Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Товарознавство arrow Товарознавство продовольчих товарів
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Теліптерис болотяний

Телиптерис болотный

Родина теліптерисові

Ця невисока, декоративна папороть зроста на болотах, у вільшняках Полісся та Лісостепу України. Теліптерис - багаторі на рослина (20-60 см заввишки) з тонким, повзучим, чорнуватим кореневищем. Листки поодинокі, на довгих ламких черешках, віддалені один від одного. Пластинки їх двічіпірчасті, в обрисі - видовжено-ланцетні; окремі частки - лінійно-ланцетні або трикутно-серцевидні із загорнутим краєм. Розмножується спорами, що утворюються в спорангіях, які зібрані купками (сорусами) на нижньому боці листків. Зверху соруси прикривають плівчасті луски нирковидної форми, так звані покрива-льця, що захищають від негоди спорангії зі спорами. Спороносить у червні-серпні. У вільшняках, на вологих місцях, по краях боліт, майже по всій території України зростає інша дуже декоративна папороть - дріоптерис чоловіча. Вона має великі темно-зелені довгасто-овальні двічіперисті ваї, що зібрані в щільний прикореневий лійковидний пучок. Рослина лікарська. Масово збирається на букети, тому потребує дбайливого ставлення.

Тонконіг болотний

Мятлик болотный

Родина злакові

У злакових травостоях вологих заплавних луків, по болотах, берегах водойм тонконіг болотний часто відіграє переважну роль. Це багаторічний нещільнодернистий злак з повзучим кореневищем. Стебло прямостояче або висхідне (30-90 см заввишки), округле, гладеньке з багатьма вкороченими облистне-ними пагонами. Листки лінійні, плоскі, біля основи широкі, до верхівки поступово звужені в тонке вістря, язичок гострий, довгастий. Квітки дрібні, невиразні, біля основи з пасмою білих волосків, у 2-5-квіткових яйцевидно-ланцетних, жовтувато-зелених або блідо-фіолетових колосках, що зібрані у багатоквіткову розлогу волоть з довгими тонкими гілочками. Тичинок три, маточка одна. Цвіте в червні-серпні, запилюється вітром. Плід - зернівка. Тонконіг болотний - одна з кращих дикорослих кормових трав.

На суходільних та особливо заплавних луках зростає інший вид тонконога - тонконіг лучний, що також високо цінується як кормова і пасовищна рослина. Обидва види тонконогів розповсюджені майже по всій Україні.

Хвощ болотний

Хвощ болотный

Родина хвощові

Майже по всій території України, особливо на Поліссі та у північній частині Лісостепу, на болотах, заболочених луках, у вільшняках, по берегах водойм, поодиноко або цілими заростями зростає хвощ болотний. Це багаторічна, з розгалуженим кореневищем рослина. Стебла (15-50 см заввишки) зелені, жорсткі, ребристі, розгалужені, глибоко-борозенчасті з 4-12 випуклими ребрами і невеликою центральною порожниною. Листки редуковані лусковидні, як і гілочки, розміщені кільцями, зрослі в зубчасті піхви. Піхви циліндричні, вгорі лійковидні, зелені, з 4-5 зубцями. Зубці трикутно-ланцетні, гострі, темно-коричневі, з широким білим плівчастим краєм. Бічні гілочки не розгалужені, 5-6-гранні, піхви їх з трикутними зубцями. Спороносні колоски верхівкові, складаються із щитковидних, розташованих кільцями споролистків, що несуть по 5-10 спорангіїв зі спорами. Спороносить у травні-вересні. Часто разом з хвощем болотним зростає близький вид - хвощ річковий. Він відрізняється товстим високим (50-150 см заввишки), темно-зеленим, слаборебристим стеблом.

Цикута отруйна

Вех ядовитый

Родина зонтичні

На болотах, заболочених луках, по берегах річок та озер на Поліссі й Лісостепу України подекуди зростає ця дуже отруйна рослина. Цикута - багаторічна досить висока (50-120 см заввишки) рослина з товстим, порожнистим, почленованим на окремі камери кореневищем. Стебло порожнисте, прямостояче, тонкоборозенчасте, вгорі розгалужене, облистнене, часто з фіолетовим відтінком. Листки чергові, досить великі, довгочерешкові, 2-3-перистороздільні, з лінійно-ланцетними частками. Квітки білі, дрібні, правильні, з подвійною, п'ятичленною оцвітиною, зібрані у верхівкові, багатоквіткові суцвіття

  • - складні зонтики. Цвіте в липні-серпні, запилюється комахами. Плід
  • - двосім'янка. Особливо отруйні кореневища та молоді пагони. Нерідко поряд з цикутою на заболочених луках, болотах, по берегах річок, озер зростає схожа на неї, також отруйна, рослина - вех широколистий з родини зонтичних, що відрізняється щільним, непочленованим кореневищем та відносно широкими, довгасто-ланцетними частками пєристорозсічених листків.
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші