Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський та податковий облік: Первинні документи та порядок їх заповнення
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Документальне оформлення операцій із МШП

До малоцінних і швидкозношуваних предметів, що включаються в запаси, належать предмети, що використовуються протягом не більше одного року або нормального операційного циклу, якщо він триває більше року. Одиницею обліку МШП, як і інших запасів, є їхнє найменування або однорідна група.

Оформлення надходження МШП на підприємство, облік їхнього руху на складі проводяться так, як і інших запасів. Видача малоцінних предметів (інструментів, пристроїв, спецодягу) зі складу в експлуатацію — в інструментальні комори цехів, виробництв, у підзвіт начальникам дільниць, відділів, здійснюються оформленням накладної на внутрішнє переміщення типової форми № М-11 (табл. 5.15).

Вартість МТТТГТ, переданих в експлуатацію, списується з балансу. З метою забезпечення їх цілості необхідно організувати оперативний облік у кількісному вираженні за місцями експлуатації протягом терміну їхнього фактичного використання.

Операції з обліку руху МШП, що знаходяться в експлуатації, оформляються документами, затвердженими наказом Мінстату України "ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ТИПОВИХ ФОРМ ПЕРВИННИХ ОБЛІКОВИХ ДОКУМЕНТІВ З ОБЛІКУ МАЛОЦІННИХ ТА ШВИДКОЗНОШУВАНИХ ПРЕДМЕТІВ" від 22.05.96 р. № 145:

  • — № МШ-1 "Відомість на поповнення (вилучення) постійного запасу інструментів (пристроїв)";
  • — № МШ-2 "Картка обліку малоцінних і швидкозношуваних предметів";
  • — № МШ-3 "Заявка на ремонт або заточення інструментів (пристроїв)";
  • — № МШ-4 "Акт вибуття малоцінних і швидкозношуваних інструментів";
  • — № МШ-5 "Акт на списання інструментів (пристроїв) і обмін їх на придатні";
  • — № МШ-6 "Особа картка №_обліку спецодягу, спецвзуття і запобіжних пристроїв";
  • — № МІІІ-7 "Відомість обліку видачі (повернення) спецодягу, спецвзуття і запобіжних пристроїв";
  • — № МШ-8 "Акт на списання малоцінних і швидкозношуваних інструментів".

При цьому форми № МШ-1 і МШ-5 застосовуються на тих підприємствах, де оперативний облік і контроль за рухом МШП, що знаходиться в експлуатації (у виробництві), здійснюється методом обліку обмінного (оборотного) фонду.

Розрахунок необхідного обмінного (оборотного) фонду МШП цеху, окремого виробництва (допоміжного, обслуговуючого), дільниці, обмінних інструментальних комор проводиться, як правило, планово-виробничим відділом підприємства, виходячи з обсягу і виду продукції, що виготовляється, застосування необхідних при цьому інструментів і терміну їхньої служби.

Інші названі типові форми обліку МШП можуть бути застосовані на всіх підприємствах, включаючи і підприємства, що ведуть облік за методом обмінного (оборотного) фонду (у сполученні з формами № МШ-1 і № МШ-5).

Відомість на поповнення (вилучення) постійного запасу інструментів (пристосувань) (типова форма № МШ-1)

Відомість форми № МШ-1 (табл. 5.16) застосовується для обліку зміни запасу інструментів (пристосувань) у цехових інструментальних коморах на тих підприємствах, де облік інструментів (пристосувань) в експлуатації ведеться за методом встановлення постійного запасу (норми) обмінного (оборотного) фонду.

Таблиця 5.16

Відомість на поповнення (вилучення) постійного запасу інструментів (пристосувань) (типова форма № МШ-1)

Відомість складається в двох екземплярах начальником цеху і начальником планово-виробничого відділу при необхідності зміни норми постійного запасу інструментів (пристосувань).

Один екземпляр відомості знаходиться в планово-виробничому відділі, що займається розрахунком розміру обмінного (оборотного) фонду, другий — у цеху.

Дані відомості вносяться в картки складського обліку матеріалів типової форми № М-12 (табл. 5.8) інструментально-роздавальної комори. У картках форми № М-12 оперативний облік ведеться за видами інструментів.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші