Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський та податковий облік: Первинні документи та порядок їх заповнення
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Інвентаризація незавершеного виробництва

Метою інвентаризації незавершеного виробництва є визначення фактичної наявності і комплектності незавершеної продукції на дату інвентаризації, виявлення неврахованого браку, вартість початої обробки сировини і матеріалів у незавершеній продукції для цілей оподаткування.

Достовірне визначення залишків незавершеного виробництва і правильна його оцінка має велике значення для визначення витрат і собівартості готової продукції.

Інвентаризація фактичної наявності незавершеної продукції здійснюється на основі чітко організованого обліку кількості виробів, що запускаються у виробництво і виданої на цю кількість сировини, матеріалів, комплектуючих деталей. Організація такого обліку залежить від характеру виробництва, виду продукції, що виготовляється, споживаних матеріалів, інших характерних ознак виробництва.

Зразкова форма обліку руху незавершеного виробництва у швейному підприємстві наведена в табл.13.14.

Таблиця 13.14

форма обліку руху незавершеного виробництва у швейному пі¬дприємстві

Форма відкривається майстром цеху на кожний фасон виробу і ведеться протягом місяця. Відомість заповнюється у двох екземплярах, один з яких у кінці місяця передається в бухгалтерію.

На підставі даних відомості про залишки незавершеного виробництва на кінець місяця і підрахунку фактичної наявності, а також виявленого браку і недостач складається акт інвентаризації незавершеного виробництва (табл. 13.15).

Таблиця 13.15

акт інвентаризації незавершеного виробництва

Інвентаризація дорогоцінних металів і коштовних каменів

Інвентаризація дорогоцінних металів і дорогоцінних каменів проводиться відповідно до Інструкції ПРО ПОРЯДОК ОДЕРЖАННЯ, ВИКОРИСТАННЯ, ОБЛІКУ ТА ЗБЕРІГАННЯ ДОРОГОЦІННИХ МЕТАЛІВ І КОШТОВНИХ КАМЕНІВ, затвердженої Наказом Мінфіну України від 06.04.1998 р. № 84 (Інструкція № 84).

Інвентаризація цієї категорії цінностей, відповідно до Інструкції № 84, має деякі особливості у формуванні інвентаризаційної комісії, у кількості проведених інвентаризацій протягом року й особливості, пов'язані з унікальністю (видом) цінностей.

Інструкція № 84 не передбачає жодних форм інвентаризаційних описів або актів, але такі форми затверджені Постановою Держкомстату СРСР від 28.12.89 р. № 241 "ПРО ТВЕРДЖЕННЯ ФОРМ ПЕРВИННОЇ ОБЛІКОВОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ДЛЯ ПІДПРИЄМСТВ І ОРГАНІЗАЦІЙ" (табл. 13.16 та 13.17).

Таблиця 13.16

Акт інвентаризації дорогоцінних металів і виробів з них

Таблиця 13.17

Цінності, що надходять при інвентаризації, приймаються інвентаризаційною комісією, передаються матеріально відповідальній особі в підзвіт і вносяться, при цьому в окремий опис.

Інвентаризація розрахунків з покупцями, постачальниками та іншими дебіторами і кредиторами

Фінансовий стан підприємства часто залежить від своєчасності розрахунків між підприємствами. Контроль за станом розрахунків є поточною роботою бухгалтерів. Разом з тим інвентаризація розрахунків на кінець звітного року необхідна для підтвердження достовірності фінансової звітності, з'ясування сум сумнівної і безнадійної заборгованості, нарахування резерву сумнівних боргів.

Відповідно до п. 11.11 Інструкції № 69 "усім дебіторам підприємства-кредитори повинні передати виписки про їхню заборгованість, які пред'являються інвентаризаційній комісії для підтвердження реальності заборгованості. Підприємства-дебітори зобов'язані протягом десяти днів з дня отримання виписок підтвердити заборгованість або заявити свої заперечення".

На практиці досить часто підприємствам-дебіторам направляються акти звірки розрахунків з проханням підтвердити заборгованість або заявити свої заперечення та обґрунтувати їх. Акт звірки складається у двох екземплярах під копірку, що підписуються керівником підприємства і головним бухгалтером (або особами на те уповноваженими), завіряються печаткою (штампом) і направляються дебітору (табл. 13.18).

Таблиця 13.18

Акт звірки дебіторської і кредиторської заборгованості

Підтвердження (відповідь) боржника може бути такого змісту:

  • — "Заборгованість на Вашу користь на суму_ у рядку платежу__підтверджуємо".
  • — " Вказана Вами сума заборгованості нами перерахована на Ваш розрахунковий рахунок №__у__ платіжним дорученням № (реквізити банку) від __20_ р."

За даними аналітичного обліку й актів звірки дебіторської і кредиторської заборгованості (за отриманими від кредиторів актами) центральна інвентаризаційна комісія складає акт інвентаризації розрахунків з покупцями, постачальниками й іншими дебіторами і кредиторами (табл. 13.19).

Інвентаризація дебіторської і кредиторської заборгованості по розрахунках з працівниками підприємства по заробітній платі і підзвітних сумах проводиться щомісяця шляхом видачі розрахункових листів (перегляду розрахунково-платіжних відомостей) і підтвердженням сальдо заборгованості в авансових звітах за підзвітні суми.

Таблиця 13.19

акт інвентаризації розрахунків з покупцями, постачальниками й іншими дебіторами і кредиторами

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші