Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Маркетинг arrow Організація торгівлі
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Розгляд пропозицій

Процедура розкриття тендерних пропозицій відбувається в день, час та в місці, зазначені в тендерній документації, до якої замовником повинні бути допущені всі виконавці, що подали тендерні пропозиції, або їх уповноважені представники.

При цьому перевіряється наявність усіх необхідних документів, передбачених інструкцією щодо їх підготовки, правильність їх оформлення, а також оголошуються присутнім представникам виконавці найменування та адреса кожного виконавця і ціна кожної тендерної пропозиції.

Замовник не повинен ініціювати будь-які переговори з виконавцем щодо внесення змін до змісту поданої тендерної пропозиції, включаючи зміни її ціни та коригування тендерної пропозиції.

Переможець торгів визначається на основі критеріїв оцінки тендерних пропозицій, зазначених у тендерній документації. Такими критеріями оцінки можуть бути: найнижча ціна; строк поставки (виконання); якість, естетичні та функціональні характеристики, екологічна чистота; після-продажне обслуговування; умови розрахунків; можливість економічних переваг, що з'являються у зв'язку з реалізацією тендерної пропозиції; експлуатаційні витрати, пов'язані з використанням завершеного будівництвом об'єкта тощо.

Для оцінки тендерних пропозицій можуть залучатися відповідні експертні організації чи окремі експерти,

Рішення про відміну торгів, а також визнання торгів такими, що не відбулися, публікується в засобах масової інформації і надсилається всім постачальникам (виконавцям) протягом трьох робочих днів з дня його прийняття.

Замовник акцептує тендерну пропозицію, що визнана найкращою. Протягом п'яти календарних днів з дня закінчення торгів переможцю надсилається повідомлення про акцепт тендерної пропозиції і протягом чотирнадцяти робочих днів укладається договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації.

У разі відмови виконавця, тендерну пропозицію якого було акцептовано, підписати договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації, замовник повторно визначає найкращу тендерну пропозицію з тих, строк дії яких ще не минув, за винятком випадків, коли всі тендерні пропозиції було відхилено.

Торги відміняються в разі, якщо на участь у торгах було подано менше від двох тендерних пропозицій.

Торги визнаються такими, що не відбулися, в разі якщо ціна найбільш вигідної тендерної пропозиції перевищує суму, передбачену замовником на фінансування закупівлі чи здійснення закупівлі перестало відповідати державним потребам..

Торги з обмеженою участю

Торги з обмеженою участю застосовуються, якщо:

  • — товари, роботи чи послуги через їх складний або спеціалізований характер можуть бути запропоновані обмеженою кількістю виконавців;
  • — закупівля товарів, робіт чи послуг у зв'язку з їх спеціальним призначенням становить державну таємницю.

Під час проведення торгів з обмеженою участю тендерні пропозиції мають право надавати лише ті виконавці, які запрошені замовником узяти участь у процедурі закупівлі. При цьому кількість запрошених виконавців повинна забезпечити вибір найбільш вигідної пропозиції та конкуренцію, але не менше від двох, яким тендерна документація надсилається одночасно із запрошенням до участі в торгах.

Двоступеневі торги

Закупівля товарів способом двоступеневих торгів застосовується у випадках, коли:

  • — замовник не може скласти конкретний перелік товарів, або якщо для прийняття оптимального рішення про закупівлю необхідно провести попередні переговори з виконавцями;
  • — усі тендерні пропозиції, подані виконавцями на відкриті торги, замовник відхилив через змову виконавців щодо ціни відповідного товару, робіт чи послуг, а також коли виконавці, які подали тендерні пропозиції, не відповідали вимогам, викладеним у тендерній документації.

В оголошенні про здійснення процедури двоступеневих торгів обов'язково зазначаються:

  • — найменування та юридична адреса замовника;
  • — опис предмета закупівлі, у тому числі необхідні його технічні та інші параметри, а в разі, якщо предметом закупівлі є виконання робіт, — їх вид та орієнтовні строки виконання робіт;
  • — перелік критеріїв, що висуваються замовником під час оцінки тендерних пропозицій;
  • — строки та місце подання попередньої тендерної пропозиції.

Строк подання виконавцями попередніх пропозицій установлюється замовником, але не може бути меншим від 30 календарних днів з дня опублікування оголошення про здійснення процедури двоступеневих торгів.

Закупівля товарів через двоступеневі торги здійснюється у два етапи:

на першому етапі всім виконавцям пропонується подавати попередні тендерні пропозиції без зазначення ціни. Тендерна документація при цьому повинна лише передбачати пропозиції щодо технічних, якісних та інших характеристик предмета закупівлі, умови поставки, підтвердження професійної та технічної компетентності виконавців та їх відповідності кваліфікаційним вимогам.

Замовник проводить переговори з будь-ким із виконавців. Після отримання попередніх пропозицій замовник має право внести зміни до тендерної документації щодо технічних вимог та вимог до якості предмета закупівлі чи запропонувати нові характеристики та критерії оцінки пропозицій відповідно закону. Про зміну умов тендерної документації замовник інформує всіх виконавців під час надання їм запрошень до участі у другому етапі торгів;

на другому етапі замовник пропонує виконавцям, попередні тендерні пропозиції яких не було відхилено на першому етапі, надати остаточні тендерні пропозиції із зазначенням ціни.

Виконавці, попередні тендерні пропозиції яких не було відхилено на першому етапі, до участі у другому етапі торгів надають тендерні забезпечення своїх пропозицій у разі, якщо це передбачено тендерною документацією.

Далі процедура двоступеневих торгів проводиться так само, як і процедура відкритих торгів.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші