Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Організація готельного обслуговування
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Основні типи планування

Поєднання чинників формування архітектурно-планувальних форм у конкретному випадку зумовило виникнення різних типів конструкцій готельних споруд. У типології готельних споруд, згідно з архітектурно-планувальними формами, доцільно брати до уваги два критерії: по-перше, розташування і зв'язок між основними функціональними приміщеннями і, по-друге, планування за певною геометричною формою.

Готельні споруди у розташуванні та зв'язку між основними архітектурно-просторовими приміщеннями поділяють на таке планування [49, с. 227]:

  • 1. Централізоване — найпоширеніше серед міських готельних засобів розміщення з характерним розташуванням основних функціональних приміщень в одній споруді, на одному або різних рівнях. Воно типове насамперед для міст із щільною забудовою й обмеженими можливостями просторового розширення для закладу розміщення. Такий архітектурно-планувальний підхід характерний для готелів "Дніпро" у Києві, "Дністер" у Львові, "Holiday Inn" в Аусбурзі (Німеччина) та ін. Основні й допоміжні функціональні ланки у готелях з таким плануванням найчастіше розташовані на перших (підвальних) або верхніх поверхах.
  • 2. Блочне. Характерне розташуванням основних функціональних приміщень у різних просторово відокремлених спорудах — блоках, між якими існують стійкі взаємозв'язки. Такий тип планування використано передусім у готельних комплексах — готельних підприємствах значної місткості й обсягу послуг, що надаються просторово відокремленими спеціалізованими структурними ланками. Розрізняють розосереджений, зблокований і павільйонний підтипи блочної моделі планування. Наприклад, у готельному комплексі "Ялта" з типовим блочним плануванням основні функціональні корпуси — житловий і ресторан розташовані окремо. В одному з найбільших у світі готельному комплексі "Ізмайлово" в Москві окремими блоками розташовані чотири житлових корпуси (три зблоковані з двох у розрахунку на 2000 осіб кожен і один з трьох зблокованих корпусів — на 4000 осіб), кіноконцертний зал, фабрика-кухня, окремі наземні й підземні автостоянки.
  • 3. Подіумне. Вирізняється злиттям горизонтального корпусу, сформованого з приміщень загального користування, і вертикального, що виконує функції житлової частини будівлі. Подіумний підхід — новий у плануванні готельних споруд, його застосовують в архітектурі з середини XX ст., він найхарактерніший для готелів середньої та високої категорії значної місткості, які охоплюють велику територію і мають декілька під'їздів. Цей тип планування, зокрема, типовий для готелів "Русь" у Києві, "Europa" у Будапешті (Угорщина), "Sokos Viru" в Таллінні (Естонія) та ін.

Відповідно до використання в будівництві готелю основних геометричних форм виокремлюють таке планування [49, с. 259]:

  • 1. Спрощене. Ця модель подана у формі прямокутника і найпоширеніша серед готельних споруд: готель "Ялта" в Криму, "Sokos Viru" в Таллінні (Естонія), "Інтурист" у Ростові-на-Дону (Росія) тощо.
  • 2. Компактне. Характерне використанням різних геометричних форм: квадрата — готель "Київ" у столиці України, трикутника — "Travelodge Southbanh Melborne" у Мельбурні (Австралія), багатокутника —"Pacific" у Кіасані (Японія), круга — "Салют" у Києві (Україна), еліпса — "Казахстан" в Алмати та ін.
  • 3. Ускладнене. Пов'язане з різним блокуванням номерів і житлових поверхів зі зміщенням від прямолінійного, трапецієподібного, криволінійного типів: Т-подібне блокування — готель "Royal Garden" у Лондоні (Велика Британія), ІТ-подібне — "Grand Hotel Warszawa" у Варшаві (Польща), Н-подібне — "Rihqa Royal" в Осаці (Японія), X-подібне — "Прибалтійський" у Санкт-Петербурзі (Росія), хрестоподібне — "Topaz Hotel Poznan" у Познані (Польща), трилисник —"New Otani Tokyo" в Токіо (Японія), Z-подібне — "Radisson Sas Grand Hotel" у Софії (Болгарія), східчасте зі зміщенням житлових поверхів або номерів — "Салют" у Москві (Росія), "Братислава" у Києві тощо.
  • 4. Атріумне. Вирізняється внутрішньою заскленою галереєю спрощеного або ускладненого типу: прямокутне з внутрішнім двориком — готель "Sheraton" у Сіетлі (США), квадратне — "Hyatt Reqency" в Атланті й Чикаго (США), трикутне — "El Mansour" у Касабланці (Марокко) та ін.
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші