служби на рахунки власників.

За результатами розподілу коштів формується Відомість 2м розподілу платежів, які надійшли на рахунок 3411.

Повернення надмірно або помилково сплачених коштів, тимчасово віднесених до доходів державного бюджету, що підлягають розподілу, здійснюється з відповідного аналітичного рахунку 3411 у межах поточних надходжень за день.

Повернення платежів, помилково або надміру зарахованих на рахунки з обліку надходжень, які в поточному бюджетному періоді тимчасово віднесені на доходи державного та місцевих бюджетів, що підлягають розподілу, здійснюється з відповідних аналітичних рахунків: 3411 "Кошти, тимчасово віднесені на доходи державного бюджету, що підлягають розподілу" та 3421 "Кошти, тимчасово віднесені на доходи місцевого бюджету, що підлягають розподілу" у межах поточних надходжень за день.

Кошти перераховуються з рахунку 3112 (3122) на аналітичний рахунок 3111 "Надходження коштів спеціального фонду державного бюджету" (3121 "Надходження коштів спеціального фонду державного бюджету, які направляються на спеціальні видатки") з подальшим перерахуванням на відповідний аналітичний рахунок 3411 для здійснення повернення.

У разі недостатності або відсутності коштів на відповідному аналітичному рахунку 3411 (3421) повернення може здійснюватись шляхом залучення коштів на цей рахунок з відповідних рахунків 3112 (3122) та 3142 (3152) у межах поточних надходжень за день , а саме:

  • - відповідна частка коштів перераховується з рахунку 3112 (3122) на аналітичний рахунок 3111 (3121) з подальшим перерахуванням на відповідний аналітичний рахунок 3411 для здійснення повернення;
  • - інша сума перераховується з рахунку 3142 (3152) на аналітичний рахунок 3141 (3151) з подальшим перерахуванням на відповідний аналітичний рахунок 3411 (3421) для здійснення повернення.

Кошти, помилково та надміру перераховані до відповідного територіального органу фонду загальнообов'язкового соціального страхування, підлягають поверненню. Підставою для здійснення територіальним органом фонду перерахування коштів є звернення органу казначейства до відповідного органу фонду, на рахунок якого були зараховані кошти після розподілу, та копія подання органу, що контролює справляння надходжень бюджету.

У разі недостатності або відсутності коштів на відповідних рахунках для здійснення повернень проводиться їх підкріплення.

Порядок проходження та відображення на рахунках бюджетного обліку коштів, тимчасово віднесених на доходи державного бюджету, що підлягають розподілу, наведено на рисунку 10.9.

Порядок проходження та відображення на рахунках коштів, тимчасово віднесених на доходи державного бюджету, що підлягають розподілу

Рис. 10.9. Порядок проходження та відображення на рахунках коштів, тимчасово віднесених на доходи державного бюджету, що підлягають розподілу

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші