Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Туризм arrow Організація готельно-ресторанного обслуговування
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Організацій діяльності бару

Види барів

Бар - це заклад ресторанного господарства, в якому реалізовуються напої та закуски.

За асортиментом продукції розрізняють бари: загального призначення та спеціалізовані - десертні, вітамінні, молочні, пивні; за призначенням - танцювальні, диско-бари, ігрові (кегельбан). Обслуговування в них організують за барною стійкою або за стійкою та столами.

Бари загального призначення організовують при готелях у приміщеннях, суміжних із вестибюлем, холах, ресторанах, поряд з основною залою або у кафе. Тут реалізують різноманітні коктейлі, бутерброди, кондитерські вироби, фрукти, соки.

Вітамінний бар - це заклад, що спеціалізується на приготуванні безалкогольних коктейлів, соків, салатів з овочів, фруктів, ягід та гарячих напоїв.

Інтер'єр бару повинен відповідати сучасним естетичним вимогам. Бар обладнують стійкою, низькотемпературними прилавками для морозива, заморожених фруктів, ягід, кавоварками, фризерами для приготування м'якого морозива з фруктово-ягідними наповнювачами.

В асортименті бару повинні бути морси, відвари шипшини, трав, буряка, фруктово-молочні напої на основі кип'яченого молока, вершків, кефіру, протертого сиру, сиропи, соки, мінеральні фруктові води, тонізуючі напої на основі чаю, кави, холодні або гарячі, в залежності від пори року.

У барі також мають подаватись закуски, салати з овочів із фруктами, коктейль-салати із фруктів, фрукти, ягоди у натуральному вигляді, в сиропі, зі сметаною, збитими вершками, фруктово-ягідні пюре; кондитерські вироби з наповнювачами: медом, цукатами, фруктами, фруктово-ягідним желе.

Десертний бар - це невеликий заклад, в якому представлено широкий асортимент змішаних напоїв на основі соків, відварів фруктів, ягід, коктейлів групи коблер, жельовані солодкі страви, фрукти, ягоди в сиропі, зі збитими вершками, сметаною. Асортимент доповнюють два-три найменування морозива з наповнювачами, декілька найменувань кондитерських виробів. У залежності від сезону в барі використовують свіжі чи консервовані, висушені фрукти, ягоди, кавуни, дині, цитрусові, ананаси, банани.

У барі можуть бути різноманітні види музичної апаратури. Обслуговують бармени та офіціанти.

Танцювальні бари організовують при готелях, в будинках, що розташовані окремо. Вони працюють переважно у вечірній час.

У залі виділяють місце для оркестру, танців, концертних виступів. При проектуванні таких барів на одне місце відводиться до 1,8 м за столиками та 0,4 м для танцювального майданчика.

Клієнтів обслуговують за стійкою бармени, а за столиками у залі - офіціанти. Асортимент продукції, що реалізується, складається з вин, освіжаючих напоїв, коктейлів, а також невеликого асортименту холодних та гарячих закусок.

Одним із видів танцювального бару є диско-бар, призначений для організації вечорів відпочинку молоді і святкових вечорів. Вхід у ці заклади оплачується завчасно. У вартість білету включають вартість послуг музичного обслуговування, витрат на проведення лотерей, святкової вечері, меню якої розробляє заклад.

Місце для танців у таких барах має бути передбачене при плануванні зали чи поряд із баром у суміжному приміщенні.

Ігрові бари - заклади, в яких реалізація коктейлів, спеціальних закусок, гарячих напоїв здійснюється у залах, де встановлені різноманітні ігрові автомати.

Ігрові бари розташовують у готелях та зонах відпочинку населення. Клієнтів обслуговують бармени за стійкою чи офіціанти за замовленнями.

За призначенням первинні форми американських барів трансформувалися з часом в декілька видів. У даний час найбільш поширеними з них є:

Американський коктейль-бар - це стара форма барів і одночасно найбільш поширена у наш час. Основу американських барів становить баротека, де зосереджена велика частина товарів. На відміну від старих барів, до устаткування включені затишні крісла і столики.

Основна увага відвідувачів зосереджується на коктейлях, приготування яких доведене до повної досконалості. Але тут можна одержати і деякі види простих страв, закуски і дрібні супутні товари.

В Англії та Америці американські бари - своєрідні центри спілкування людей, що відіграють приблизно ту ж роль, що у нас кав'ярні.

У барах при готелях навіть можна потанцювати, оскільки там є музичні автомати.

Бари при ресторанах. Багато ресторанів мають свої бари, що є складовою частиною торгівлі напоями і численними коктейлями. Гості мають тут можливість покуштувати аперитиви та інші алкогольні напої. їм не доводиться чекати за столиками. Заощаджений час можна використовувати для перегляду карт страв і напоїв і спокійно зробити свій вибір. Бари при ресторанах також можуть бути місцем зустрічей перед обідом або вечерею і, відповідно, зручним і затишним приміщенням для сумісного спілкування після їжі.

Денні бари. Найскладніше у таких барах (як і у американських) подавати алкогольні та безалкогольних напої. Адже вони відкриті тільки протягом дня. Особливо поширені денні бари в Англії та Америці, як і призначені в першу чергу як для зустрічей ділових людей, так і для використання як центрів комунікацій. Музики в денних барах немає.

Танцювальні бари. Основні складнощі таких барів полягають у тому, що вони не сприяють тихій бесіді (танці, музика часто звучать дуже голосно) і функції подачі напоїв переходять на другий план.

Дискотеки - це сучасна форма танцювальних барів. Музика там особливо гучна. Керує нею так званий диск-жокей. Разом зі звичайними освіжаючими напоями там подають і безалкогольні, а також спеціалізовані напої, які вживаються для підвищення тонусу і алкопопси (легкі освіжаючі алкогольні напої з різким запахом плодів)..

Нічні клуби. Основна складність для барів у цих клубах полягає в організації і проведенні різного роду зустрічей з різноманітною метою, як, наприклад, різні види шоу, вар'єте, кабаре і т.п. Там пропонується ряд алкогольних напоїв.

Бар-еспрессо - такого роду бари виникли в Італії і у Франції. Вони розраховані на швидку зміну гостей, причому їх устаткування таке, що гості частіше стоять, ніж сидять. Там пропонується переважно кава, особливо кава-еспрессо, аперитиви і обмежена кількість страв.

Бари морозива, сніжні бари є у великій кількості в місцях, де займаються зимовими видами спорту. Там приміщення для барів іноді споруджують зі снігу і льоду. Сніг обливається водою, поки не утворюються крижані глиби необхідної форми. У цих барах замовляють такі гарячі напої, як глінтвейн, грог або чай.

Пляжні бари розташовані на пляжах уздовж берегів озер або морів. Напої там не дозволяється подавати в стаканах. Пропонується багато безалкогольних і легких алкогольних напоїв.

Пул-бари - їх влаштовують поруч або навіть безпосередньо в плавальному басейні ("бари для нирців"). У цих барах пропонують в основному екзотичні види напоїв.

Особлива група закладів ресторанного господарства є бари, призначені для реалізації певного виду виробу: гриль-бари, "снек"-бари, вітамінні бари.

Гриль-бари - заклади, призначені для реалізації виробів із м'яса, птиці, риби, смажених в електрогрилях, а також гарячих та холодних напоїв, натуральних вин, кондитерських виробів.

"Снек"-бари - заклади, що поєднують у собі функції бара та закусочної. Поряд з організацією харчування в них реалізують різноманітні коктейлі та створюють умови для відпочинку відвідувачів. Ці заклади розташовують у великих торгових центрах, на автострадах, центральних магістралях міста, у місцях масового відпочинку.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>