Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Маркетинг туристичного бізнесу
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Процес створення бази даних туристичної фірми

Процес створення бази даних туристичної фірми складається із таких етапів (спочатку визначається склад початкової інформації). Початковими джерелами інформації служать такі дані:

  • 1. Замовлення або бронювання (клієнти та їх реквізити, необхідна кількість туристичного продукту, його якість і марка, час його споживання, вид транспорту прибуття, вид взаєморозрахунків);
  • 2. Туристичні фірми та інші посередники, дані про яких формуються на основі як внутрішніх, так і зовнішніх джерел;
  • 3. Прийом, розміщення туристів та надання послуг.

Далі з використанням стандартних програм Excel і Access на основі застосування різних інформаційних фільтрів у режимі діалогу за запитами менеджера можна вирішувати різні типи завдань; визначати структуру потреб за типами туристичного продукту, марками, за географією споживачів, за вартістю, динамікою даних показників. Аналогічні дані можуть бути одержані і про постачальників товарно-матеріальних ресурсів, які необхідні для забезпечення діяльності туристичних фірм.

У туристичному маркетингу також формуються клієнтські бази даних, які стають не просто ефективним маркетинговим інструментом, але одним із основних активів туристичної фірми. Основна інформаційна одиниця клієнтської бази - споживач, який описується за демографічними, економічними, географічними, соціальними і поведінковими ознаками. Конкретний склад ознак залежить від специфіки турпродукту, сфери його застосування і цілей формування даних. Клієнтська база даних дозволяє встановлювати довготривалі відносини із дійсними споживачами, "чутливіше" реагувати на зміну їхніх потреб, пропонувати і рекламувати новітній туристичний продукт, проводити заходи, спрямовані на стимулювання просування та продаж тур продукту, і т.п. Вона також відкриває можливості залучення потенційних споживачів.

Оцінка потреби в інформації

Щоб маркетингова інформаційна система була ефективною, необхідно знайти розумне співвідношення між кількістю інформації, яку менеджери хотіли б одержувати, і кількістю інформації, яка їм справді необхідна і доступна для фірми. Спочатку в туристичних фірмах проводиться опитування менеджерів, щоб з'ясувати, якого роду інформацію вони хочуть одержувати. Є менеджери, які відповідають, що для них не має значення, яка це інформація, головне, щоб її було більше. Але надлишок інформації - це для фірми ще гірше, ніж неякісне обслуговування. Інші менеджери не знають про існування тієї або іншої інформації або про те, що ЇЇ можна одержувати. Наприклад, якщо менеджер не знає про те, що у конкуруючої туристичної фірми існує план запуску наступного року нового туристичного продукту, то він не стане запрошувати інформацію про це. Тому МІС повинна сама спостерігати за маркетинговим середовищем, щоб забезпечувати менеджерів інформацією, яка допомагала б їм у розробці ключових маркетингових рішень.

Іноді фірма не може надати маркетологу необхідну інформацію, тому що та або відсутня взагалі, або недоступна для МІС даної фірми. Наприклад, менеджер туристичної фірми хотів би знати, як конкуруюча фірма має змінити свій рекламний бюджет наступного року і як це може вплинути на розподіл часток ринку в туристичній індустрії. Цілком можливо, що така інформація (у відкритому вигляді) відсутня. Але навіть якщо вона існує, далеко не всяка МІС зможе точно передбачити, як зміна рекламного бюджету туристичної фірми-конкурента позначиться на розподілі часток ринку.

Слід також зазначити, що вартість збору, обробки, зберігання і надання інформації росте дуже швидко. Туристична фірма повинна своєчасно вирішити, чи окуплять переваги від придбання тих або інших даних витрати на їх отримання; правда, і переваги, і витрати не завжди піддаються оцінці. Сама по собі інформація не має ніякої цінності, цінність вона набуває тільки в процесі використання. Часто буває так, що поява нової інформації не впливає на рішення, яке ухвалюється менеджером, і не покращує його або покращує, але витрати на її отримання перевищують прибуток, що одержують. Маркетологи ніколи не повинні керуватись переконанням, що фірмі необхідна будь-яка додаткова інформація. Навпаки, вони повинні ретельно зіставляти вартість додаткової інформації із перевагами, які фірма може одержати в результаті її використання.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші