Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Фінанси arrow Економіка грошей, банківської справи і фінансових ринків
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Повна модель пропозиції грошей

Застосовуючи аналіз поведінки банку і вкладника, ми можемо тепер записати повну модель пропозиції грошей (МІ), яка має такий вигляд:

МВп - власна грошова маса; ОЬ - дисконтні позички у ФРС.

Наш аналіз пропозиції грошей зосередиться на нижче вказаних дев'яти змінних, які впливають на пропозицію грошей через вплив на грошовий мультиплікатор або грошову масу:

  • 1. г0 - норма обов'язкових резервів.
  • 2. МВп - власна грошова маса.
  • 3. і^ - облікова ставка.
  • 4. Багатство (майно).
  • 5. Незаконна діяльність.
  • 6. Процентні ставки по чекових депозитах.
  • 7. Банківська паніка.
  • 8. Сподівані відпливи вкладів.
  • 9.г - типова ринкова процентна ставка.

Норма обов'язкових резервів (г0), багатство, незаконна діяльність, процентна ставка по чекових депозитах, банківська паніка, сподівані відпливи вкладів і ринкова процентна ставка (і)- це змінні, що впливають на пропозицію грошей через впливи на грошовий мультиплікатор (га), у той час як власна грошова маса (МВп) і облікова ставка (г^)-це змінні, що впливають на пропозицію грошей через впливи на грошову масу (МВ).

Визначники пропозиції грошей

Щоб зрозуміти, як працює модель пропозиції грошей, проаналізуємо, який вплив зміни кожної із названих величин чинять на пропозицію грошей, коли решта обставин залишаються незмінними.

ПОРАДА

Аналіз у цьому і попередніх розділах дозволяє вам глибоко зрозуміти впливи змін цих дев'яти величин на пропозицію грошей. Важливо не просто запам'ятати ці впливи, але використати набуті знання для виявлення реакції пропозиції грошей на зміну кожної змінної.

Норма обов'язкових резервів па чекові депозити (rD)

Якщо rD зростає, то обов'язкові резерви по чекових депозитах збільшуються, і тому той самий рівень резервів не може підтримувати таку ж суму чекових вкладів. Внаслідок нестачі резервів банки повинні скорочувати надання ними позичок, викликаючи зменшення депозитів і пропозиції грошей. Чіткіше пояснення полягає в тому, що підвищення гD зменшує суму мультиплікованого розширення депозитів, що зменшує пропозицію грошей. Якщо гD зменшиться, то відбувається більша мультиплікація депозитів, і пропозиція грошей зросте. Пропозиція грошей перебуває в оберненій залежності від Тр, норми обов'язкових вимог на чекові депозити.

Власна грошова маса (МВn)

Збільшення МВn (як результат купівлі на відкритому ринку) розширює суму наявної грошової маси для підтримки готівки і чекових депозитів, що збільшує пропозицію грошей. Зменшення МВn (як результат продажу на відкритому ринку) зменшує грошову масу, що зменшує пропозицію грошей. Пропозиція грошей перебуває у прямій залежності від МВn, власної грошової маси.

Облікова ставка (іd)

Якщо облікова ставка (і^) зростає, то вартість отримання позички від ФРС так само зростає, а сума дисконтних позичок зменшується. Отже, для підтримки готівки і чекових депозитів буде наявна менша грошова маса, що зменшує пропозицію грошей. Якщо (іd) зменшується, то дисконтні позички у ФРС та грошова маса зростають, і пропозиція грошей збільшується. Отже, пропозиція грошей перебуває в оберненій залежності від (іd).

Багатство

Збільшення багатства розширює попит на чекові депозити більшою мірою, ніж попит на готівку. Тому відношення "готівка - чекові депозити", {С/D}, падає. Внаслідок переходу від готівки, що не зазнає мультиплікованого збільшення, до чекових депозитів, які зазнають такого розширення, загальний рівень мультишгікованого розширення депозитів збільшується, і пропозиція грошей зростає. Якщо розмір багатства зменшується, то {С/D} зростає, загальний обсяг багаторазового розширення депозитів зменшується, і пропозиція грошей зменшується. Пропозиція грошей перебуває у прямій залежності від багатства.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші