Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Маркетинг arrow Маркетинг соціальних послуг
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Цінова політика в сфері маркетингу соціальних послуг

Ціна - це сума, яку споживач повинен заплатити, купуючи продукт. Встановлюючи ціну, організація також визначає кількість зусиль, необхідних їй для того, щоб досягти беззбитковості та допустимого рівня фінансового ризику. Ціна на продукт не може встановлюватися за єдиною простою формулою, а є результатом багатьох компромісів. Важливого значення набуває контроль за ціновою змінною. Цілі розподіляються на чотири основні категорії: 1) пов'язані з прибутками;

2) пов'язані з продажами; 3) пов'язані з конкурентною рівновагою; 4) корпоративним іміджем.

Одним із способів встановити ціни є розрахунок доходу на інвестиції якого хоче досягти компанія. Цей показник обчислюють, поділивши суму інвестованого капіталу на прибуток. Однією з цілей може бути збільшення частки компаній на ринку. В секторах, де існує сильна конкуренція, а споживачам все одно, яку марку купувати, ця стратегія може призвести до тотальної цінової війни, яка, зрештою, виявиться вигідною лише споживачам.

У секторах, які перебувають на стадії зрілості свого життєвого циклу, компанії інколи самі схильні підтримувати конкурентну рівновагу й уникати цінових війн. У такому разі конкуренти в межах цього ринку встановлюють ціни, орієнтуючись на лідера, а щоб зберегти свою частку на ринку, розробляють стратегії, пов'язані з іншими змінними маркетингового міксу. Компанія може встановлювати ціни відповідно до іміджу, який вона хоче створити. Фірма, яка бажає створити імідж якості, встановлює відповідні ціни; звичайно, поставлені ціни будуть досягнуті лише за умови, що ціна узгоджується з рішеннями стосовно інших змінних маркетингового міксу, а споживач сприймає цю ціну так само, які виробник.

Методи ціноутворення

  • 1. Метод, орієнтований на споживача. Згідно з теорією традиційного маркетингу, найкраща ціна - це ціна, яку готовий платити споживач. Фактично споживач є останньою інстанцією в оцінці всіх дотичних до ціни питань. Ціна, нижча від тої, яку готовий платити споживач, означає втрату потенційних прибутків; ціна, вища від тої, яку готовий платити споживач, може призвести до реального скорочення платежів. Найнадійніший спосіб дізнатися про ціновий поріг - це запитати в самих споживачів.
  • 2. Конкурентний метод. Обираючи цей метод, компанія встановлює ціни на свою продукцію, відповідно до цін конкурентів. Тут не потрібні маркетингові дослідження, тому такий метод є простим і недорогим. Проте необхідно стежити за цінами на ринку, щоб швидко реагувати на зміни цінової політики конкурентів.
  • 3. Витратний метод. Витратний метод - це простий метод, що передбачає встановлення такої ціни, яка дозволяє виробникам отримувати справедливий прибуток. Для визначення ціни таким способом потрібно обчислити собівартість одиниці продукції, а потім додати норму прибутку.

Приймаючи рішення про встановлення ціни на культурні продукти, менеджер з маркетингу повинен розглядати не лише вартість виробництва продукту чи послуги, але й витрати на придбання, а також фізичні та психологічні зусилля, затрачені споживачем, включаючи ризик, пов'язаний з покупкою.

Цінова еластичність - це термін, що характеризує взаємозв'язок між встановленою ціною та кількістю (обсягом) товарів, придбаних споживачами. Цінові рішення повинні прийматися з урахуванням цілей, який компанія планує досягти через свою стратегію ціноутворення. Загалом виділяють чотири основні цілі: прибутки, збут, конкурентна рівновага та корпоративний імідж. Існує кілька методів ціноутворення: з урахуванням реакції клієнта; на основі цін конкурентів та за витратним методом. Існує також цілий набір стратегій зниження цін: функціональне зниження цін, зниження цін відповідно до кількості купленого товару, сезонні зниження цін, гарантовані знижки та компенсації.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші