Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Туризм arrow Міжнародний туризм і сфера послуг
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Екскурсійний туризм релігійної тематики

За маршрутами паломництва формуються потоки екскурсійного туризму релігійної тематики. Зазвичай такі поїздки є менш тривалими, ніж паломництва вірян, вони розраховані на дітей і дорослих, організовуються в будь-яку пору року і не прив'язані до культових свят. Якщо для вірян важливим є духовний момент, то туристи вирушають до Святих місць переважно з культурно-пізнавальною метою, спеціально духовно і фізично не готуючись до поїздки. Інколи в деяких турах одночасно можуть брати участь як паломники, так і туристи. Згідно з маршрутом, вони відвідують культові святині та архітектурні пам'ятки минулого. Організація таких турів вимагає детальної підготовки. Досить ретельно треба добирати групу, щоб в неї не потрапили люди, яким абсолютно чужі віра та повага до Святих місць.

Багато туристів з культурно-пізнавальною метою їдуть в Ізраїль з його ранньохристиянськими та мусульманськими пам'ятниками. Туристи виявляють значний інтерес і до Йорданії. Ця земля згадується в Старому і Новому Заповітах, тут протікає ріка Йордан, у водах якої хрестився Христос. Традиційно велелюдними є туристські потоки в Грецію — спадкоємицю великої Візантії, колиску православ'я з її гірськими монастирями, чернечою республікою Афон, у Ватикан — центр католицької церкви, у Францію.

У країнах колишнього соціалістичного табору релігійний напрям у туризмі почав розвиватися порівняно недавно внаслідок переосмислення ролі релігії в житті суспільства. Десятиріччями держава викорінювала релігію, намагаючись замінити її комуністичною ідеологією. За таких умов святині в кращому разі розглядалися як місця, естетично привабливі для іноземних туристів. Але, на щастя, люди не втратили потреби в духовних цінностях, інтерес до пам'яток релігійної культури, життя церкви, зокрема монастирів, що стали важливими центрами духовного відродження зростає, відкриваються нові можливості для туристських обмінів. Святині в Польщі, Угорщині, Румунії, Болгарії привертають до себе увагу дедалі більшої кількості мандрівників.

Науковий туризм з релігієзнавчими цілями

Свої потоки формує науковий туризм із релігійними цілями. Туристи прямують до центрів не тільки монотеїстичних релігій, а й у місця з багатим політеїстичним минулим. Це, насамперед, Єгипет, а також Італія і Греція. Особливий науковий релігієзнавчий інтерес становить Схід: Індія, Китай, Японія. Поїздки фахівців, хоч і не є численними, але розширюють географію релігійного туризму.

Із зростанням попиту на релігійні тури за кордоном з'явилися фірми, що спеціалізуються на організації подорожей у співпраці з церквою. Створено багато організацій та установ, що впливають на спрямованість подібного туризму. В Франції існує Фонд з культурних і міжнародних заходів у горах, покликаний захищати і пропагувати культурну спадщину країни. На засоби державних і муніципальних структур Фонд відреставрував каплиці й церкви у віддалених гірських місцевостях і розгорнув рекламу для привернення до них уваги туристів. Крім того, у Франції створена Національна асоціація директорів єпархій з паломництва, що об'єднує французьких і закордонних релігійних діячів. Разом із фахівцями у Сфері туризму асоціація докладає зусиль до поліпшення духовних, моральних і технічних умов для паломництва, а також готує організаторів і керівників туристичної справи. Допомогу храмам у прийомі індивідуальних туристів і прочан надає Асоціація священиків Святих місць. Розвитку релігійного туризму приділяють увагу також державні органи та установи різних країн.

Контрольні запитання і завдання

 • 1 Які географічні фактори розвитку туризму Ви знаєте?
 • 2 Що входить до фізико-географічних факторів?
 • 3 у чому полягає специфіка економіко-географічних факторів? а Що таке "туристський потік"?
 • 5. Що таке "первинні та вторинні фактори", як вони впливають на туристські потоки?
 • 6. Назвіть фактори, що впливають на напрямок туристських потоків"
 • 7. Яка географія основних видів туризму?
 • 8. Перелічіть особливості географії туризму з метою відпочинку і розваг.
 • 9. Назвіть основні регіони купально-пляжного відпочинку.
 • 10. Яка географія ділового туризму?
 • 11. У чому полягає специфіка конгресово-виставкового туризму?
 • 12. Що таке "інсентив-туризм"?
 • 13. У чому виявляються особливості географії релігійного туризму? Назвіть основні релігійні центри світу.
 • 14. Що визначає особливості географи лікувально-оздоровчого туризму?
 • 15. Які особливості географії спортивного туризму?
 • 16. Які особливості географії туризму спеціальних спортивних заходів?
 • 17. Назвіть основні регіони бальнеологічного туризму.
 • 18. Опишіть специфіку географії паломницького туризму.
 • 19. Перелічіть основні світові центри паломництва.
 • 20. У чому виявляються особливості географії наукового туризму з релігіезнавчими цілями?
 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші