Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Організація та планування діяльності туристичних підприємств
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Стратегічні альтернативи, що базуються на методі "товар-ринок"

Вибір генеральної стратегії на підприємстві є досить суб'єктивним фактором, тому існує багато методів, що допомагають вибору. В туристичній індустрії застосовуються методи диференційованого виробництва, оформлені в матрицю, де на одній стороні - оцінка перспектив розвитку ринку, а по другій - конкурентоздатності даного продукту.

Матриця можливостей по товарах зв'язує воєдино два необхідних елементи маркетингової суміші для досягнення основної мети - успішного збуту товарів на визначених ринках. Товар-ринок виступає як синтетичне поняття розробленої стратегії, що змінюється в зв'язку зі змінної тенденцій на ринках.

На новому ринку, коли він ще не насичений товарами даного виду, застосовується стратегія, що носить назву "проникнення на ринок". Наступна стратегія розвитку передбачає "розвиток ринку", коли виникають нові напрямки застосування цих товарів або з'являються інші сегменти ринку. За умови насичення даними товарами ринку та нових сегментів підприємство застосовує стратегію "розробки товарів". Завершальною стадією розвитку ринку та товарів на даному ринку є стратегія "диверсифікація", що рятує підприємство від залежності існуючого асортименте.

Матриця товар-ринок заповнюється здобутками відповідних ймовірностей на значення потенційних обсягів продажу. Цей підхід показує, як можливість успішного продажу зменшується при збільшенні розриву між тенденціями виробництва основної продукції та тенденціями, що господарюють на головних ринках. По горизонталі відкладаються назви продукції (існуюча, нова, зовсім нова), а по вертикалі ринки - існуючий, новий, зовсім новий (див. табл. 6.1).

Матриця І. Ансоффа "Продукт - ринок&quot

Рис. 6.1. Матриця І. Ансоффа "Продукт - ринок"

Матриця утворена з 4 полів, які характеризують положення фірми в залежності від поєднання двох факторів (розвиток і оновлення ринку і продукту):

■ Фірма виступає на існуючому ринку з існуючим (старим) продуктом;

■ Фірма виступає на існуючому ринку, але з новим продуктом;

■ Фірма виступає на новому ринку, але з існуючим продуктом;

■ Фірма виступає на новому ринку з новим продуктом. Матриця дозволяє обрати одну з чотирьох альтернативних маркетингових стратегій:

Стратегія глибокого проникнення на ринок рекомендується, коли фірма працює з відомим туристичним продуктом на вже існуючому ринку. Вона ефективна, коли ринок зростає і ще не насичений. Стратегія напрямлена на збільшення об'єму продажу шляхом інтенсивної реклами, різних форм стимулювання збуту і продажів. Повинен спрацювати фактор цінової еластичності попиту на туристичні послуги.

Стратегія розробки продукту рекомендується, коли фірма працюючи на відомому для неї ринку, пропонує нові послуги. Стратегія ефективна, коли нові продукти пропонуються постійним клієнтам, які лояльно ставляться до даного підприємства. Використовуються традиційні методи збуту. Однак необхідно підтримувати маркетингові міро-приємства: активна реклама. Посилення акцій по просуванню нового продукту на ринок, різні методи стимулювання збуту.

Стратегія розвитку ринку повинна дати ефект за рахунок виявлення нових сегментів ринку, де попит був би достатнім для продажу існуючих продуктів і отримання запланованого прибутку.

Стратегія диверсифікації використовується при необхідності розширення сфер діяльності підприємства. Це проявляється в пропозиції нових тур продуктів на ринок.

Вибір тої чи іншої стратегії залежить від ресурсів підприємства і його готовності йти на ризик.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші