Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Маркетинг туристичного бізнесу
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Оцінка власної конкурентної позиції туристичної фірми на ринку

Вивчення конкурентів і умов конкуренції у сфері туризму потрібне туристичній фірмі, в першу чергу, для того, щоб визначити, в чому її переваги й недоліки перед конкурентами і зробити висновки для складання фірмою власної успішної конкурентної стратегії й підтримки конкурентної переваги.

Визначення власної конкурентоспроможності фірми є невід'ємним елементом маркетингової діяльності будь-якої туристичної фірми.

Оцінка конкурентної позиції туристичної фірми потрібна для: розробки заходів щодо підвищення конкурентоспроможності; вибору фірмою партнера для організації спільної діяльності; залучення засобів інвестора в перспективний туристичний напрям; складання програми виходу туристичної фірми на нові ринки і створення мережі для просування й продажу турпродукту та ін.

У будь-якому випадку проведення оцінки має на меті: визначити становище туристичної фірми на певному ринку сфери туризму.

Досягнення цієї мети можливо лише за наявності оперативної і об'єктивної методики оцінки конкурентоспроможності.

Найбільш відомі методики оцінки конкурентоспроможності

1) Матричний метод

У основі методики лежить аналіз конкурентоспроможності з урахуванням життєвого циклу туристичного продукту. Суть оцінки полягає в аналізі матриці, побудованої за принципом системи координат: по горизонталі - темпи зростання/скорочення кількості продажу в лінійному масштабі; по вертикалі - відносна частка турпродуктів на ринку. Найбільш конкурентоздатними вважаються туристичні фірми, які займають значну частку на швидко-зростаючому ринку.

Переваги методу: за наявності достовірної інформації про обсяги реалізації метод дозволяє забезпечити високу репрезентативність оцінки.

Недоліки методу: виключає проведення аналізу причин того, що відбувається і ускладнює вироблення управлінських рішень.

2) Метод, що використовує як основний підхід оцінку туристичного продукту фірми

Цей метод базується на міркуванні про те, що конкурентоспроможність туристичної фірми тим вища, чим вища конкурентоспроможність її продукції. Як показник, що оцінює конкурентоспроможність туристичного продукту використовують співвідношення двох характеристик: ціни і якості.

Найбільш конкурентоздатний туристичний продукт, що має оптимальне співвідношення цих характеристик:

Кт=К/Ц, (3.2)

де: К - показник якості туристичного продукту; Ц - показник ціни турпродукту; Кт - показник конкурентоспроможності турпродукту.

Чим вища різниця між споживчою цінністю турпродукту для покупця і ціною, яку він за нього платить, тим вище запас конкурентоспроможності турпродукту для споживача.

Перевага методу: він ураховує найбільш важливий критерій, що впливає на конкурентоспроможність фірми - конкурентоспроможність турпродукту.

Недоліки методу: дозволяє одержати досить обмежене уявлення про переваги і недоліки в роботі фірми, оскільки конкурентоспроможність фірми приймає вид конкурентоспроможності турпродукту й не зачіпає інші аспекти.

3) Метод, заснований на теорії ефективної конкуренції

Згідно з цією теорією, найбільш конкурентноздатними є ті фірми, де найкращим чином організована робота всіх підрозділів і служб. На ефективність діяльності кожної із служб здійснює вплив безліч чинників - ресурсів туристичної фірми. Оцінка ефективності роботи кожного з підрозділів припускає оцінку ефективності використання ним цих ресурсів. В основі методу лежить оцінка чотирьох групових показників або критеріїв конкурентоспроможності.

До першої групи входять показники, що характеризують ефективність управління виробничим процесом: економічність виробничих витрат, раціональність експлуатації основних фондів, досконалість технології виготовлення турпродукту, організацію праці на виробництві.

У другій групі об'єднані показники, що відображають ефективність управління оборотними коштами: незалежність фірми від зовнішніх джерел фінансування, здатність її розплачуватися за свої борги, можливість стабільного розвитку фірми в майбутньому.

До третьої групи включені показники, що дозволяють одержати уявлення про ефективність управління просуванням і продажем турпродукту на ринку засобами реклами й стимулювання.

І в четвертій групі - показники конкурентоспроможності турпродукту: якість турпродукту та його ціна.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші