Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Менеджмент arrow Ділова кар'єра
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Конфлікти

Американська компанія "Harris Interactive" виконала соціологічне опитування з метою дослідження чинників подразнення в офісах. Було складено рейтинг. Сімома найбільшими офісними гріхами вважаються такі (у дужках - відсоток респондентів):

 • 1. плітки (понад 60%);
 • 2. кепська організація часу (54%);
 • 3. бруд і безпорядок на загальному просторі (45%);
 • 4. занадто сильні запахи тютюну, парфумів та їжї (42%);
 • 5. шуми (41%);
 • 6. захоплення персональними електронними приладами (28%);
 • 7. зловживання електронною поштою (22%).

Наведений перелік кваліфікується як "сім офісних гріхів".

Як свідчать показники, що наведені вище, головним порушником спокою в офісі є співробітники, які впродовж робочого часу займаються розпусканням пліток, вирішенням побутових питань або, одержавши листа за внутрішнім розсиланням, дають комп'ютеру команду "Відповісти всім". Респонденти вважали, що не можна придумати більш подразливішого чинника, ніж розпускання пліток про колег.

Поняття "кепська організація часу", зокрема, мала на увазі і особисті телефонні дзвінки в офісі та інтернет-серфінг у робочий час. Дратують співробітників немиті чашки у раковині, включені на високу гучність колонки, гучні розмови та, навіть, рінг-тони.

Виконане дослідження говорило, що поведінка людей не змінилася після змін у планіровці офісів у більшості компаній. Офіси стали більш відкритими.

Дослідження засвідчило, що співробітники ще залишаються недостатньо рішучими у супротиву подразливій поведінці. Близько 42 відсотків респондентів зазначили, що вони зробили б зауваження людині, яка занадто гучно розмовляє і лише 34% висловили б незадоволення плітками. 25 відсотків були готові прямо висловити офісному спамеру все, що вони про нього думають.

Звільнення з улюбленої роботи з-за однієї людини, яка не влаштовує співробітника - це занадто велика розкіш. Часто цією людиною, до того ж, не є начальник. Психологи радять продумати способи нейтралізації співробітника-ворога. Зустрічаються чотири види співробітників-ворогів: скандаліст, пліткун, скаржник, базіка.

Стисло опишемо їх.

Скандаліст. Це - співробітник, якому абсолютно не потрібна вагома причина для того, щоб здійняти крик в офісі. Як привід для крику можуть бути використані незачинені двері, чашка недопитої кави на вашому ж столі чи просто ж відсутність посмішки на вашому обличчі. Скандаліст підсвідомо чекає, що почує у відповідь зустрічний крик. Ось цього робити і не слід. Для скандаліста скандал є формою розваги і приведення себе в тонус. Найдоцільніший спосіб боротьби із скандалістом - зберігати спокій. Побачивши, що у співробітника не має наміру лаятися, скандаліст швидко втрачає інтерес до нього. Кажуть, що є дієвим і такий спосіб нейтралізації скандаліста як вияв до нього жалю.

Пліткун. Якщо ви стали помічати, що співробітники дивляться у ваш бік здивованим поглядами та перешіптуються між собою за вашою спиною, - це, очевидно, означає, що ви стали об'єктом пліток. Єдиним способом боротися з плітником - це тримати рот на замку у його присутності. Намагайтеся якомога менше розповідати будь-кому про своє особисте життя. Ніколи не говоріть критично щодо начальства та співробітників. Інакше - ваші шанси нажити собі додаткових ворогів різко зростуть.

Скаржник. У нього завжди і скрізь не все, так як у людей, - і на роботі, і вдома. Скаржник завжди на щось скаржиться. Він завжди знайде тему для скарги. У цьому не слід сумніватися. Скаржиться він не дарма. Робиться це для того, щоб інші прийшли йому на допомогу і виконували частину його роботи. Психологи кажуть, що скаржники не можуть терпіти собі подібних. Їх можна нейтралізувати зустрічними скаргами. Скаржник відстане і ваше життя та робота стануть спокійнішими.

Базіка. Зрозуміло що поміж офісних він є найменш небезпечним. Разом з тим він - найбільш надокучливий. Він годинами може без втоми базікати, базікати, базікати. Він без будь-якого жалю відволікає співробітника від роботи. Базіка впевнений, що вам надзвичайно цікаво слухати всі його теревені, - розпочинаючи від погоди і закінчуючи політичними подіями. Як правило, базік не цікавить наскільки уважно їх слухають. Найкращій спосіб боротьби з балаканням - намагайтеся не звертати жодної уваги. Якщо ж це не вмієте - не звертайте увагу на сторонні звуки, та зробіть вигляд, що надзвичайно зайняті. Вдалим способом нейтралізації базіки є встановлення між вами і ним якоїсь візуальної перепони. Нею може бути, наприклад, монітор або букет квітів. Базіка не буде докучати людині, яка фізично від нього чимось відокремлена.

Вчені університету Вашингтону у м. Сент-Луїсі, вивчивши конфліктні ситуації на роботі, дійшли висновку, що один негарний працівник може негативно впливати на весь колектив і здатний його зруйнувати. За такої ситуації дослідники рекомендують керівництву компанії терміново вжити заходів, оскільки негарна поведінка одного працівника може зруйнувати колектив. Негативна поведінка переважає позитивну. Негативна поведінка - сильніша.

Якщо проблемний працівник є для компанії цінністю, то вчені рекомендують ізолювати його в окрему кімнату.

Негарним працівником ці вчені вважали такого, який не виконує свою частину роботи, хронічно придавлений, емоційно нестабільний та агресивно поводиться щодо своїх колег.

Нідерландські вчені у результаті виконаного дослідження встановили, що офісних працівників найбільше дратує милостивий тон співробітників (44% опитаних), а також гучна мова (32%). Звичка начальства робити привселюдні зауваження подразнювали 37% опитаних.

 • 34 відсотки респондентів назвали головним подразником причіпки і дріб'язковість начальства. Цей список також охоплював:
  • o гучні дзвінки мобільних телефонів - 30%;
  • o використання гучного зв'язку у громадських місцях -
 • 22%;
 • o використання комп'ютерів-надолонників під час зборів -
 • 9%;
 • o приставання у робочий час колег з особистими розмовами, розпитуваннями та наданням порад...

Дослідники університету штату Мічіган (США) проаналізували самопочуття і психологічний стан 2,3 тисяч людей впродовж десятиліття. Вчені дійшли висновку, що умови роботи зачіпають якість сну, а не навпаки. Також випливло, що проблеми з начальством та непорозуміння з колегами значно більше зашкоджують сну, ніж нічні зміни, велика кількість відпрацьованих годин роботи чи нестабільність роботи.

Нехватка сну може мати серйозні наслідки для людини, розпочинаючи з високого ризику дорожньо-транспортних пригод з огляду на сонливість і закінчуючи хронічними хворобами.

Дослідники встановили, що люди, які стурбовані станом робочих справ, а також ті, що конфліктують зі своїм начальством та колегами, приблизно в 1,7 рази ймовірніше отримають розлашту-вання сну. Така психологічна напруга створює реальні фізичні небезпеки для здоров'я.

Було встановлено, що сімейні лайки з-за роботи та наявність дітей до трьох років також є передумовами негативних змін у якості

сну.

Дослідники були здивовані деякими висновками. Зокрема, не знайдено було жодного зв'язку між порушенням сну і нічною роботою, роботою у вихідні дні та тривалим робочим графіком.

Під час співбесід у зв'язку з прийомом на роботу роботодавець чи його представники часто запитують у кандидата про конфлікти на роботі. Такі запитання спрямовані на те, щоб негайно провірити стресостійкість кандидата, оцінити його потенціальну чесність та вияснити чи його звільнення з роботи за попереднім місцем працевлаштування було пов'язано з конфліктними ситуаціями. Роботодавець намагається за відповідями кандидата зрозуміти як він поводитиме себе у конфліктних ситуаціях.

Як правило, на запитання про конфлікти кандидати відповідають у позитивному для себе світлі. Годі було б сподіватися, що кандидат щиро розповість про ситуацію, за якої він був ініціатором конфлікту.

Запитання про конфлікти на роботі ставляться кандидатам на посади, які передбачають постійні контакти з людьми. Варіантами відповіді про конфлікт:

 • 1. Кажіть, що ви достатньо м'яка людина і їй не властиве доведення справи до прямого конфлікту. Ті суперечності, які виникали з колегами чи підлеглими, завжди розв'язувалися у конструктивній бесіді. Як керівник завжди приділяли велику увагу підбору команди і зазвичай конфлікти не виникали.
 • 2. Якщо кандидат не втягувався у минулому у конфліктні ситуації, то можна описати те, що знає з досвіду інших - чому виник конфлікт, що було його предметом, як розгорталися події, як кандидат себе поводив, як розвивався конфлікт, як оцінює дії сторін.
 • 3. Якщо у кандидата на минулих роботах були конфліктні ситуації, то не варто розповідати про ті з них, про які він жалкує. Спробуйте перед інтерв'ю згадати конфлікт, у якому вам вдалося знайти компроміс, виявивши при цьому гнучкість і врахувавши не лише свої інтереси, а й інтереси іншої сторони.
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші