Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Маркетинг туристичного бізнесу
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Концепція туристичного бренду

Концепція туристичного бренду включає:

 • - загальні параметри і визначення пропонованого туристичного бренду;
 • - його мета;
 • - плановані переваги перед конкуруючими туристичним брендами. Далі дається коротке, пов'язане з іншими розділами бізнес-плану, обґрунтування туристичного бренду по наступних розділах:
  • 1. Виробничий розділ

На підставі ТЕО розвиток туристичного бренду пов'язується зі створенням турпродукту, який продається під маркою (марками) туристичного бренду, при цьому обумовлюються:

 • - терміни.
 • - об'єми.
 • - номенклатура.
 • - тарифи і ціни процесу створення (пов'язані з політикою просування туристичного бренду на ринок (ринки), які обґрунтовує наступний розділ.
 • 2. Маркетинговий розділ

Узгоджується з відповідним розділом бізнес-плану, і включає:

 • а) Докладна характеристика пропонованого туристичного бренду:
  • - повне (і скорочене) найменування; с доган;
  • - графічне виконання (логотип);
  • - атрибути туристичного бренду (прапор, герб і т. п., за необхідності).
 • б) Докладна характеристика пропонованих в рамках туристичного бренду торгових марок (субтуристичних брендів):
  • - повне (і скорочене) найменування;
  • - слоган;
  • - графічне виконання (логотип);
  • - атрибути туристичного бренду (прапор, герб і т. п., за необхідності).
  • 3. Юридичний розділ

Містить опис авторських і майнових, а також суміжних прав власників і виробників туристичного бренду, за необхідності - вказівки на доцільність використання прав третіх осіб. Попередню юридичну експертизу туристичного бренду на відповідність українським і міжнародним правовим нормам (зокрема, на виникнення наслідувань, суперечностей, претензій, що можуть спричинити збиток для власників і авторів туристичного бренду), розподіл відповідальності сторін по претензіях - і прав по їх пред'явленню.

4. Культурно-історичний розділ

Містить коротке обґрунтування туристичного бренду з точки зору культури та історії місць просування (споживання). Сприяє запобіганню створенню туристичного бренду, що йде всупереч культурним та історичним звичаям і традиціям споживачів - або пристосуванню туристичного бренду до їх потреб.

5. Психологічний розділ

Містить коротку характеристику психологічної впливу туристичного бренду з урахуванням психологічного стану потенційних споживачів (відповідно до попереднього пункту і загальної характеристики економічного стану споживачів).

6. Футурологічний розділ Містить:

прогноз: загальні перспективи розвитку туристичного бренду;

- короткий прогноз розвитку конкуруючих туристичних брендів; прогноз можливості виникнення конкуруючих туристичних брендів;

прогноз можливості появи на ринку принципово нових туристичних продуктів, що можуть призвести до знецінення даного бренду;

 • - перспективний прогноз розвитку соціального, психологічного і майнового положення потенційних споживачів;
 • - прогноз залучення інших (нових) споживчих груп;
 • - прогноз рекламних перспектив туристичного бренду;

прогноз позарекламних перспектив туристичного бренду (непряма реклама).

Позиціонування туристичного бренду

Позиція туристичного бренду - це місце на ринку, яке він займає по відношенню до конкурентів, а також набір купівельних вимог, що формують його сприйняття; частина індивідуальності туристичного бренду, яка повинна активно використовуватися для "настроювання" від конкурентів, тобто це те місце, яке займає туристичний оренд в думках цільового сегменту по відношенню до конкурентів. Вона фокусується на тих достоїнствах туристичного бренду, які виділяють його з числа конкурентів. Позиціонування проводиться як по відношенню до конкуруючих туристичних продуктів, так і по відношенню до своїх власних. Особливе значення приймає позиціонування турпродукту на стадії зрілості, коли ринок насичується і число нових покупців незначне, а компанії збільшують долі продажів тільки на збиток конкурентам.

Наприклад, торгова марка "Гамалія" характеризує свою продукцію як "ти обираєш сам куди їхати", туристичні компанії острова Ібіца позиціонують його як - "цілодобова невгомонна веселість" тощо.

У основі позиціонування лежить один з основних постулатів туристичного маркетингу: у кожного туриста свій смак і абсолютно всім один турпродукт сподобатися не може. Туристичній компанії доводиться завжди обирати свого споживача. Американський маркетолог Ларрі Лайт, основоположник вчення про бренд вважав, що будь-яка компанія повинна прагнути до того, щоб її продукт обожнювала невелика частина споживачів, а не просто любили широкі маси. При слабкому позиціонуванні, компанія не витримає конкурентної боротьби з тими, чиї зусилля зосереджені на вужчій групі покупців. Конкурентну гонку виграє той, хто правильно обрав свого споживача.

Вдале позиціонування дозволяє не тільки визначити місце свого туристичного бренду, але і надати йому додаткову конкурентну перевагу.

Дуже докладне позиціонування, з іншого боку, може привести до негативних наслідків - дроблення ринку на мізерні сегменти звужує місткість кожного з них, дуже широкий асортимент ускладнює вибір покупця (тобто туристична компанія повертається до проблеми, від якої вона намагалася піти за допомогою туристичного бренду).

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші