Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Маркетинг arrow Маркетинг соціальних послуг
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Використання нових інформаційних технологій для підвищення конкурентоспроможності TOB "АПК "Солоха"

Поява нових інформаційних технологій, заснованих на впровадженні обчислювальної техніки, засобів зв'язку, систем телекомунікацій висувають особливі вимоги до фахівців. Від того, наскільки фахівець добре знає і володіє сучасними засобами комп'ютерних технологій та методами рішення управлінських задач, в кінцевому рахунку залежить ефективність функціонування підприємства в цілому.

З упровадженням нових інформаційних технологій або, як їх називають, комп'ютерних технологій, істотні зміни відбуваються в технології управління: процеси обгрунтування і прийняття рішень, організація їх виконання та ін.

Комп'ютерні технології проникають в усі сфери людської діяльності:

 • o управління технологічними процесами;
 • o організаційне управління;
 • o наукові дослідження;
 • o автоматизоване проектування.

Вони використовуються в парламентах і міністерствах, банках і біржах, видавництвах і бібліотеках, системах зв'язку і системах управління транспортом, сфері побуту і туристичних послуг, готелях і підприємствах харчування та ін.

В наш час все більше людей користуються послугами глобальної комп'ютерної мережі Інтернет, яка об'єднала безліч мереж і дозволила ввійти у світове співтовариство. Інтернет надає користувачеві практично необмежені інформаційні ресурси.

Масове створення нових комерційних мереж в Україні почалося приблизно з 1991 р. і продовжується постійно: прискорено розширюється територія, на якій доступні мережні послуги, росте рівень і якість наданого сервісу. Розвиток телекомунікаційних послуг є одним із ключових моментів пожвавлення господарської і комерційної діяльності, необхідною умовою економічного процвітання.

Сьогодні навряд чи можна зустріти людину, що хоч один раз не чула про Всесвітню павутину. Кількість громадян України, що одержують доступ у Глобальну мережу, щорічно стрімко зростає.

Сьогодні Глобальна павутина є величезним джерелом інформації. Наприклад, відповідно до даних американських дослідників Cyvcillancc, у мережі щодня розміщається близько 7 млн нових веб-сторінок, а їх загальна кількість сьогодні перевищує 2 млрд. Однак у даний час змінилася не тільки кількість, але і якість веб-сайтів: вони наповнені безліччю ілюстрацій, графічних файлів, а також відео- і аудіозмістом. Крім того, Інтернет є джерелом нових послуг - електронної комерції, дистанційного навчання, IP-телефонії та ін.

Без використання обчислювальної техніки, новітніх інформаційних технологій і систем електронної передачі інформації підприємству, фірмі чи установі, щоб відповідати сучасним вимогам, працювати неможливо. Тому підприємства торгівлі та харчування є одними із споживачів як програмно-апаратних комплексів, так і комунікаційних засобів передачі інформації в електронній формі.

Розглянемо, які існують можливості для підвищення конкурентоспроможності TOB "АПК "Солоха" у сучасних умовах, як можна використати нові інформаційні технології, які можливості для реклами надає глобальна комп'ютерна мережа Internet.

Для підприємства TOB "АПК "Солоха" реклама в мережі Інтернет необхідна для того, щоб:

 • o створити сприятливий імідж своєї фірми або своєї продукції;
 • o зробити інформацію про свою фірму або свою продукцію доступної для сотень мільйонів користувачів мережі Інтернет, у тому числі географічно вилучених;
 • o скоротити свої витрати на рекламу (реклама в Мережі - один з найдешевших способів просування продукції);
 • o реалізувати всі можливості представлення інформації про товар: графіка, звук, анімацію, відеозображення та ін.;
 • o оперативно вносити зміни у свій прайс-лист, в інформацію про себе або товарах, анонсувати нову продукцію, оперативно реагувати на ринкову ситуацію;
 • o продавати свою продукцію через мережу Інтернет, не відкриваючи нових торгівельних підприємств.

В Інтернет є можливість інтерактивної оплати товарів, що дозволяє організовувати інтерактивні магазини безпосередньо в Інтернет.

Необхідна розробка Web-сайту (наприклад, рис. 13.8) і розміщення його в мережі Інтернет, оскільки на підприємстві TOB "АПК "Солоха" немає свого Web-сайту. Цей канал поширення інформації про товари і послуги стає таким же важливим і незамінним для підприємства, як й інші.

На сайті надана вся інформація про підприємство, яка необхідна потенційному відвідувачу: адреса, телефони, послуги, фотографії продукції.

Для того, щоб підприємство TOB "АПК "Солоха" одержало ефект від Інтернет, необхідно використовувати всі сервіси Інтернет. Один з таких сервісів є Email (електронна пошта).

Web-сайт TOB

Рис. 13.8. Web-сайт TOB "АПК "Солоха"

Можливості і переваги електронної пошти:

це оперативний і дешевий канал зв'язку з партнерами, колегами, клієнтами тощо. Звичайний електронний лист дійде до адресата в будь-яку країну за секунди або хвилини і коштувати буде буквально копійки. E-mail можна використовувати для пересилання інформації, документації, креслень, малюнків, відео- і аудіоматеріалів, для практично миттєвого обміну думками, актуальною інформацією. Якщо підрахувати вартість поштових витрат, паперу, телефонних переговорів, які можна уникнути і зіставити це з вартістю необмеженого за часом користування всіма сервісами Інтернет, врахувати підвищення оперативності й ефективності роботи, то пряма економія засобів для фірми очевидна;

електронна пошта - дешевий, оперативний і зручний канал одержання різної спеціальної інформації для роботи і професійного росту. У мережі зараз величезну кількість інформації можна одержувати безкоштовно по підписці через e-mail. Це прес-релізи, інформаційні бюлетені, спеціалізовані списки розсилання, що охоплюють безліч інтересів та ін.

e-mail дає можливість прямого зв'язку, консультацій і співробітництва з провідними спеціалістами у своїй галузі в будь-якій країні, що означає наближення роботи за вищими стандартами.

Висновки

Агромаркетинг відрізняється від промислового, комерційного, банківського та інших видів маркетингу. Це визначається особливостями сільського господарства: залежністю результатів від природних умов, роллю і значенням товару, різноманітністю форм власності, не співпадінням робочого періоду і періоду виробництва, сезонністю виробництва і отримання продуктів, багатоманітністю організаційних форм господарювання та їх діалектикою, зовнішньоекономічними зв'язками; участю державних органів в розвитку АПК та його галузей. Природні і економічні процеси в агробізнесовій діяльності інтегруються і створюють особливі умови для виробництва і організації маркетингу. Для ефективної діяльності на ринку сільськогосподарської продукції необхідно знати функції агромаркетингу, щоб приймати науково обґрунтовані і оптимальні рішення. Всі функції маркетингу в АПК слід класифікувати по двом критеріям: змісту і об'єкту впливу. Перші слід назвати загальними, а другі - конкретними. Загальні функції маркетингу в АПК - це управління, організація, планування, прогнозування, цілепокладання, аналіз, оцінка, облік і контроль; конкретні - це дослідження ринку, вивчення споживача та його попиту, аналіз оточуючого середовища, здійснення товарної політики, інфратоварне забезпечення, підтримка життєвого циклу товару, ціноутворення і цінова політика, товаропросування і збут продукції, формування попиту і стимулювання збуту продукції; комерційна діяльність, зовнішньоекономічна маркетингова діяльність, обліково-фінансова діяльність, управління маркетингом соціальних послуг.

 • 3. Агромаркетинг являє собою складну систему, що вимагає управління і регулювання. Сільськогосподарське підприємство не є самозабезпечуючими, тому між ним і оточуючим маркетинговим середовищем відбувається постійний облік ресурсами та інформацією. Сам факт його здійснення і подальше виживання залежать від впливу оточуючого середовища. Щоб продовжити своє функціонування, сільськогосподарське підприємство повинно пристосовуватися до змін зовнішнього маркетингового середовища, з іншої - впливати на нього в силу своїх можливостей. Система агромаркетингу включає в себе комплекс найбільш істотних ринкових відносин та інформаційних потоків, які зв'язують сільськогосподарське підприємство з ринками збуту його товарів.
 • 4. Управління маркетингом в АПК - це широкий комплекс заходів стратегічного і тактичного характеру, направлених на ефективне здійснення ринкової діяльності підприємства і досягнення його головної цілі - задоволення запитів споживачів товарів і послуг і досягнення на цій основі нормальної рентабельності. Для цього необхідно так управляти дослідженнями ринку, асортиментною політикою, упровадженням нових товарів, збутом, рекламою і сервісом, щоб сьогодні і в перспективі товари і послуги підприємства охоче купляли по цінам, забезпечуючи не тільки утримання всіх витрат, але і можливості подальшого розвитку.
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші