Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Рекреаційна географія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Непал

Туризм у Непалі є важливим джерелом валютних надходжень. Найпривабливішими для іноземців є, перш за все, індуїстські та буддійські культові споруди. Обслуговування альпіністів з усього світу також стало джерелом стабільного доходу жителів багатьох гімалайських поселень. Цілий народ, тобто шерпи, перетворилися на носильників і провідників численних альпіністських експедицій. Бажаючих покорити найвищі вершини світу нині стільки, що уряд Непалу змушений установлювати чергу. До чинників, які обмежують розвиток туризму в цій країні, належать багаторічна політична нестабільність, воєнні дії та терористичні акти.

Провідним рекреаційним ресурсом Непалу є унікальні природні умови цієї країни. Простягаючись на 200 км з південного заходу на північний схід, висота земної поверхні зростає з 60 до 8848 м над рівнем моря (г. Джомолунгма (Еверест)). Жодна інша держава світу не має на такому незначному просторовому проміжку таких разючих змін клімату: від тропічного до арктичного на льодовиках Головного Гімалайського хребта. Ніде більше у світі на поверхні землі повітря не буває настільки розрідженим, як у Непалі.

У цілому в природному плані Непал можна поділити на дві частини: передгірні рівнини тераї, які є продовженням Гангзької низовини, і Гімалаї. Ширина тераїв змінюється від 16 до 30 км. Вони сильно розорані. Перед самими горами тераї дуже заболочені з окремими осередками малярії. На передгірних підвищеннях розташовані савани з густими заростями слонової трави висотою до 4,5 м. У Гімалаях знаходяться вершини 5 "восьмитисячників": найвища гора планети Джомолунгма" а також Канченджанга, Макалу, Аннапурна і Джаулагірі.

У Непалі доволі чітко виражені сезони року, що відображається на рекреаційній діяльності. Влітку тут дуже спекотно, переважають доволі надокучливі мусонні дощі, які приносять вологі повітряні маси з Індійського океану. Взимку, десь приблизно із середини грудня по лютий, тут сухо і прохолодно. В цей час у горах випадає багато снігу. Найкращий час для мандрівок навесні (березень, квітень) і восени (жовтень, листопад), коли встановлюється стійка суха і тепла погода.

Розвиваючи туризм у Непалі, уряд намагається зберегти дуже багатий у минулому рослинний і тваринний світ. Для цього створено декілька об'єктів природно-заповідного фонду: резерват Читауен на кордоні з Індією, а також національні парки Лантасанг, Сагарматха, Нагарджук тощо.

Головними релігіями Непалу є індуїзм (86 % віруючих) і буддизм (12 %). У країні знаходиться багато найважливіших культових споруд буддистів та індуїстів усього світу. Індуїстські храми Непалу зачинені для відвідування іноземцями, їхньою красою можна насолоджуватися лише ззовні. Натомість у буддійських монастирях кожен відвідувач, незалежно від того, звідки він приїхав, є бажаним і дорогим гостем. Необхідно лише зняти взуття, не чіпати нічого руками і фотографувати з дозволу дуже запопадливих ченців.

Непальці надзвичайно релігійні. Кожен непальський будинок є по суті маленьким храмом. В обов'язковому маленькому внутрішньому дворику знаходиться сімейний мініатюрний храм або вівтар — лінгам — символ Шиви, який є центральним об'єктом поклоніння індусів. Просто так повз храм, а їх у столиці Катманду тисячі, непалець ніколи не пройде. Він обов'язково вклониться божеству, доторкнувшись рукою спершу до порога святилища, а потім до власного чола. Така церемонія неодмінно закінчується ударом у дзвін, який висить біля кожного храму. Тому в столиці лунає постійний "малиновий" дзвін, який особливо посилюється надвечір, коли вулиці міста заповнюються людьми.

Непал — одна з небагатьох країн світу, де предмети класичного і сучасного мистецтва використовуються у повсякденному житті людей. Ці унікальні витвори зберігаються у численних храмах. Хоча Непал є єдиною країною світу, де індуїзм визнано державною релігією, тут вільно зберігається релігійне розмаїття.

Туристів вражає не лише кількість храмів, а й розмаїття їхньої архітектури, яке можна в цілому звести до трьох видів: пагода, шикара і ступа.

Ступи є суто буддійськими, пагоди і шикари можуть бути і буддійськими, й індуїстськими. Буддійські храми вирізняються тим, що оточені стіною з воротами. Нерідко храм оточений стіною молитовних коліс. Іноземні туристи з подивом дізнаються про те, Що храми Непалу є не місцем релігійних зібрань, як у християн і мусульман, а місцем поклоніння.

У столиці серед тисяч храмів вирізняються величезний палацово-храмовий ансамбль "Хану ман Дхока", королівський палац, палац Сінґха Дарбар. На околиці міста знаходяться грандіозні буддійські ступи III ст. до н. е. Боднатх і Сваямбунатх.

Запитання та завдання

  • 1. Які види туризму найбільш розвинуті в Непалі?
  • 2. Назвіть основні види рекреаційних ресурсів Не^ палу.
  • 3. На які частини можна поділити Непал у природному плані?
  • 4. Які "восьмитисячники" є в Непалі? 5. Чи є в Непалі державна релігія?
  • 6. У які храми Непалу не пускають іноземних туристів?
  • 7. Які види храмів за архітектурою переважають у Непалі?
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші