Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Банківська справа arrow Банківські операції
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Обмінні та конверсійні операції з іноземною валютою в обмінних пунктах

До валютно-обмінних операцій з іноземного валютою належать:

  • - купівля у фізичних осіб - резидентів і нерезидентів готівкової іноземної валюти за готівкові гривні;
  • - продаж фізичним особам - резидентам готівкової іноземної валюти за готівкові гривні;
  • - зворотний обмін фізичним особам - нерезидентам невикористаних готівкових гривень на готівкову іноземну валюту;
  • - купівля-продаж дорожніх чеків за готівкову іноземну валюту, а також купівля-продаж чеків за готівкові гривні;
  • - конвертація (обмін) готівкової іноземної валюти однієї іноземної держави на готівкову іноземну валюту іншої іноземної держави;
  • - прийняття на інкасо банкнот іноземних держав та іменних чеків.

Під час здійснення валютно-обмінних операцій використовуються такі бланки документів: довідка – Certificate за формою № 377, квитанція за формою № 377-А, довідка за формою № 06, квитанція за формою № 377-і, квитанція за формою № 377-1.

Довідки за формами № 377, № 06, квитанції за формою № 377-А про здійснення валютно-обмінних операцій та квитанції за формою № 377-і про прийняття на інкасо банкнот іноземних держав виписують у двох примірниках: перший примірник видають як підтвердження здійснення операції фізичній особі (резидентові або нерезидентові), другий - залишається в документах дня.

Довідку за формою № 377 видає пункт обміну валюти або каса банку фізичній особі - нерезидентові як підтвердження проведення операції з купівлі в неї готівкової іноземної валюти і дорожніх чеків за готівкові гривні. Ця довідка дійсна протягом шести місяців із дати її видачі і надає право здійснення зворотного обміну невикористаних гривень на іноземну валюту.

Квитанцію за формою № 377-А видають:

  • • пункт обміну валюти банку фізичним особам - резидентам;
  • • агентський пункт обміну валюти фізичним особам - резидентам.

Довідку за формою № 06 видає лише пункт обміну валюти банку або каса банку за усною заявою фізичної особи - резидента. Вона дає право на вивезення валюти з України. Довідка дійсна протягом одного року з дати її видачі.

Квитанцію за формою № 377-і видає каса банку як підтвердження проведення операції з прийняття на інкасо банкнот іноземних держав.

Квитанцію за формою № 377-ї видає каса банку як підтвердження проведення операції з прийняття на інкасо іменних чеків.

Оформлення і видавання довідок та квитанцій без здійснення валютно-обмінних операцій або їх не видавання під час здійснення зазначених вище операцій забороняються.

Здійснюючи валютно-обмінні операції, слід використовувати Інструкцію про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затверджену постановою № 502 Правління НБУ від 12.12.2002 р. (зі змінами і доповненнями).

Під час здійснення операцій із конвертації готівкової іноземної валюти використовується крос-курс, визначений згідно з офіційним курсом гривні до відповідних іноземних валют, що встановлені НБУ на день проведення операції. При здійсненні цієї операції важливо знати, що розраховується крос-курс так: наприклад, на певну дату офіційний курс гривні становить: UAH / USD = 5,25 / 1; UAH / EUR = 6,70/1.

Крос-курс долара США до евро становитиме: 5,25 / 6,70 = 0,784 евро за долар США.

Якщо клієнт бажає того ж дня обміняти 100 доларів США, то з урахуванням крос-курсу він має отримати: 100 х 0,784 = 78,4 евро.

Операції з конвертації однієї готівкової іноземної валюти в іншу готівкову іноземну валюту здійснюються:

  • - для фізичних осіб - резидентів і нерезидентів - у касі банку з оформленням прибуткового та видаткового касових ордерів;
  • - для фізичних осіб - резидентів - у пункті обміну валюти банку з видачею квитанції за формою № 377-А про конвертацію валют.

Операції з конвертації однієї готівкової іноземної валюти в іншу готівкову іноземну валюту здійснюються для фізичної особи - нерезидента лише в касі банку після пред'явлення касирові документа, який засвідчує цю особу, та за наявності підтвердження джерел походження іноземної валюти. У разі ввезення нерезидентом в Україну іноземної валюти в пред'явленій митній декларації робиться відмітка про її конвертацію.

Комісійну винагороду за здійснення операцій із конвертації однієї готівкової іноземної валюти в іншу готівкову іноземну валюту банки за бажанням клієнта можуть справляти як у гривнях, так і в іноземній валюті. Комісійну винагороду в іноземній валюті сплачує клієнт у тій валюті, що конвертується. Комісійну винагороду в гривнях за операціями з конвертації іноземної валюти банки визначають із використанням офіційного курсу гривні до валюти, що конвертується, який установлений НБУ на день здійснення операції.


 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші