Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Організація готельно-ресторанного обслуговування
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Фізична охорона

На значній частині готельного господарства, що охороняється, охоронці присутні цілодобово, контролюють гостей, які прибувають, здійснюють контрольно-пропускний режим до номерного фонду та інших об'єктів з цілодобовим режимом роботи.

Окрім основних постів, приміщення та територія готельного комплексу контролюється здійсненням обходу (патрулюванням) працівниками охорони. Так, наприклад, вдень поверх номерного фонду контролюється не рідше одного разу на 2 години, вночі - не менше двох разів на годину. Інші об'єкти і прилегла територія контролюються не менше одного разу за дві години. Графік патрулювання побудований таким чином, що патрульований об'єкт перевіряється не в один і той же час доби. Завданнями патрулювання є огляд приміщень і території на предмет виявлення підозрілих предметів, а в нічний час додатково - контроль осіб, які зустрічаються на маршрутах обходу (патрулювання).

В окремих готелях застосовується частковий режим охорони (певний час доби) - це службовий вхід, фітнес-центр та ін.).

У практичній роботі використовується також додатковий режим охорони -при проведенні в ресторанних залах банкетів, фуршетів, при роботі глядацької зали. Для забезпечення безпеки під час проведення заходів на цих об'єктах залучаються додаткові працівники охорони.

Охорона за допомогою технічних засобів

Для охорони і контролю стану приміщень та прилеглої території широко використовуються різні за призначенням засоби охорони, які виведені на два пости контролю - центральний диспетчерський пост готельної організації і пост автоматизованої системи безпеки готельного бізнесу.

За допомогою технічних засобів охорони виявляються місця виникнення пожежі, проникнення сторонньої особи в гостьову кімнату або приміщення, що охороняється, порушення цілісності простору приміщення, що охороняється, або території та ін.

Для перевірки спрацювання того або іншого сигналу посилаються працівники охорони. Вимоги, що встановлені для перевірки сигналу, - жорсткі. Працівник охорони повинен прибути на місце спрацьовування охоронної сигналізації не пізніше ніж за дві хвилини з моменту отримання сигналу.

Таким чином, застосування фізичної охорони в поєднанні з охороною за допомогою технічних засобів дозволяє готельному бізнесу своєчасно припиняти будь-які негативні явища і забезпечувати з урахуванням сучасних вимог безпеку гостей, персоналу, збереження матеріальних цінностей як готельного бізнесу, так і гостей.

Інженерно-технічний захист

До основних засобів інженерно-технічного захисту і забезпечення безпеки в готельному бізнесі належать такі засоби захисту:

 • - фізичні засоби захисту;
 • - апаратні засоби захисту;
 • - технічні засоби захисту;
 • - програмні засоби захисту.

Вказані засоби застосовуються при вирішенні таких завдань:

 • - охорона території і спостереження за нею;
 • - захист споруд, внутрішніх приміщень і спостереження за ними;
 • - здійснення контрольованого доступу в зони та приміщення, що охороняються, і сховища;
 • - нейтралізації побічних електромагнітних випромінювань і наведень;
 • - забезпечення охорони і безпеки мешканців і їхнього особистого майна;
 • - захист готельного устаткування і сховищ від ворожих дій (крадіжки, вандалізм і т.п.);
 • - підтримання громадського порядку;
 • - можливість негайного і ефективного реагування у разі надзвичайної події. Для виконання цих завдань група інженерно-технічного захисту використовує організаційні, організаційно-технічні та технічні заходи.

До організаційних заходів належать заходи обмежувального характеру, що зводяться в основному, до регламентації доступу і використання технічних засобів забезпечення доступу і контролю.

Організаційні заходи проводять працівники охорони готельного бізнесу.

Організаційні заходи передбачають:

 • - визначення технічних засобів, використовуваних для отримання необхідної інформації в межах зони (території), що охороняється;
 • - визначення небезпечних місць з точки зору можливості несанкціонованого доступу до будівлі і приміщення готельного бізнесу і попередження цього з використанням технічних засобів;
 • - реалізацію заходів попередження або локалізації можливих несанкціонованих дій, що порушують безпеку мешканців, відвідувачів і персоналу готельного бізнесу;
 • - організацію суворого контролю проходу та пронесення будь-яких предметів, пристроїв, засобів, механізмів у контрольовану зону, які здатні бути загрозою безпеки гостей і персоналу;
 • - організацію суворого контролю винесення (вивезення) речей і устаткування з метою запобігання розкраданням.

Організаційно-технічні заходи забезпечують блокування можливих каналів загрози безпеці перебування в готелі шляхом використання спеціальних технічних засобів, що встановлюються на елементи конструкції будівель, приміщень і технічних засобів, що містять потенційну загрозу безпеці. З цією метою використовуються технічні засоби пасивного і активного захисту.

Технічні заходи забезпечують придбання, встановлення і використання в процесі діяльності з надання послуг спеціальних технічних засобів.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші