Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Менеджмент arrow Ділова кар'єра
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Досвід роботи

Пошуки роботи слід розпочинати якомога раніше. Не завадить розпочати робити це ще сидячи на студентській лаві. Бажаю, щоб на час закінчення вузу вас вже чекали на робочому місці. Одержати досвід за спеціальністю можна ще під час навчання. Наприклад, для проходження практики доцільно вибирати ті компанії, на яких хотілося б працювати у майбутньому.

Влаштовуючись на першу роботу, молода людина не повинна забувати про перспективу. Наприклад, майбутньому бухгалтеру краще йти працювати помічником бухгалтера, ніж влаштовуватися вантажником чи кур'єром. Робота помічника може виявитися з меншою зарплатою, але ж при цьому набувається професійний досвід. Вища освіта і практика у відомій компанії є запорукою успішної кар'єри.

У фахівцях без досвіду роботи зацікавлені далеко не всі компанії. Часто за це вину можна покласти на кандидатів. Багато з них, ще не маючи досвіду роботі, вимагають високу зарплату, відмовляються працювати за ненормованим графіком. Незнання іноземних мов все ще залишається "Ахіллесовою п'ятою" вітчизняних випускників.

Відсутність досвіду роботи не є нездоланною проблемою для працевлаштування. У багатьох компаніях є програми навчання випускників для виконання ними професійних обов'язків.

Молодь, яка не має досвіду роботи, найбільше беруть великі компанії. Вони готують собі співробітників у спеціальних навчальних центрах. Трапляються і компанії, які пропонують програми стажування і проходження практики ще під час навчання у вузі. Головні вимоги до молодих фахівців - бажання працювати та наявність базових університетських знать У більшості випадків роботодавці пропонують новачкам пристойну зарплату і не намагаються економити на відсутності у них досвіду роботи. Інакше вони ризикують втратити такого молодого фахівця після того як він здобуде необхідний досвід.

Молоді фахівці мають свої переваги. Вони зберігають вірність компанії, яка повірила у їх спроможності на старті професійної кар'єри. Помічено й те, що навчати з нуля корпоративним стандартам простіше, ніж перевчати фахівців, які прийшли з інших компаній. Молоді фахівці є ініціативними і мають багато ідей.

Конкурс на привабливі місця у компаніях, що беруть на роботу випускників вузів, зазвичай, є чималим. У багатьох випадках обійти конкурентів допомагає знання іноземної мови. Якщо ж молодий фахівець знає їх кілька, то його шанси на успішну кар'єру різко зростають.

Сезонність у пошуках роботи

Літній пошук роботи

Літню відпустку можна використати кількома способами. Можна кудись поїхати і зовсім не думати про жодну роботу. Можна попрацювати, наприклад, фізично. Колись Мойша запитував Абрама:

  • - Ты не знаешь зачем Иван песок привез?
  • - Наверное, в отпуск идет.

Пояснимо читачеві, що пісок знадобився Івану для будівництва.

Під час відпустки можна і пошукати роботу, яка є кращою за попередню.

Більшість рекрутерів дотримуються думки, що літо є мертвим сезоном - ніхто нікому не потрібний. Існує й думка, що зазначений вислів не завжди відповідає дійсності. Вважають, що червень є найбільш активним місяцем для працевлаштування - вакансій в цей час багато, а бажаних кандидатів для заповнення вакансій - мало. Серпень має підстави вважатися найменш зручним місяцем для пошуку роботи.

Пошук роботи в Україні ще не став виключно сезонним явищем. Той, хто хоче знайти роботу - її завжди знайде.

Влітку шанси на успіх у пошуку роботи є кращими. Це пояснюється тим, що основна маса населення влітку шукає не де б попрацювати, а де б відпочити. Влітку пошукачеві конкуренцію складають випускники вузів, але вони є конкурентами лише на найнижчих щаблях кар'єрної драбини. Влітку діяльність ре-крутерів активується.

Якщо стоїть дилема як провести відпустку - відпочиваючи чи шукаючи роботу - то фахівці радять використати відпустку на відпочинок. З нуля знайти гідну роботу за час відпустки практично неможливо. Відпустку брати для пошуку роботи варто тоді, коли рекрутери подають сигнали про високу ймовірність працевлаштування на очікуваній посаді. Слід врахувати ту обставину, що про відпустку слід попереджати свого роботодавця щонайменше за два тижні до її початку.

Роботу слід шукати незалежно від сезону. Хоч цей світ і не є тим місцем, де відпочивають, все ж таки відпочивати потрібно. Недарма ж жителі Чорногорії кажуть: "Щоб добре вночі поспати, потрібно вдень добре відпочити".

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші