Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Менеджмент arrow Ділова кар'єра
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Секретарки

У кожного начальника, який шанує себе, є секретарка. Історично склалося, що функцію секретаря начальника у абсолютній більшості випадків виконують представниці кращої половини людства. Оскільки жінки є істотами капризними і такими, поведінку яких передбачити важко, то навіть наймудріший начальник не до кінця знає, які саме процеси відбуваються у голові його секретарки і як йому потрібно з нею поводитись.

Якщо читач думає, що автор цих рядків не знає анекдотів про взаємини начальника і секретарки, - то він глибоко помиляється. Про це мова йтиме в іншій, а не у цій, книжці.

Вирізняють три основні види секретарок.

o Ділова жінка. Це майже ідеальний варіант, навіть для найвимогливіших начальників. Вона розумна, гарненька, ввічлива і привітлива. Ніколи не запізнюється. Виконує свою роботу професійно - кваліфіковано і швидко. Завжди стильно одягнена. Віддає перевагу тому, щоб її величали "референт" або "офіс-менеджер".

З нею спілкуватися - досить легко. Завжди бажано, навіть начальнику, підкреслювати її професіоналізм і крайню необхідність у ній. Не слід лише грубо до неї підлещуватися. Хоча вона і жінка, але ж розуміє, що те робиться нещиро. Розмовляйте з нею на рівних. Не забувайте "індексувати" її зарплату, бо вже не один ваш щирий друг кинув на неї оком і хотів би переманити до себе.

  • o Божа кульбабка. Російською мовою це - "божий одуванчик". Така секретарка, як правило - особа віку, який встановити важко. Любить побазікати. Розсіяна і безмежно наївна. На роботі одним із своїх обов'язків вважає гортання модних журналів. На почесному місці у неї знаходяться такі важливі заходи як наведення манікюру і підфарбування губ. Може демонструвати мистецтво в'язання. Рідко хто з нею може позмагатися щодо тривалості телефонних розмов. У випадку необхідності, може виконати практично будь-яке завдання напівдержавного значення. До такої секретарки слід звертатися "Оленочка", "Марусенька". Ніколи не можна на неї підвищувати голос. Плачів буде-не обберешся. Валер'янка у такому випадку знадобиться не лише секретарці, але і її начальнику. На свята такій секретарці слід дарувати шоколадку і квіти. За це вона буде щиро віддана своєму начальнику аж до свого звільнення.
  • o Лоліта. Це, як правило, студентка - заочниця або дівчина, що вже неодноразово провалювалася, вступаючи на навчання до вузу. Вона є дитям, якого зла доля занесла у світ дорослих людей. Вона ще нічому кепському навчитися не встигла. Це ж саме можна сказати і про добрі справи. Кожного разу здригує плечима почувши слова "факс". Друкує, але одним пальцем. Зате з багатьма помилками. На щастя для начальника, та й для свого особистого щастя, вона на цій посаді довго не затримується, оскільки врешті - решт вступає до вузу, під час навчання у якому може рішуче піти у декретну відпустку. Заміжжя для цього вирішальної ролі не відіграє. Поки ж така дівчина перебуває на посаді секретарки, потрібно триматися від неї якомога далі. Боже спаси сприймати серйозно дитяче кокетство секретарки. У радянські часи партія відбирала за це партійний квиток. У наші ж часи можна нажити собі славу розбещувача неповнолітніх і перекреслити собі дорогу до посади Президента України, навіть, за наявності довідки про імпотенцію. З Лолітою начальнику слід поводити себе як батькові з дочкою. Слід нескінчено давати їй поради, бо вона їх негайно ж забуває. Нагадуйте, щоб вона віталася з відвідувачами офіса. Бажано, щоб вітання лунали зрозумілою їм мовою і жестами.

Терпіть! Пам'ятайте, що Ісус Христос теж терпів. Тим часом підшукайте секретарку, яка б, можливо, не вписалася у описані вище типи, але в образі якої сповнилися б мрії вашого дитинства.

Системні адміністратори

За результатами дослідження, виконаного порталом Superjob. ru, на початок весни 2008 р. 96% претендентів на посади системних адміністраторів були чоловіками.

Спеціалісти із зв'язків з інвесторами

Міністерство охорони здоров'я і соціального розвитку Росії внесло до кваліфікаційного довідника посад керівників, спеціалістів та інших службовців позицію "спеціаліст із зв'язків з інвесторами" (Investor Relations). Сталося це 29 квітня 2008 р. Цей день вважається днем народження нової спеціальності. Про це повідомила виконавчий директор. Асоціації розвитку фінансових комунікацій і зв'язків з інвесторами Ольга Ринк.

Сурдоперекладачі

Тому, хто не знає цього страшного і, разом з тим, шанобливого слова пояснюємо: це - перекладач для глухонімих. Вважається, що така професія є однією з найбільш небезпечних у світі. До такого висновку дійшли дослідники з Рочестерівського технологічного інституту (США). Перекладач з мови глухонімих зазнає серйозних фізичних навантажень та психологічного стресу. Ризик отримати ушкодження кисті у сурдоперекладачів на 19% перевищує ризик у представників інших професій.

Юристи

За даними щорічного рейтингу журналу "Forbes", оприлюдненого у травні 2008 р., юристи у США за розміром щорічних доходів посідали 17-е місце. Їх пересічний річний заробіток складав

118,3 тис.

В Україні попит на юристів 2009 року збільшився, порівнюючи з початком року. Зростанню попиту на правників сприяли такі чинники:

  • o кількість звільнень працівників зросла на 10-15%, що потягло за собою кількість позовів звільнених до компаній - роботодавців і це спричинило потребу останніх у юридичному захисті;
  • o невидача банками депозитів призвела до того, що вкладники все частіше почали вимагати через суд повернути їм гроші і брали собі надопомогу правників;
  • o зростання банкрутств підприємств в умовах кризи спонукала їх потурбуватися про юридичне супроводження.

Оплата праці юристів у першому кварталі 2009 р. пересічно складала 3,5-6 тис. грн. щомісячно.

Інші професії

Весною 2008 р. американський журнал "Forbes" оприлюднив перелік найвище оплачуваних професій у США. На останньому

25-му місті знаходилися фінансові менеджери з пересічною щорічною зарплатою 106,2 тис. доларів.

Дещо більше від них отримувати інженери - менеджери у промисловості.

Найменше оплачувалася робота кухарів у фаст-фудах та офіціантів. Їх щорічний пересічний доход складав 16,7 тис. Невеликі доходи також мали касири, продавці білетів, дрібний персонал гральних закладів та покоївки.

Журналісти підрахували, що кількість представників 25 найвище оплачуваних професій складала 3 млн чол. Перелік найдешевших професій охоплював 15,6 млн чол.

Влітку 2008 р. журнал "Forbes" оприлюднив рейтинг найменш перспективних професій ХХІ століття. Міністерство США вважало, що майбутне мають ті, хто стане журналістом, радіоведучим та державним службовцем. Потім у списку зазначалися програмісти, робітники промислових підприємств, турагенти, ювеліри та фермери.

Найбажанішою професією у США, за даними журналу "Forbes" станом на літо 2008 р., була професія комерційного представника. Спеціалісти цього профілю щорічно пересічно заробляли 65-75 тис. доларів. Друге місце у рейтингу посідали розробники та дизайнери програмного забезпечення (85-95 тис.). Покоївки замикали трійку найпотрібніших професій. Щорічна пересічна їх платня - 35-45 тис. доларів.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші