Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Маркетинг туристичного бізнесу
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Класифікація туроператорів

Оскільки туроператор, як посередник є дуже різноманітним і різноспрямованим видом застосування людської праці, виникає необхідність класифікувати їх за різними ознаками.

За географічною ознакою туроператори поділяються на тих, що відправляють і тих, що приймають туристів.

Відправляючий туроператор орієнтується на розробку, просування і реалізацію виїзних міжнародних турів, тобто подорожей громадян своєї країни за ЇЇ межі. Це найбільш складний, такий, що вимагає докладання найвищих зусиль і капіталовкладень різновид туроператора. Специфіка виїзного туризму полягає, перш за все, в необхідності досконального вивчення напряму, що продається.

Другою причиною найвищої складності виїзного туризму в порівнянні з іншими видами туризму є необхідність ділових контактів із зарубіжними партнерами, що вимагає від персоналу, окрім знання іноземних мов, уміння враховувати цілий ряд чинників:

 • - часові пояси - в цьому випадку найбільш складною є організація турів між півкулями Землі, специфічної неоперативності підтвердження заявок;
 • - специфіку організації роботи населення країни-реципієнта;
 • - ступінь розвитку засобів зв'язку в країні-реципієнті;
 • - психологічні особливості працівників зарубіжних фірм-партнерів;
 • - віддаленість партнерів;
 • - малі перспективи і висока вартість витрат можливих судових розглядів туроператора із зарубіжними партнерами, особливо, якщо за договором співпраці, всі конфліктні ситуації розглядаються судами країни-реципієнта. Крім того, на складність виїзного туризму впливає необхідність міжнародних розрахунків і чимала залежність від факторів непрямого впливу на туристичний ринок.

Проте, не дивлячись на перераховані чинники, що ускладнюють виїзний туризм по відношенню до інших видів туризму, саме у сфері виїзного туризму розгортається найжорсткіша конкурентна боротьба між операторами, що підтверджує тенденцію активного розвитку і збільшення оборотів міжнародного туризму у всьому світі.

Залежно від активності співпраці відправляючих туроператорів і авіакомпаній можна класифікувати міжнародних туроператорів на флайтерів і нон-флайтерів.

Флайтером називається відправляючий туроператор, який активно фрахтує повітряні судна, що належать місцевим авіакомпаніям. Це такий ступінь розвитку як самого туроператору, так і туроперейтингу в регіоні, на якому туроператор - організатор чартерного рейса - дістає можливість не тільки заздалегідь сплатити вартість чартеру, але і реалізувати максимальну кількість путівок або авіаквитків на замовлений рейс з метою забезпечення максимальної рентабельності рейса. Залежно від форм співпраці флайтерів з авіакомпаніями можна також окремо виділити:

 • - абсолютних флайтерів - туроператорів, що набувають першими за договором чартеру у повній мірі повітряне судно, тобто зобов'язується за узгодженням з керівництвом авіакомпанії і наземними службами аеропорту повністю сплатити і здійснити політ під повну власну відповідальність;
 • - відносні флайтери - дрібніші туроператори, об'єми продажу і ринкові можливості яких не дозволяють їм гарантувати "підйом" чартерного авіарейса власними силами. Виходячи з можливостей такі флайт-туроператори консолідують свої зусилля в рамках пулу (тимчасово створюваного об'єднання, що існує для досягнення певної загальної мети його учасників), розділяючи між собою салон повітряного лайнера на блоки крісел. Надалі туроператор-замовник блоку крісел на чартерний політ несе відповідальність і ризикує в межах числа крісел в заявленому їм блоці;

Нон-флайтери - це відправляючі туроператори, форма роботи яких не пов'язана з фрахтом повітряних суден ні на яких обставин. Можливі причини відмови туроператора від участі в організації чартерів:

 • - робота по напрямах, на яких налагоджені рентабельні і зручні регулярні авіарейси;
 • - надання VIP- відпочинку в немасових і непопулярних напрямах, оскільки невеликий розмір туристичного потоку не дозволяє забезпечувати завантаження цілого судна;
 • - орієнтація суто на автобусні, залізничні тури або круїзні екскурсії;
 • - відсутність фінансової або ринкової можливості для організації чартерних авіарейсів.

Виходячи з форм співпраці із зарубіжними туроператорами, що відправляють можна класифікувати на презентативних і репрезентативних.

Репрезентативна форма співпраці відправляючого туроператора з іноземною компанією полягає в довірі "наземного обслуговування" своїх туристів іноземному партнеру, так званій приймаючій туроператорській компанії. Приймаюча туроператорська компанія - це, відповідно, іноземні приймаючі туроператори.

Відправляючий туроператор - припускає наявність у туроператора представництва в туристичній дестинації. У функції представника або представництва відправляючого туроператора на зарубіжній дестинації входять: зустріч і проводи туристів, що прибувають, їх поселення в готелях, організація екскурсійних програм і дозвілля відпочиваючих. При цьому, забезпечується максимальна оперативність поточної роботи і розрахунків, максимальний ступінь довіри і контролю якості турпродуктів безпосередньо під час їх створення. Проте, утримання зарубіжного представництва або представника - дороге рішення, яке не завжди позитивно сприймається місцевою владою. Зарубіжне представництво має менше можливостей встановлення низьких цін на продукти хотельєрів, ніж місцеві приймаючі туроператори, які нерідко мають велику кількість місць у готелях курорту.

Приймання - це функція туроператора по розробці, просуванню і організації турів на території власної країни для іноземних громадян. Як видно з визначення, приймаючий туроператор безпосередньо пов'язаний з відправляючим туроператором, забезпечуючи останньому прийом, розміщення, організацію дозвілля туристів в місцях їх тимчасового перебування. Саме приймаючий туроператор є для влади найбільш пріоритетним напрямом туроператингу, оскільки від його розвитку безпосередньо залежить об'єм валютних надходжень в економіку країни-реципієнта і рівень розвитку інфраструктури туризму.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші