Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Соціологія arrow Теорія і методика роботи з дитячими та молодіжними організаціями України
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Здійснення профілактичної діяльності в громадських дитячих та молодіжних організаціях

Профілактична робота з членами дитячих та молодіжних громадських організацій необхідна та важлива. Однак більшість організацій не приділяє належної уваги цьому напряму діяльності. Тому взаємодія соціального педагога з організаціями щодо налагодження комплексної, різнобічної, інтегрованої системи профілактичних дій є актуальною і пріоритетною.

Соціально-педагогічна профілактика спрямована на розвиток умінь і формування навичок орієнтації в складній системі соціальних взаємин із метою запобігання відхиленням у психофізичному розвитку та становленні особистості, протиправним діям, нехтуванню здоровим способом життя.

Соціально-педагогічна профілактика - система виховних заходів, які спрямовані на створення оптимальної соціальної ситуації розвитку дітей та підлітків і сприяють прояву різних видів їх активності.

Діяльність соціального педагога передбачає профілактику соціальної дезадаптації, девіантної поведінки членів організації, побутового, дорожньо-транспортного травматизму серед дітей та підлітків, ВІЛ-зараження та СНІДу, інших соціально-небезпечних захворювань.

Загалом профілактична діяльність спрямована на формування у членів організації несприйнятливості до негативних впливів середовища, внаслідок чого вони набувають таких умінь: організовувати і регулювати свою діяльність; адекватно оцінювати власну поведінку, вчинки і погляди оточення; зберігати та реалізовувати у різних, зокрема несприятливих, умовах власні позиції, виходячи із особисто усвідомлених та засвоєних моральних норм і принципів, а не за рахунок зовнішніх сил; протистояти натиску; протидіяти впливам, що суперечать внутрішнім установкам, поглядам і переконанням, активно їх перетворювати; самостійно приймати моральні рішення (М. Окаринський).

Профілактичну роботу здійснюють у різних формах, зокрема в національній скаутській організації України "Пласт" вдаються до таких: масові (лекція (доповідь), дискусія із запрошеними гостями, завдання або вправи); групові ("мозковий штурм", аналіз ситуації, "дослідження ситуації", дискусія, ігри, п'єси і пародії, бесіда, обговорення прочитаної статті); індивідуальні (індивідуальна бесіда, інтерв'ю, складання пластових вмілостей, запитання, підготовка рефератів, ведення "мого зошита здоров'я"); за участю батьків (збори, тематичні вечори, вечори запитань і відповідей, зустрічі родин тощо).

Дослідник профілактики адиктивної поведінки у пластунів Михайло Окаринський наголошує, що не варто відокремлювати інформаційну частину профілактичної роботи від практичної, бо "якщо діти лише познайомляться з інформацією, але не відбудеться її підкріплення впровадженням в особисте життя, вона буде марною". До умов ефективності профілактичної роботи він зараховує такі: слід починати від вступу дитини до організації; охоплення профілактикою вживання всіх груп наркогенних засобів (від простих до складних); розкриття їх шкідливого впливу не загалом, а конкретно, на всі складові діяльності людини та функціонування людського організму; пріоритетність індивідуально-групових тюрм профілактичної роботи; наголошення на негативних наслідках вживання наркогенних речовин, які можуть настати в найближчий час, а не через багато років; виявлення потенційно найменш стійких до вживання наркогенних речовин членів організації (М. Окаринський).

У середовищі громадської організації ефективним є здійснення не лише первинної профілактики (запобігання виникненню у членів організації дефектів і відхилень у психофізичному розвитку чи соціальній поведінці), а й вторинної (запобігання переходу різних порушень у хронічну форму, виникненню вторинних дефектів), третинної (соціально-трудова адаптація осіб, які мають різні дефекти). Залучення до цієї роботи соціального педагога дає змогу не тільки організувати профілактичну діяльність у громадській організації, а й перетворити її на систематичний комплекс дій, спрямованих на членів громадської організації і на цільові групи, з якими ця організація працює.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші