Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Маркетинг arrow Організація торгівлі
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Організація виконання контракту

Третій етап здійснення імпортної угоди передбачає належне виконання сторонами взятих на себе згідно з контрактом зобов'язань.

Продавець на цьому етапі здійснює виконання замовлення покупця. Для цього виконуються такі операції: підготовка вантажу до відправлення, страхування товару й оформлення страхового полісу, відвантаження товару.

У процесі підготовки вантажу до відправлення здійснюються упакування і маркування товару відповідно до чинних правил, норм і стандартів, виписуються розрахункові і товаросупроводжувальні документи.

Документи, що супроводжують товари від пункту відправлення до пункту призначення, називаються товаросупроводжувальними. До них належать: комерційні, страхові, транспортні і митні

Комерційні документи характеризують вартість, якість і кількість товару. Оформлення цих документів проводиться на бланках продавця. Основним комерційним документом є рахунок, в якому зазначаються найменування продавця і покупця, номер і дата контракту, повне найменування товару і загальна сума рахунка, базисні умови постачання, форма розрахунків, відомості про страхування, найменування банку, де має здійснюватися платіж. Якщо комерційний рахунок виписується в одній валюті, а платіж здійснюється в іншій, то в рахунку повинен бути вказаний курс перерахування.

До рахунка додаються документи, що містять якісні і кількісні характеристики товарів: накладна, сертифікат про якість, гарантійне зобов'язання, протокол випробування, дозвіл на навантаження, технічна документація, специфікація, пакувальний лист.

Страхові документи включають страхові поліси і страхові сертифікати.

Транспортні документи виписує перевізник товарів. Вони засвідчують, що товар узятий до перевезення. До таких документів належать: коносаменти (при морських перевезеннях), накладні (при залізничних, авіа- і автоперевезеннях), універсальний транспортний документ (при перевезенні кількома видами транспорту), приймально-здавальні акти, поштові квитанції, охоронні розписки, складські свідоцтва.

Митні документи необхідні для оформлення переходу товарів через митницю. До них відносять: митну декларацію, експортні й імпортні ліцензії, декларацію валютного контролю, податкову декларацію, свідоцтва про походження товару, свідоцтва про контроль якості, ветеринарні (для живої худоби і птаха), санітарні (для харчових продуктів), фіто-санітарні свідоцтва (для рослин, овочів, фруктів) і карантинні (для насіння, саджанців, вовни) свідоцтва.

Перед відвантаженням товару продавцем на адресу покупця надсилається повідомлення про відвантаження.

На третьому етапі покупець повинен ужити всіх необхідних заходів щодо вчасного прийняття товару і своєчасної його оплати. Підписана вантажоодержувачем і

вручена постачальникові перевізником накладна, що супроводжує вантаж, є доказом виконання постачальником своїх зобов'язань.

У разі неналежного виконання будь-якою стороною зобов'язань за контрактом противна сторона застосовує щодо неї відповідні заходи впливу.

ПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ:

 • 1. За якими ознаками класифікують господарські зв'язки торгівлі з промисловістю ?
 • 2. У чому полягає суспільне значення оптових закупівель товарів?
 • 3. Якими основними принципами керуються під час організації оптових закупівель товарів?
 • 4. Які завдання і структура маркетингового дослідження ринку?
 • 5. Який порядок оперативного планування оптових закупівель товарів на підприємствах?
 • 6. Які основні методи використовуються для прогнозування попиту населення на товари народного споживання і в чому їхня суть?
 • 7. Якими критеріями керуються під час обґрунтування вибору конкретних постачальників товарів?
 • 8. Які форми оптових закупівель використовуються при закупівлях товарів у вітчизняних товаровиробників? Які їх переваги і вади?
 • 9. На обґрунтування яких основних умов договору постачання слід звертати особливу увагу в умовах перехідної економіки?
 • 10. Які особливості закупівель товарів за державні кошти?
 • 11. За яких умов підприємства торгівлі закуповують товари в інофірм?
 • 12. Які розділи містить зовнішньоторговельний контракт купівлі-продажу товарів ?
 • 13. Які документи оформляються при укладенні і виконанні зовнішньоторговельного контракту?
 • 14. Яке значення мають господарські зв'язки торгівлі з промисловістю для економіки держави?
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші