Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Менеджмент arrow Ділова кар'єра
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Пошук роботи

Контакти

Підтримання зв'язків з корисним людьми ніколи не було завадою для розумних людей. Такі контакти можуть знадобитися і у процесі пошуку бажаної роботи.

Зустрічалася інформація про те, що понад половини вакансій заповнюється не тими, хто об'єктивно більше підходить для тієї чи іншої роботи, а тими, хто має більше корисних зв'язків. Вислів сталінських часів "Кадры решают все!" вже давно трансформувався у лозунг "Знакомые кадры решают все!" Працевлаштування з використанням знайомства є невидимим ринком праці. Існує він завдяки такому явищу, яке відоме як нетворкинг (networking). Українською мовою це поняття означає "плетіння павутини". Головна мета нетворкинга - знайомство з потрібними людьми. Вони, як правило, рідко зустрічаються поміж ваших

друзів. Плетіння павутини підвищує шанси на знайомство з тими людьми, які можуть виявитися потенційними роботодавцями, підлеглими чи діловими партнерами.

Павутиння не лише павуком, але і людиною створюється поступово. Традиційним способом пошуку нових знайомств є підтримання старих. Регулярне особисте спілкування з родичами, друзями, сусідами, однокласниками збільшує шанси на розширення кола знайомств. Окрім особистого спілкування можна використовувати соціальні мережі та професійні співтовариства. Дехто страхається вв'язуватися у започаткування контактів. Причиною може бути страх спілкуватися з незнайомими людьми. Іншою причиною може бути небажання відчувати себе павуком, для якого люди є своєрідним ресурсом.

Контакти необхідно підтримувати. З друзями слід дружити і робити їм презенти у вигляді невеликих послуг та знаків уваги (поздоровлень з нагоди Дня народження, Нового року тощо).

Накопичувати дані про кожних знайомих слід у певному місці - фізичному чи електронному. Перевірку живучості контактів слід виконувати, принаймні, один раз на рік. "Мертві души" з павутини вилучаються. Користі від них вже немає жодної. Фіксуйте від кого отримали контакт, щоб у випадку необхідності можна було на когось послатися. Якщо є можливість, то накопичуйте і фотографії знайомих, щоб завжди могли сумістити у своїй уяві прізвище з виглядом вашого знайомого. Передноворічний період надає значні шанси для нетворкингу. Найкращий час для нетворкингу - це тоді, коли зв'язки вам не потрібні, бо коли з'явиться потреба у зв'язках, то не буде часу для того, щоб їх наводити.

Поміж компаній зустрічаються й ті, які запрошують майбутніх співробітників на корпоративну вечірку, щоб поспостерігати за їх поведінкою у неформальній обстановці. Такий крок - це своєрідне випробування святом.

Новорічні вечірки слід максимально використовувати для пошуку нових знайомств. Все ж таки пошук роботи не повинен бути головною метою таких вечірок.

Той, хто хоче отримати максимальну вигоду від участі у новорічних корпоративах, має належним чином підготуватися до такої участі. Зокрема, вияснити хто збирається брати участь у корпо-ративі, чи потрібні вам ці люди. У організаторів можна обережно попрохати перелік запрошених та уважно його вивчити.

На захід слід прибути вчасно, на початок збору гостей. У вас буде можливість поспілкуватися з господарями вечірки. Потрібних людей можна виявити простіше поміж невеликої кількості гостей, ніж у повній залі.

Не чекайте поки з вами заговорять. Виявляйте ініціативу. Завчасно продумайте теми для розмов. Продумайте не лише запитання, але і відповіді. Знайте, що візитівки часто допомагають ввічливо закінчити розмову, а закінчити бесіду інколи буває так важко як і почати її.

Якщо соромитеся запропонувати співбесіднику зустрітися після свят та продовжити розмову, то для продовження знайомства можна надіслати йому листа електронною поштою з інформацією, яка його зацікавить.

На швидкий результат розраховувати не слід. Потрібно на нові знайомства дивитися як на інвестиції, що забезпечать доходи у майбутньому.

Пройдіться залою, прислуховуйтеся до розмов у групах гостей та приєднуйтеся до тієї групи, тема бесіди якої вас цікавить.

В одному з фільмів, здається за участю Георгія Папанова, корисні люди називаються "нужники" (це - скорочення від "нужные люди").

Місцями для заведення корисних знайомств можуть бути на рідній Україні не закутки, де збираються бомжі, а конференції, виставки, презентації, семінари. Знайомитися можна за чашечкою кави, у тренажерній залі, за чаркою горілки. Тобто там, де Бог послав.

Слід налаштовуватися на те, що певна частина контактів може виявитися ефемерною. Інші ж можуть принести користь.

Якщо є бажання отримати від когось візитівку, то потрібно передбачити необхідність вручення своєї. Потрібно виготовити комплект своїх візитівок та мати їх при собі. Візитівка має створювати належну уяву про рід вашої діяльності. Візитівки бажано мати завжди при собі.

Якщо у вашого співбесідника не виявилося візитівки, то запропонуйте йому заповнити карточку-пустушку, яка у вас має неодмінно бути. Врешті-решт його дані можна записати у блокнот чи інший нотатник.

Наступного дня слід зателефонувати вашому новому знайомому або надіслати листа електронною поштою. Якщо у вас є корисна ідея, яка може зацікавити Вашого партнера, то доцільно йому про неї розповісти. Можливо перед тим, як кожна ідея розкривається, потрібно укласти договір про конфіденційність. Охорона секретів виробництва у навчальному посібнику Центру учбової літератури "Регулювання зовнішньоекономічної діяльності" (за ред. І. І. Дахна. - К: Центр учбової літератури, 2009. - 472 с.) висвітлена із залученням багатого і цікавого матеріалу. Повторювати його у цьому посібнику було б недоречно.

Якби у світі не було комп'ютерів, то можна було б створювати базу даних потрібних людей на паперових носіях (простіше кажучи - картотеку). Оскільки вже створено комп'ютер, то доречніше формувати електронну базу даних. Вона, щонайменше, має зберігати номери телефонів, електронну пошту, рід діяльності і дати народження ваших знайомих, які можуть виявитися партнерами.

Навчіться не лише розповідати, але й слухати. Контакти із знайомими мають бути взаємовигідними. Доцільно ділитися з ними інформацією, якою володієте, якщо хочете, щоб потрібною інформацією поділилися з вами. Взаємообмін інформацією розглядається як своєрідний інтелектуальний бюджет.

Не забувайте постійно підтримувати свої зв'язки, інакше вони губляться. Час лікує не лише хвороби, а й сприяє втраті контактів. Знайомим слід надсилати вітання, ділові пропозиції та все інше, що дозволяє розвивати взаємини.

Пошук роботи через Інтернет можна виконати швидко, зручно та безплатно. Для цього достатньо грамотно скласти резюме та вдало його прилаштувати.

Тим, хто хотів би збільшити свої шанси на успіх, фахівці рекомендують дотримуватися наступних правил.

В Інтернеті нині є безліч порталів, що стосуються пропозиції роботи.

Для її пошуку потрібно у належних графах ввести назви посад, що цікавлять, сферу діяльності, місто, в якому хотілося б працювати. Якщо ви знаходите пропозиції, що зацікавили вас, то на їх адресу потрібно надіслати резюме або зателефонувати, або ж зробити одне та інше. Маслом каші не зіпсуєш.

Фахівці радять не зупинятися на одному порталі, а попрацювати з кількома порталами. Монополізм завжди і скрізь був шкідливим.

Окрім простого пошуку, на сайті обов'язково рекомендують залишити резюме. У такому випадку шукати будете не лише ви, а й вас будуть шукати. Не лише співробітники шукають роботу, але і робота шукає для себе працівників.

Якщо є можливість і бажання то варто підписатися на розсилку. Не варто обмежуватися пошукачами. Поміж сайтів з пошуку роботи є такі, котрі пропонують підписатися на щоденне або щотижневе розсилання інформації зі спеціальностей, які вас цікавлять. Скориставшись цією послугою, ви одержуєте можливість абсолютно безплатно знати про всі вакансії, які створюються.

Не завадить в Інтернеті зробити свою сторінку, блог або портфоліо з інформацією про ваш досвід роботі. Кажуть, що такий крок є ефективнішим, порівнюючи з простим розсиланням свого резюме.

Блогінг вважається гарним інструментарієм для пошуку роботи. У блозі можна відобразити зміст і значення вашого професійного досвіду та освіти. Зазначимо далі низку правил для ефективного блогінгу.

  • 1. Розпочинайте з теми, яка викликала у вас жагучу зацікавленість. Тема має стосуватися пошуку роботи.
  • 2. Необхідно сконцентруватися на коротших і частіших записах в блог. Ваша мета - продемонструвати знання предмета. Робіть посилання на прочитані вами статті, діліться своїми думками.
  • 3. Дайте можливість виявитися вашому авторському голосу. Гарні блоги відображують точку зору автора, демонструють спрямованість його думок, а також ставлення до теми, що обговорюється. Не слід забувати про граматику і синтаксис. Помилки не допускаються. Пам'ятайте, що блог - це чудовий спосіб продемонструвати, що ви вмієте писати і думати ясно, чітко та коректно.
  • 5. Публікуйте новий запис у блозі щонайменше один раз на тиждень. Краще, якщо це відбуватиметься двічі чи тричі на тиждень.
  • 6. У блозі потрібно зазначити контактну інформацію. Зазначивши свої контакти, ви надаєте потенційним роботодавцям зручний і легкий спосіб зв'язатися з вами.

Фотографи, журналісти, дизайнери, письменники можуть помістити в Інтернеті приклади своїх готових робіт. Не виключається, що сторінка приведе до вас роботодавця. Сторінка додасть вам іміджу в очах потенційного роботодавця.

Здавна відомо, що краще мати 100 друзів, ніж 100 рублів. У пошуках роботи вам можуть надати допомогу ваші родичі та друзі. Їм також слід повідомити, що шукаєте роботу і яку саме. Зробити це можна за допомогою Інтернету. Електронною поштою їм слід надіслати ваше резюме, портфоліо, посилання на сторінку в Інтернеті. Хай працює і цей інструментарій пошуку роботи. Вода греблі рве, але ж не тече під лежачий камінь. Найпопулярнішими сервісами "Інтернету" стали соціальні мережі. Там можна знайти всіх, з ким ви коли-небудь вчилися, служили або працювали. Поміж мереж є й "Однокласники". Фахівці застерігають, що й цей, на перший погляд некривдний сервіс, має свої підводні рифи...

По-перше, після реєстрації на сайті повідомлення про ваш візит одержують всі колишні однокласники, у тому числі й ті, у чий профайл ви не заглядали. Після цього вас розпочинають закидати листами, навіть ті, з ким ви не хотіли б спілкуватися. Вам у друзі можуть записуватися зовсім незнайомі люди, а потім надсилати листи з пропозицією познайомитися ближче. Пам'ятайте, що усунути профайл вже неможливо.

Нині багато банків та колекторських агентство використовують практику пошуку недобросовісних боржників, використовуючи для цього соціальні мережі. Більшість неплатників, що реєструються на подібних сайтах, навіть, не підозрюють, що колектори будуть шукати їх і там. Отже, всім варто подумати про доцільність участі у соціальних мережах.

17 квітня 2008 року в Україні стартувала перша соціальна мережа "Ргоіео" Її робота побудована на основі професійних контактів. Зареєструвавшись на сайті profeo.com.ua, можна не лише обмінюватися досвідом з колегами, але й отримувати поради, що стосуються роботи.

Шукати роботу слід цілеспрямовано, а не хаотично. Доцільно скласти перелік компаній, де ви б хотіли працювати та й діяти за правилом: "Вода камінь точить". Докладіть зусиль до того, щоб вийти на керівників фірм чи менеджерів з підбору персоналу та поспілкуватися з ними щодо працевлаштування. Якщо в них немає вакансій, слід надіслати їм свої резюме з контактною інформацією. Це може стати у нагоді, якщо вакансії з"являться.

Як правило, великі організації не використовують загальнодоступних і безплатних поштових серверів. За адресою електронної пошти можна вирізнити солідну компанію від невеликої фірми чи аферистів.

Отже, не забуваймо, що комп'ютер та Інтернет потрібні, передусім, не для пошуку "порнухи". Вони є чудовим інструментарієм пошуку гідного місця працевлаштування.

Розширюється сфера використання мобільного зв'язку. Нерідко в оголошеннях про вакансії зазначається номер мобільного телефону замість звичного стаціонарного номера. За традицією багато шукачів роботи з недовірою ставляться до встановлення контактів за допомогою мобільного телефону. Їм здається, що стаціонарний телефон є кращим. Роботодавці ж стверджують, що мобільний телефон роботодавця е, навіть, кращим для шукачів роботи, оскільки за ним вони завжди можуть зателефонувати.

У лютому 2007 року повідомлялося, що фахівці Луганського центру зайнятості запропонували безробітнім новий спосіб підбору вакансій. Пошук здійснюється за допомогою више.

Ціна послуги дорівнює вартості повідомлення, встановленій вашим оператором зв'язку. Цей спосіб пошуку роботи економить час. Для того, щоб дізнатися про нові вакансії, потрібно лише мати мобільний телефон.

Працює пошук за такою схемою. Власник мобільного телефону надсилає коротке повідомлення на відповідний номер центру зайнятості.

В діалоговому режимі окреслює свої побажання щодо вакансій. Йому пропонують варіанти роботи з телефонами і адресами.

Вибираючи роботодавця, слід звертати увагу на стиль оголошення про вакансію. Серйозні компанії чітко зазначають критерії, які висуваються до претендентів на заміщення посади. Якщо ж в оголошенні йдеться про те, що потрібний працівник віком від 18 до 50 років, пропонується висока заробітна плата, міститься обіцянка навчити всьому під час роботі - то це те, що відоме як "лохотрон".

Серйозні компанії включають в опис вакансії чималу добірку інформації про себе. Зазвичай зазначають контактний телефон, а також адресу електронної пошти і сайт. Це надасть змогу шукачеві роботи достатньо повно ознайомитися з діяльністю компанії.

Дізнайтеся скільки реально ви можете коштувати нині на ринку праці. З цією метою читайте описи всіх цікавих для вас вакансій. Звертайте увагу на навички, досвід роботи, що їх вимагають роботодавці. Зрозуміло, дивіться і на пропоновану зарплату.

Далі стисло познайомимося з двома структурами, які шукають роботу та тих, хто її виконуватиме. Як співалося колись у пісні: "Мы выбираем, нас выбирают..."

Агентства з працевлаштування підшукують роботу за запитами шукачів на працевлаштування. Рекрутингові фірми виконують замовлення роботодавців. Агентства - це пропозиція робочої сили, рекрутингові фірми - це попит на робочу силу. У першому випадку послуги сплачує той, хто шукає роботу. У другому - той, хто шукає кадри.

Агентства з працевлаштування за певну плату вносять резюме у свою базу даних, розміщують його в Інтернеті, проводять підготовку до співбесіди з роботодавцем, надають інформацію про наявність вакансій, надають допомогу у складанні резюме.

Агентства й рекрутингові компанії - це своєрідні свахи.

Насамкінець підрозділу - про пошук роботи через знайомих.

Справжнього професіонала, а ще й окрім цього, людину з позитивним складом характеру, знайти непросто. Часто допомогу кадровикам у пошуку потрібних працівників надають співробітники компанії. Рекрутинг "за знайомством" користується популярністю на Заході. Його люблять у США. Значна частина працівників отримує свої робочі місця за рекомендацією співробітників відповідних фірм.

Цей спосіб пошуку кадрів має певні переваги. Люди, які влаштовуються у компанію за рекомендацією своїх знайомих, як правило, мали роботу і до цього, але хотіли досягти на новому місці те, чого ще не мали на попередньому. Ті, хто рекомендує шукача роботи, вже знають специфіку діяльності своєї фірми та те, хто саме потрібен їй. Існує значна гарантія, що рекомендуються лише ті кандидати, які максимально відповідають встановленим критеріям. Ті, хто рекомендує, не зацікавлені підсовувати у компанію "кота у мішку". Як свідчить досвід, ті фахівці, які працевлаштовуються за знайомством, швидко і гарно адаптуються до роботі у компанії і успішно роблять у ній собі кар'єру.

Цей метод дозволяє компаніям швидко знаходити потрібних працівників. Тим, хто рекомендує, у компаніях часто виплачуються преміальні (бонуси). Такі затрати є все ж таки меншими, ніж плата за послуги рекрутингових агентств. Працівник, який рекомендує прийняти на роботу свого знайомого, бере на себе певну частину відповідальності за професійні та особистісні якості свого знайомого. Якщо новий співробітник виявиться зовсім чи дещо не тією людиною, яку обіцяв його знайомий, то не залишиться нічого іншого як сипати попіл на голову і жалкувати за своїм необачним кроком.

Багато людей не хоче працювати в одній фірмі чи організації разом зі своїми знайомими. Особливо ретельно слід зважувати всі обставини, коли рекомендуються знайомі на посаду безпосереднього начальника чи підлеглого. Практичний досвід свідчить про те, що цього краще уникати. В одній особі важко суміщається на-чальник-підлеглий чи підлеглий-знайомий.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші