Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Маркетинг туристичного бізнесу
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Програмні засоби та інтегровані системи

Третім найважливішим компонентом маркетингової інформаційної системи є засоби обробки даних. Вони включають програмні засоби, експертні системи і засоби підтримки рішень, а також різні інтегровані системи управління, які дозволяють стандартизувати процедуру схвалення рішень у галузі маркетингу. В результаті, якщо раніше широке коло досить складних завдань могло виконуватися лише кваліфікованими у цій справі фахівцями, то в даний час роботу маркетолога можуть виконувати фахівці суміжних підрозділів. Розподіл бази даних також зміцнює внутрішню зв'язність бізнес-процесів, які забезпечують можливість появи найважливішої маркетингової інформації одночасно в різних підрозділах туристичної фірми.

Інтеграція мікропроцесорів, тобто можливість ухвалювати найважливіші рішення в інтерактивному режимі, забезпечується системою підтримки рішень (СПР). На основі засобів підтримки ухвалення рішень, засобів моделювання і доступу до баз з'являється підстава для ієрархічного їх ухвалення, тоді як сьогодні більшість рішень приймаються менеджерами. СПР дозволяє аналізувати, планувати й контролювати різні маркетингові операції, розглядати різні варіанти рішень і проектувати їх за принципом "що, якщо..."

Нині системи обробки даних не набули достатнього поширення на ринку, оскільки туристичні фірми вважають за краще користуватися стандартними програмними продуктами. Основним фактором підвищення ефективності маркетингової інформаційної системи є здатність інтегруватися в загальний механізм організаційного управління. Тому маркетингові блоки передбачені в більшості інтегрованих систем управління фірмами, які поширені на ринку ("Галактика", "Вітрило", "Еталон" та ін.). Проте в порівнянні з іншими функціональними блоками, такими, як фінанси і бухгалтерський облік, виробництво, кадри, вони слабо пропрацювали й недостатньо інтегровані в загальну систему управління. За оцінкою провайдерів інтегрованих систем маркетингові блоки мають найменший попит і більшість інсталяцій проводяться без них.

Значущість інформації в маркетингу

Застосування методологічних підходів у маркетинговій діяльності туристичних фірм за умов загострення конкуренції на ринку турпродукту вплинуло на оцінку щодо інформації, яка використовується.

У сучасних умовах інформація є основою здійснення успішної діяльності туристичних фірм і у зв'язку з цим виступає важливим стратегічним ресурсом, який, у свою чергу, тісно пов'язаний з іншими ресурсами.

Маркетингова діяльність забезпечує службу стратегічного планування необхідною інформацією, на якій грунтуються розробки цілей внутрішніх підрозділів.

Розуміння інформації як стратегічного ресурсу в процесах розвитку і функціонування туристичної фірми засновувалося на фундаментальних положеннях системного підходу. Він дозволяє розглядати туристичну фірму як систему взаємопов'язаних елементів: людей, структури, технологій, інформаційного забезпечення, орієнтованих на досягнення поставленої мети, розкрити її інтеграційні якості, внутрішні та зовнішні зв'язки. Дотримання одного з принципів системного підходу вимагає від дослідження туристичної фірми як системи, перш за все, на макрорівні, тобто у відносинах з навколишнім середовищем, а потім на мікрорівні, тобто усередині своєї структури. Туристична фірма як складна відкрита система ефективно взаємодіє із зовнішнім середовищем і для нормального функціонування повинна перебуває з ним у стані динамічної рівноваги. Стабільність цієї рівноваги досягається завдяки налагодженню постійного потоку інформації про найважливіші характеристики навколишнього середовища. Відсутність необхідних відомостей в якому-небудь підрозділі туристичної фірми і ухвалення за таких умов рішень призводить до негативних результатів маркетингової діяльності. Рівень та якість обробки інформації, провідні позиції у впровадженні нових інформаційних технологій є ключовими факторами успіху діяльності туристичних фірм і забезпечують високий рівень їх конкурентоспроможності, Туристична фірма має доступ до різноманітної інформації на підставі операцій, які здійснюють суб'єкти через туристичні установи. Завдання маркетингової служби якраз і полягає в тому, щоб забезпечити керівника, відповідального за ухвалення рішення, якісною маркетинговою інформацією.

У свою чергу, використання великих за обсягом інформаційних масивів в управлінні маркетингом, які містять оперативні, актуальні, достовірні та комплексні відомості про внутрішній фактичний стан справ у туристичній фірмі і зовнішньому середовищі та є основою для розробки стратегії і тактики маркетингу. Опрацьовування такої кількості інформації зумовлює також необхідність організації локальних та глобальних інформаційно-обчислювальних мереж, побудови розподіленої системи обробки даних, створення баз даних туристичних фірм, використання сучасних апаратних, програмних, інформаційних і технологічних засобів обробки інформації, найпоширенішим варіантом системного застосування яких є маркетингова інформаційна система (МІС).

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші