Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Інвестування arrow Інвестування
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Вимоги міжнародних фінансових організацій до бізнес-плану інвестиційного проекту

Формування бізнес-плану інвестиційного проекту залежить від вимог міжнародних фінансових організацій (МВФ, МБРР, ЄБРР), які надають кредити Україні. Для розгляду проектів — претендентів на одержання кредиту необхідно виконати певні умови. Юридичні особи, які бажають скористатися кредитною лінією міжнародних фінансових організацій, мають подати на розгляд щодо прийняття певного рішення на видачу чи відмови в наданні кредиту відповідні документи*27.

*27: {Інвестиційна діяльність: Розробка бізнес-плану інвестиційного проекту з залученням коштів іноземного інвестора: Методичні рекомендації. – Суми: Ініціатива, 1998. – 34 с.}

Для підтримки та розвитку середнього й малого бізнесу з недержавною формою власності існують загальні рекомендації з розробки бізнес-планів інвестиційних проектів, запропоновані для використання банками України, які беруть участь у кредитуванні проектів за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій. Далі ці вимоги розглянуті на прикладі ЄБРР*28.

*28: {Там само. }

Юридична особа подає на ім'я керівника установи банку такі документи:

  • — заяву на одержання кредиту (додаток Б);
  • — інформаційний лист, облікову картку позичальника (відповідно додатки В, Г до заяви);
  • — картку відповідності клієнта й проекту критеріям ЄБРР (табл. 8.1) та банку країни. НБУ визначає банк України, через який буде відбуватися фінансування юридичної особи, а саме надання кредиту;
  • — за відповідності зазначеним щодо клієнта та проекту критеріям ЄБРР — пакет документів для кредитної оцінки (додаток Д).

Таблиця 8.1. Картка відповідності клієнта (одержувача позики) та проекту критеріям ЄБРР

Найменування одержувача позики__________________________________

№з/п

Критерій

Вимоги ЄБРР

Аналіз одержувача позики

1

2

3

4

1

Кількість працівників

Не більше 500 осіб

2

Частка недержавної власності, %

Не менше 50

3

Допроектні активи (за винятком вартості споруд, будівель та земельних ділянок)

Не більше 2,5 млн дол. США

4

Співвідношення займаних і власних коштів (з урахуванням кредиту ЄБРР)

Не більше ніж 70 : 30

Кредит

5

Сума (враховуючи 1 % комісійних), дол. США

Від 50 тис. до 2,5 млн

6

Термін

  • 6.1. Короткостроковий — від 6 до 12 міс.
  • 6.2. Довгостроковий — до 5 років

Закінчення табл. 8.1

1

2

3

4

7

Забезпечення

  • 7.1. Вартість застави не менше 120 % від основної суми боргу та відсотків
  • 7.2. Залежно від виду забезпечення та ступеня ризику проекту

Сума, дол. США

Відсоток від основної суми боргу та відсотків

Проект

8

Вартість, дол. США

Від 75 тис. до 4 млн

9

Внесок позичальника у проект

Не менше 30 % від вартості проекту

Сума, дол. США

Підпис керівника

Підпис головного бухгалтера

Дата М. П

Проекти можуть прийматися від офіційних посередників підприємства або від юридично уповноважених представників клієнта. В процесі аналізу пакета документів у разі необхідності працівники банку надають консультації щодо його доопрацювання .

Умови кредитування. За рахунок коштів ЄБРР обраний банк України кредитує проекти підприємств тільки з недержавною формою власності або приватизовані підприємства.

Кредитні кошти використовуються для придбання товарів та оплати послуг іноземного походження виключно для довгострокового (до б років) фінансування засобів виробництва та пов'язаного з ним збільшення нормативного оборотного капіталу; короткострокового (до 1 року) фінансування експортних контрактів; короткострокового (до 1 року) фінансування витрат на імпортовану сировину та запасні частини; фінансування лізингу.

Виплати можуть здійснюватись також українськими постачальниками в національній валюті, якщо їх товари чи послуги мають закордонне походження.

Кредитні кошти не спрямовуються на фінансування проектів, пов'язаних з виробництвом чи постачанням зброї або з іншою військовою діяльністю, функціонуванням казино або іншими видами грального бізнесу; виробництвом чи постачанням тютюнових виробів або алкогольних напоїв із вмістом алкоголю понад 15 %; будь-якою діяльністю, зазначеною у переліку заборонених видів виробництва Екологічних директив ЄБРР, що забруднюють навколишнє середовище; будівництво житлових споруд.

Максимальна відсоткова ставка за кредитом становить Libor + 8 % річних. Оскільки останнім часом ставка Libor коливається у межах б—6 % річних, рекомендується застосовувати для розрахунків відсоткову ставку в розмірі 14 %. Крім того, одноразово сплачуються комісійні за надання кредитної лінії в обсязі 1 % від суми кредиту. Ці комісійні враховуються в загальній сумі кредиту.

З метою більш ефективного управління кредитним ризиком, як правило, банк України (далі — банк), через який фінансується проект, застосовує щомісячний графік погашення основної суми боргу та сплати відсотків. Виняток можуть становити проекти, надходження коштів від реалізації яких має нерівномірний або сезонний характер, а також за умови відсутності на підприємстві альтернативних джерел погашення боргу. Якщо цього вимагає специфіка інвестиційного проекту та фінансове становище підприємства — одержувача позики, банк може надати відстрочку погашення основної суми боргу до 2 років.


 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші