Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Маркетинг arrow Маркетинг соціальних послуг
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Теоретичні та практичні засади визначення цільового ринку

Цільовий ринок - це найбільш вигідна для туристичного підприємства група сегментів ринку (або один-єдиний сегмент), на яку спрямована його маркетингова діяльність.

Вибору цільового ринку необхідно приділяти серйозну увагу, тому що від цього у великій мірі залежить ефективність всієї наступної діяльності підприємства. Вибір цільового ринку припускає певну послідовність дій (рис. 6.1).

Основні етапи вибору цільового ринку

Рис. 6.1. Основні етапи вибору цільового ринку

Потенціал сегмента ринку характеризується його кількісними параметрами, тобто ємністю. Сегмент повинен бути досить ємним, щоб можна було покрити витрати, пов'язані із впровадженням турпродукту і роботою на ринку, і дістати прибуток. Крім того, він повинен мати перспективи подальшого росту.

Для оцінки доступності сегмента ринку туристському підприємству необхідно одержати інформацію про те, чи існують які-небудь перешкоди, чи є принципова можливість почати впровадження й просування свого продукту на тому або іншому сегменті ринку. Оцінка істотності сегмента передбачає визначення того, наскільки реально ту або іншу групу споживачів можна розглядати як сегмент ринку, наскільки вона стійка по основних об'єднуючих ознаках. Варто з'ясувати, наскільки стійкими є потреби сегмента відносно пропонованого продукту. В іншому випадку можна потрапити в сегмент, де конкуренти мають міцні позиції, або запропонувати туристичний продукт із нечіткими, розмитими адресними характеристиками, котрий не буде визнаний клієнтами.

Аналіз можливостей освоєння сегмента ринку припускає:

  • o оцінку ризику;
  • o виявлення позицій основних конкурентів;
  • o визначення можливої реакції конкурентів на появу нової фірми;
  • o прогнозування можливого обсягу продажів і прибутку.

На основі проведених заходів робиться остаточний висновок про вибір того або іншого сегмента в якості цільового. Таким чином, процес визначення цільового ринку тісно пов'язаний з вибором маркетингової стратегії туристичного підприємства з метою розвитку філософії туристичного бізнесу.

Загальні аспекти позиціонування туристичного продукту

Позиціонування туристичного продукту являє собою розміщення цього продукту на певному ринку, котрий називають цільовим туристичним ринком, і допомагає туристичним компаніям досягти значної конкурентної переваги. Концепція позиціонування тісно пов'язана із сегментацією ринку й визначенням цілей ринку.

На основі проведеного маркетингового аналізу туристична компанія може застосовувати деякі стратегії позиціонування, а саме, стратегію диференціації продукту, стратегію знаходження своєї ніші на ринку, стратегію малих витрат та ін. Для поліпшення ситуації компанія може пристосовуватися за допомогою модифікації продукту, зміни стратегії ціноутворення або способів просування й каналів розподілу, тобто, шляхом формування конкурентної позиції продукту й наступного детального маркетингового комплексу.

Фахівці в сфері маркетингу індустрії гостинності рекомендують проводити як об'єктивне, так і суб'єктивне позиціонування продукту. Об'єктивне позиціонування пов'язане в основному з фізичними атрибутами продукту й підприємства. Відповідно реклама, що створює імідж продукту й підприємству, відображає фізичні характеристики й функціональні риси обох. Суб'єктивне позиціонування проводиться для впливу на сприйняття споживачів. Створюваний таким шляхом імідж не має відношення до фізичних якостей продукту, а пов'язаний з ментальністю споживачів. Тут при здійсненні реклами враховується сприйняття продукту з потрібним іміджем.

Таким чином, сегментація ринку, вибір цільового сегмента й позиціонування продукту на ринку є потужними засобами для одержання визнання на туристичному ринку, підвищення конкурентоспроможності й розуміння культури споживачів. З мстою досягнення конкурентної переваги, розробляючи конкурентну стратегію організації, необхідно орієнтуватися на потреби та бажання певного сегмента ринку. При застосуванні стратегії сегментування також не слід забувати, що її успішність залежатиме від багатьох факторів внутрішнього й зовнішнього середовища організації. Однією з важливих ознак успіху є наявність добре організованих каналів збуту та засобів комунікації зі споживачами.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші